Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Nakrmte Šrotozemšťana 08.09.2008

Tak právě tento slogan nás letos už potřetí nabádá k účasti na ekologicko-společenské akci, která je výbornou příležitostí, jak se šetrně zbavit nepotřebné elektroniky. Ale tím, že ulevíme naší domácnosti a životnímu prostředí, to zdaleka nekončí – každý takový (bez)cenný příspěvek se totiž stane i součástí uměleckého díla!


Pokud se vám doma, v garáži, ve sklepě, na půdě nebo na chalupě povaluje nějaké to harampádí vysloužilých elektrospotřebičů včetně staré počítačové EkoOtevřít galerii »techniky, patrně z něj nejste zrovna nadšení. S tím teď ale Pražští a okolní mají možnost něco udělat, u toho se ještě i pobavit a leccos dozvědět. Stačí vzít děti, vysloužilé elektro a mezi 9. a 12. zářím vyrazit k Andělu (Nádražní ulice, u vstupu do metra). Tou dobou se tam totiž bude z tohoto neobvyklého materiálu (tedy elektroniky, ne z dětí :-)) stavět obří socha Šrotozemšťana 2008.

Recyklace snadno, bezplatně a zábavně

Během čtyř dnů, po které se bude na soše pracovat, mohou spotřebitelé volně přinášet své spotřebiče určené k recyklaci. Na místě bude zajištěn jejich bezplatný odběr a samozřejmě možnost podívat se, jak to všechno sochař Ondřej Sklenář využije ke svému dílu. Vedle hlavního poslání akce však čeká na příchozí i pestrý doprovodný program. Připravuje se módní přehlídka našeho předního návrháře Josefa Klíra, kouzelnická show a vystoupení skupiny All X. Chybět nebude ani tradiční tombola a spousta dalších soutěží a atrakcí, které zabaví nejen dětské návštěvníky.

EkoOtevřít galerii »Spotřebiče nejsou odpad

Pražákům, těm je hej, ale co my ostatní? Naštěstí volání po recyklaci už přestává být jen takovým tím výkřikem do tmy a dnes už není problém narazit na sběrné nádoby pro jednotlivé suroviny, nebezpečný odpad (baterie a akumulátory, zářivky, tonery apod.) i pro domácí spotřebiče. Tzv. e-boxy (vidíte na obrázku) slouží právě pro odklad drobného elektra, jako jsou kupř. telefony, mobily, kalkulačky, menší přehrávače či počítačové komponenty aj. Rozměrnějším veteránům je třeba zajistit zpětný odběr odvozem na příslušné sběrné místo, což v případě nákupu nového spotřebiče může zařídit prodejce. Další informace o sběrných dvorech poblíž vašeho domova získáte buď přímo na stránkách www.elektrosrot.cz, nebo u neziskovky Asekol (www.asekol.cz), která je zároveň organizátorem Šrotozemšťana.

Autor: Gábina Janků/Elektrosrot.cz
Foto: Asekol.cz
Indické prací ořechy jsou zdravější a šetrnější k přírodě Každá koruna se hodí Námraza se nevyplatí Naučte se zhasínat Pozor na otevřené dveře Praní s mýdlovými ořechy není nic složitého Program preferuje komplexní úsporná opatření Přírodní sprej Milbiol je člověku i ostatním savcům zcela neškodný Roztoč zblízka není roztomilé zvířátko Rýma a kýchání jsou projevem alergie na roztoče Solární panely jsou rovněž podporovány Stará televize nemusí zabírat místo ve sklepě Úsporné zářivky Úsporný spotřebič je vratná investice Zelená pro výstavbu pasivních domů

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít