Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Nadrťte si pořádné osvěžení! 19.08.2009

Léto se pro většinu z nás rovná horko a koupání. V těch největších vedrech se neobejdeme bez vody, a to nejen té v bazénu nebo v moři, ale i té pitné, kterou bychom měli zvlášť v horkých dnech pravidelně doplňovat.


Přes den stačí většinou obyčejná voda nebo minerálka, večer se pak zavodňujeme nejrůznějšími drinky a koktejly, které nám uhasí žízeň a zároveň díky kapce alkoholu navodí i tu správnou náladu. Abyste se mohli zchladit lahodným koktejlem, nemusíte hned běžet do baru. Výborné osvěžující drinky hravě zvládnete namíchat i doma!

Jako profesionálové

K přípravě toho pravého koktejlu potřebujete především kvalitní šejkr, který všechny ingredience pořádně promíchá a drink pak chutná mnohem lépe a dokonce i intenzivněji voní. Na odměření té správné dávky alkoholu byste měli použít odměrku a k dokonalé přesnosti vám dopomůže nálevka, která se nasazuje na hrdlo láhve. Díky těmto dvěma drobnostem dopřejete všem koktejlům stejnou a vyváženou chuť.

Ledová tříšť snadno a rychle


Co by to bylo za osvěžující drink bez ledu? U mnoha koktejlů si vystačíte s ledovými kostkami, ale některé vyžadují ledovou tříšť. Pokud si budete chtít vychutnat třeba Mojito, bez ledové tříště to nebude ono. Led můžete rozdrtit přes utěrku, mnohem efektněji však bude vypadat tříšť vytvořená pomocí drtičky ledu. Kvalitní domácí drtiče snadno pořídíte do patnácti set korun.

Nejsnadněji vytvoříte ideální ledovou tříšť s elektrickým přístrojem. Nejen skladný a rychlý, ale i designově velmi povedený je speciální drtič ledu OBH Nordica 6615, který má kapacitu až 600 ml. Je velmi účinný a schopný proměnit za patnáct vteřin kostky ledu v jemně nadrcenou tříšť, která se shromažďuje v průhledném kontejneru. Součástí balení je navíc plastová lžíce, kterou tříšť ze zásobníku snadno naservírujete. Jeho plus je i protiskluzové dno a úložný prostor pro elektrický kabel.

Levnější varianta

Máte pocit, že byste drtič použili jen velmi nárazově, a nechcete do něj proto moc investovat? Pak je pro vás ideální některý z ručních drtičů. I když ty designově hezčí a nápaditější se cenou mnohdy dokážou vyrovnat těm elektrickým, k dostání jsou i mechanické přístroje za velmi pěknou cenu. Například N4050 ve čtyřech různých barvách od firmy L. Tellier pořídíte už kolem pětistovky. Podle toho, jak vypadá interiér vaší kuchyně, můžete vybírat mezi klasickou bílou, veselou oranžovou nebo žlutou a sytou modrou. Přesto, že led musíte drtit ručně otáčením kliky, oceníte, že díky přísavnému mechanismu drží stroj během výroby tříště stabilitu.

Ať už si vyberete elektrickou nebo mechanickou drtičku, dokážete s ní vytvořit takovou ledovou tříšť, která během chvilky přemění váš letní drink v dokonalou ledovou vzpruhu!

Lucie Procházková

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít