Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Siemens.jpg

Nádobí nám umyje naše Anička 14.06.2010

Za Aničku si můžete samozřejmě dosadit libovolné jméno. I když nežijeme v době, kdy by živá pomocnice v domácnosti byla nezbytnou součástí každého obydlí, ty automatické slaví úspěch. Myčky nádobí totiž nejsou jenom pro ty z nás, které si nechtějí domácími pracemi zničit precizně upravené nehty.


Myčka pro každého

Myčky jsou tady pro studenty, kteří se snaží minimalizovat náklady, pro „singles“, kteří na domácí práce nemají čas ani chuť, a také pro velké rodiny, které denně ušpiní tolik nádobí, že umývat jej ručně je zbytečný luxus. A jestli se vám nezamlouvá spojení výrazů „luxus“ a „ruční umývání nádobí“, čtěte, jak moc práce, času i peněz vám ušetří kvalitní myčka.

Ručně a pod tekoucí vodou? Špatně.

V první řadě se zkusme zamyslet, jakým způsobem umýváme nádobí. Pod tekoucí vodou, kterou zastavíme, až když je všechno čisté? Nebo si napustíme dřez a všechno umyjeme v něm? Ať myjete nádobí jakkoli, snad s výjimkou přetření špinavých talířů vlhkým hadrem jej dobrá myčka umyje úsporněji.

Ty nejlepší myčky totiž umí zjistit, jaké množství nádobí jste do nich právě vložili, kolik vody, jaká teplota a jaký čas na umytí budou potřebovat, a skutečně kvalitní myčka vám dokáže umýt dvanáct sad nádobí a spotřebovat při tom jen 12 až 14 litrů vody. Myjete-li normálně pod tekoucí vodou, ušetříte tak až polovinu.


Čím větší, tím lépe

Nelze ale zapomínat, že myčku je třeba také úsporně používat. Proto kupujete-li novou, vyberte si co největší, a zapněte ji, až když je skutečně plná. Je-li jeden kus nádobí silně znečištěný, umyjte ho ručně a myčku nastavte raději na úspornější mytí méně znečištěného nádobí.

Neunikne ani kapka

Některé myčky se také dokáží ochránit před únikem vody. To je velice užitečná vlastnost, protože voda, která unikne bez toho, aby jakkoli přispěla k čistotě nádobí, jsou skutečně vyhozené peníze. Patentovaný systém proti úniku vody nabízí například značky AEG, Bosch nebo Siemens.

Sdílíte-li přesvědčení, že ruční mytí nádobí je přežitek, a navíc zbytečně drahý přežitek, již v následujícím díle miniseriálu o myčkách vám přineseme tipy, jak se „poprat“ s výběrem té správné pomocnice do vaší kuchyně.

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Siemens, Miele

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít