Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za Vás – KS Koryna v Brně 08.03.2010

Další díl seriálu o kuchyňských studiích nás tentokrát zavede do Brna. Otestovali jsme pro Vás kuchyňské studio Koryna v Kounicově ulici.


Proč právě tam?

Dobrých důvodů pro návštěvu se našlo hned několik. Jedním z nich může být třeba ten, že se jedná o významnou zančku na českém trhu, a proto by bylo trestuhodné její studia opomínat. Dalším pak třeba ten, že se jedná o jedno z mála kuchyňských studií, které se v Brně nacházejí v blízkosti centra. V neposlední řadě hrál roli také fakt, že jsme Vám v polovině února přinesli reportáž ze studia Koryna v pražském Veletržním paláci. Srovnání obou studií stejné značky ba proto mohlo být víc než zajímavé.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »První dojmy

Nicméně právě srovnání obou studií je velmi nesnadné. Jde zejména o jejich prostorové dispozice. Zatímco stuido ve Veletržním paláci je pojato jako rozsáhlá expozice s množstvím vystavených kuchyní i jiných interiérových doplňků, brněnské studio je o poznání skromnější. Stísněný prostor také nedovoluje nějaké výraznější oddělení vystavených sestav a nedá se ani hovořit o nějaké designové jednotě expozice. Patrná je snaha ukázat zákazníkovi co nejširší paletu výrobků na omezeném prostoru. Je ovšem nutné uznat, že všechny vystavené kuchyně jsou naprosto perfektní bez viditelných kazů. U některých šuplíků jsme sice měli dojem, že jdou více ztuha než by bylo záhodno, nicméně v tomto případě se jedná spíše jen o subjektivní názor. V celém studiu bylo také perfektně čisto, za což dáváme velkou pochvalu. Co už se nám líbilo o poznání méně byl fakt, že v naší přítomnosti si zákazník přebíral zabalené spotřebiče a doplňky přímo ve studiu. Tato činnost se dle našeho názoru má dít ve skladišti a ne v expozici.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Personál studia? Neslaný, nemastný....

Tak nějak by se lidově dal vyjádřit náš dojem. Ten navíc ještě umocňuje srovnání s personálem Koryny ve Veltržním paláci, který byl vpravdě brilantní. Studio v Brně bylo během naší návštěvy obsluhováno pouze jedním chlapíkem, který se musel plně věnovat zákazníkovi s přejímkou zboží. Chápeme, že více personálu na takto malé studio by už bylo plýtvání, ale čekání je vždycky nepříjemné. Nicméně poté, co se nám začal věnovat působil jednak trochu zmateně, ale především nevýrazně. Všechny naše otázky sice zodpověděl, žádnou hrubou chybu neudělal, nicméně dobrý dojem opravdu nezanechal. Když nám nabízel vizitku s kontakty a adresou stránek, vyznělo to téměř jako únikový manévr.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »A opět tradiční postup


Co se objednávání kuchyně týče, projde tu zákazník obyvklým postupem. Prvním krokem je návrh kuchyně na základě nárysu prostoru dodaného zákazníem a spolu s tím i první cenový výpočet. To vše zdarma, pokud si návrh nechce zákazník ze studia odnést. V takovém případě se platí záloha 1500 korun, která se nakonec odečte z ceny uskutečněné objednávky. Při podpisu objednávky se skládá záloha ve výši 50% z celkové ceny, zbytek se doplácí před montáží kuchyně u zákazníka. V ceně je už započítána doprava a montáž kuchyně, stejně jako instalace, připojení a zprovoznění spotřebičů. Dodací lhůta se pohybuje zhruba kolem dvou měsíců, v závislosti na velikosti objednané kuchyně a zvolených materiálech.

Nábytek a spotřebiče


Nábytek je vyráběn na zakázku podle přání zákazníka. Základem jsou prefabrikované moduly normalizovaných rozměrů. Krom nich si zákazník samozřejmě vybírá i vnitřní vybavení skříněk a materiál dvířkoviny. Zde má k dispozici paletu sahající od fólií přes lamina, dýhu, lak až po masiv. V případě pracovních desek lze vybírat z klasických dřevotřískových, laminátových, akrylátových nebo umělého i přírodního kamene. Jak u desek, tak u dvířkoviny se jednotlivé materiály liší jak vzhledem a kvalitou, tak především cenou. U spotřebičů pak může vybírat z obvyklých značek, jako například AEG, Electrolux nebo Fagor.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Zhodnocení na závěr


Zhodnocení je v tomto případě více než složité. Pokud by se jednalo o studio neznámé značky nebo malého soukromého výrobce, byli bychom asi celkem spokojeni. Problém je v tom, že takto velká a zavedená značka by měla být na poněkud jiné úrovni. V neprospěch studia mluví i srovnání s naší návštěvou ve Veletržním paláci. Naprosto chápeme, že v případě prostoru studia jsou omezení zřejmá, ovšem v některých ohledech je změna možná. Týká se to například vystupování personálu studia.

Text: Jakub Jansa
Foto: www.koryna.cz Koryna Fagus - buk Koryna Ikaros Koryna Matrix Koryna Sirius KS Gorenje Delta KS Gorenje Dominika KS Gorenje Prima KS Gorenje Zarja KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Aurora KS Palladinelli - Dinamica KS Palladinelli - Senza KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Schüller Flair KS Schüller Garda KS Schüller Mira KS Schüller Tauern KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - moderní kuchyň červená - lesk KS Truhlářství Bednář - uchyň s jídelním stolem

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít