Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za Vás – KS Gorenje v Praze 02.08.2010

Tentokrát jsme se s naším seriálem o kuchyňských studiích vypravili do kuchyňského studia Gorenje, které najdete na Vinohradské ulici v Praze.


Hurá do studia!Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »

Vinohradskou ulici v Praze 2 lze s trochou nadsázky označit za jedno velké kuchyňské centrum. Na poměrně malém místě se zde nachází řada kuchyňských studií renomovaných značek, přičemž o mnohých z nich už jste se v našem seriálu už mohli dočíst. Krom studia Gorenje, které jsme navštívili tentokrát, je to například Hanák či Sykora. Téměř všechna však řeší jeden společný problém, kterým je nedostatek parkovacích míst pro zákazníky. Pokud tedy nechce řešit nekonečné bloudění kolem bloků prvorepublikových činžáků a hledat nějaké to volné místečko na zaparkování, bude lepší, když vyrazíte tramvají. Vinohradskou ulicí projíždí tramvaj číslo 11, která spojuje zastávky metra Muzeum a Jiřího z Poděbrad. Přímo před studiem Gorenje se pak nachází zastávka „Vinohradská tržnice“.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Co nás čeká unitř?

Uvnitř studia nalezneme vkusnou expozici kuchyňských linek. Svou rozlohou sice nepatří k nějvětším, ale na druhou stranu není ani nijak stísněná. Kuchyně jsou zde prezentovány jako větší celky a zákazník má tak lepší představu o jejich finální podobě. Jednoznačně se v tomto případě ukazuje, že méně může být někdy více. Potěší také čistota, která ve studiu panuje. Sem tam je sice možné nalézt pozůstatky po rekonstrukci expozice v podobě zaslepených otvorů v podlaze, ale to jsou spíše jen detaily, kterých si běžný zákazník sotva všimne. Dojem z interiéru studia tak je víc než dobrý.

Personál téměř na jedničku

Během naší návštěvy jsme ve studiu zastihli dva členy personálu. Nedlouho po našem příchodu se nás ujala mladá dáma, zatímco její kolega rozebíral s dalšími zákazníky návrh kuchyně. Ona dáma se k nám chovala velmi mile a profesionálně odpovídala na všechny naše dotazy. Dovedla dobře poradit či vysvětlit některé nejasnosti. Až potud můžeme jen chválit. Drobného prohřešku se však dopustila ve chvíli, kdy přišla řeč na další služby studia, jako například drobné úpravy v interiéru. Konkrétně se jednalo o možnost obkladu volného pásu v „zádech“ kuchyně mezi spodní a horní řadou skříněk. Absenci této služby omlouvala slovy: „Ale to Vám žádné kuchyňské studio neudělá. To si musíte zajistit sám.“ Podobná výmluva na absenci dané služby i u některých dalších studií nám přišla poněkud nefér, protože moc dobře víme že řada studií nabízí i tuto službu, případně ji dovede zprostředkovat.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Tak to jdeme objednat...

Postup při objednávání kuchyně se zde nijak zásadně neliší od většiny dalších kuchyňských studií. Pokud zákazník zatouží po kuchyni právě odsud, musí si nejdříve telefonicky (nebo i osobně) domluvit ve studiu schůzku, během které se bude zpracovávat prvotní návrh a cenová kalkulace. Tato služba je pro zákazníka zdarma, pokud se spokojí s tím, že si výsledky prohlédne pouze ve studiu. Pokud si je chce odnést domů, musí zaplatit menší zálohu, která se poté odečte z ceny uskutečněné objednávky. Je-li zákazník s návrhem spokojen, má dvě možnosti. Buď podepsat smlouvu, složit zálohu ve výši 50% z ceny kuchyně a čekat dva měsíce, než jeho nová kuchyň opustí brány výrobního závodu a bude připravena k instalaci v jeho domě. V druhém případě může složit zálohu ve výši 20 000 korun s tím, že o kuchyň má opravdu zájem, ale realizovat jí chce například až za půl roku. Po uplynutí několika měsíců zadá příkaz pro výrobu kuchyně, přičemž doplatí zbývající částku do výše 50% z celkové sumy.
Jakkoliv se tento postup může zdát nesmyslný, má své opodstatnění v případě časově limitovaných akcí. Pokud se zákazník tímto způsobem v době trvání akce zaváže k odběru kuchyně, vztahují se na ní podmínky dotyčné akce, i kdyby ke skutečnému odběru došlo třeba až za rok.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Doprava, montáž, připojení...

V ceně, kterou zákazník za kuchyň platí, jsou už zahrnuty další nutné drobnosti, jako například její doprava na místo určení, montáž a zastavení, připojení a zprovoznění spotřebičů. Studio ovšem neprovádí žádné drobnější úpravy interiéru, jako například přeložky instalací nebo obklady. Další věc, kterou si zákazník musí zajistit sám, je revize plynových spotřebičů po jejich instalaci. V tomto ohledu by mohla být paleta nabízených služeb poněkud širší. Byť by je studio přímo nevykonávalo, mohlo by alespoň fungovat jako prostředník, aby zákazník vše co potřebuje našel na jednom místě.

Text: Jakub Jansa
Foto: Gorenje Koryna Fagus - buk Koryna Gobi Koryna Ikaros Koryna Mango Koryna Matrix Koryna Omega Koryna Sirius KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Aurora KS Palladinelli - Dinamica KS Palladinelli - Senza KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Schüller Flair KS Schüller Garda KS Schüller Mira KS Schüller Tauern KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - moderní kuchyň červená - lesk KS Truhlářství Bednář - uchyň s jídelním stolem

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít