Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za Vás – Kuchyňské studio Schüller 19.05.2010

V jednom z minulých článků jsme psali, že Vinohradská ulice v Praze se dá s trochou nadsázky označit za jedno velké kuchyňské centrum. Abychom svá slova doložili, přinášíme Vám reportáž z dalšího studia v této ulici.


Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Trefíme tam už i poslepu...

Do těchto míst bychom mohli zkopírovat odstavec z některé reportáže o jiném studiu z Vinohradské. Všechna zmiňovaná studia se nachází velice blízko u sebe, tudíš i cesta k nim je stejná a zákazník řeší stejné problémy s parkováním, pokud se sem vydá autem. Nejlepší tak je přijet tramvají číslo 11 a vystoupit na zastávce „Vinohradská tržnice“.

Hlavně nenápadně!


Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Na první pohled vypadá interiér studia naprosto perfektně. Hned na ten druhý ale člověk začne nacházet drobné nedostatky, které perfektní dojem zhoršují. V první řadě je to určitě podlaha, která je sice velmi pěkná, ovšem mohla by být lépe zametená. A když člověk chvíli prochází stuidem, najde podobných nedostatků povícero. Jedním z nich je například skladování zabalených spotřebičů přímo v expozici. Pravda, jsou sice uloženy v zdní části studia, do které není skrz výlohu nebo hned po příchodu vidět, ale ani tak tu, dle našeho názoru, nemají co dělat. Hned o kousek dál jsme ale našli prohřešek nejvážnější. Ve vystavené lince byla nainstalována menší varná deska, než pro kterou byl vyříznut otvor. Hliníková pracovní deska, do které byl otvor vyříznut, navíc neměla ve výřezu zabroušené hrany.

Personál? Nepřesvědčil...

Poměrně úsměvné bylo první setkání s místním personálem. Nedlouho po našem příchodu si nás všimnul brýlatý chlapík, který na první pohled připomínal prototyp nesmělého, ušlápnutého úředníčka. Tento první dojem navíc vzápětí potvrdil i svým vystupováním. Další překvapení nastalo ve chvíli, kdy nám hned druhou větou sdělil že by nám rád pomohl, ale bohužel, zrovna musí někam neodkladně odejít. Přitom, mezi řečí, nenápadně odkopl kousek rozšlápnutého sádrokartonu pod jeden z uskladněných spotřebičů. Nakonec se ještě asi čtyřikrát omluvil s tím, že si nás převezme jeho kolegyně, jen co dotelefonuje. Kolegyně se nám opravdu po chvíli začala věnovat a nutno říct, že dojem z výkonu kolegy podstatně vylepšila. Sice jí místyKuchyňská studia 2Otevřít galerii » trvalo velmi dlouho, než od obecných popisů přešla ke konkrétnostem, ale po dobře mířeném dotazu se chytila vždycky.

Jdeme tvořit kuchyň

Postup při tvorbě a objednávání kuchyně je tu naprosto obvyklý. Nejprve si zákazník musí do studia přinést náčrtek prostoru, kam chce kuchyň instalovat. Poté následuje první návrh s vizualizací a rozpočtem. Poměrně zajímavý je však systém záloh. Za technický návrh kuchyně s rozpočtem se platí záloha 3500 korun. Dalším podkladem, který je nutný pro správnou instalaci kuchyně v bytě u zákazníka je, je technický návrh instalace rozvodů energií, vody a odpadu. Za ten se platí 3000 korun. Studio nezajišťuje žádné drobné práce v interiéru nad rámec instalace kuchyně a spotřebičů. Je-li proto nutné udělat přeložky elektřiny, vody či plynu, zákazník se bez instalačního plánu neobejde. Poměrně vysoká je i záloha, která se studiu platí při podepsání smlouvy, tedy před tím, než jde kuchyň do výroby. Ta je ve výši 65% z celkové ceny kuchyně. Dalších 25% se doplácí po jejím přivezení k zákazníkovi a posledních 10% po její instalaci.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Z čeho můžeme vybírat?

Co se nábytku týče, jedná se o zakázkovou výrobu z normalizovaných modulů. Paleta materiálů dvířkoviny pokrývá běžnou nabídku dostupnou na našem trhu, a to jak kvalitativní, tak cenovou. To samé se dá říci i o pracovních deskách, kde si může zákazník vybrat od laminátu až po leštěnou žulu. Škála inzerovaných spotřebičů sice není tak široká, jako u některých jiných kuchyňských studií, je však naprosto dostatečná. Z obvyklých značek můžeme jmenovat například Bosch, Siemens nebo Miele, z těch méně obvyklých například Gaggenau.

Doplňkové služby

Seznam těchto služeb není nikterak dlouhý a v podstatě se omezuje jen na ty „povinné“. V ceně projektu má zákazník dopravu kuchyně a spotřebičů na místo, smontování kuchyně a zastavení, připojení a zprovoznění spotřebičů. V případě nutné revize připojení plynové varné desky si už revizního technika musí zajistit zákazník sám. Zde tedy není rozhodně za co chválit a studio by mohlo popřemýšlet minimálně o kontaktech s externí firmou, která by byla schopná tyto práce zajistit.

Text: Jakub Jansa
Foto: www.schuellerpraha.cz Koryna Fagus - buk Koryna Gobi Koryna Ikaros Koryna Mango Koryna Matrix Koryna Omega Koryna Sirius KS Gorenje Delta KS Gorenje Dominika KS Gorenje Prima KS Gorenje Zarja KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Aurora KS Palladinelli - Dinamica KS Palladinelli - Senza KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - moderní kuchyň červená - lesk KS Truhlářství Bednář - uchyň s jídelním stolem

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít