Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - Interiérové studio Haupt 24.09.2009

Týden se s týdnem sešel a server Spotřebiče.cz Vám přináší další z řady reportáží z kuchyňských studií. Po delší době tentokrát nezamíříme do studia některé ze zavedených značek. Aby nebyl náš seriál příliš jednotvárný, vybrali jsme tentokrát studio malé firmy spíše lokálního významu.


Mrňous na první pohled

Firma Haupt s.r.o. sídlí na adrese Bělehradská 48 v Praze 2. Krom výroby kuchyní se specializuje taktéž na výrobu vestavěných skříní, knihoven či kancelářského nábytku. Velká nevýhoda ovšem je, že v jejím studiu si v podstatě nic z toho neprohlédnete. Už při pohledu zvenčí je jasné, že uvnitř asi moc prostoru nebude. A po vstupu do studia se tato domněnka pouze potvrdí. Navíc to, co zákazníka čeká uvnitř se opravdu jen tak nevidí.

Nejsme tu náhodou špatně?

Po vstupu do studia totiž zákazník získá dojem, že omylem vešel do skladu. Dvě malé místnosti jsou k prasknutí nacpané nábytkem, či jeho částmi. V první místnosti jsou kolem zdí víceméně náhodně rozmístěny kuchyňské skříňky nejrůznějších stylů a barev, obvykle hodně zaprášené nebo tak nějak „upatlané“. Dominantou místnosti však je veliký monitor na stolku obsluhy, který člověka udeří do očí hned po vstupu.

V druhé se pak nachází množství prken a bočnic ke skříním. Zde se můžete celkem podrobně seznámit se všemi možnými materiály a odstíny barev, ale představu o budoucí podobě Vašich skříní tu nezískáte.

To tu ještě nebylo!

Zlatým hřebem naší návštěvy ovšem bylo setkání s majitelem studia. Těžko ho porovnávat s kýmkoliv jiným z dlouhé řady prodejců, se kterými jsme během našeho seriálu měli tu čest. Z jeho projevu bylo na jednu stranu patrné, že velice dobře ví o čem mluví a v oboru se opravdu vyzná. Na druhou stranu bylo hned od začátku jasné, že prezentační schopnosti nejsou zrovna jeho nejsilnější stránkou. Snahu o co nejlepší popis všech možných alternativ a nabízení nejlepších řešení mu jednoznačně upřít nelze. Trochu zvláštně ovšem působilo jeho vyjadřování, ve kterém se mísily výrazy starého „fachmana“ s mluvou dnešních prodejců, kteří toho třeba o nábytku tolik neví, ale umějí prodat. Kdybych měl svůj dojem z něj jednoslovně shrnout, vyšlo by z toho slovo „strejc“.

Copak tady nakoupíme?

Hned v úvodu článku jsem zmiňoval poměrně bohatý sortiment výrobků, které firma svým zákazníkům nabízí. Nás ovšem zajímají především kuchyně, a tak se budu dále rozepisovat pouze o nich. Tak tedy: Jedná se o zakázkovou výrobu, která je schopná obsáhnout i nejrůznější atypické rozměry. Vybírat je možné ze standardní palety materiálů, jako je masiv, fólie, lamino, nebo také biodeska. Pro vnitřní vybavení skříní je k dispozici množství drátěných i jiných doplňků. Dodací doba se obvykle pohybuje kolem šesti týdnů. S blížícím se koncem roku se prý obvykle prodlužuje, podle toho jak přibývá zákazníků, kteří chtějí svou novou kuchyň jako dárek k Vánocům. Co se spotřebičů týče, je možné vybírat ze značek obvyklých na našem trhu.

Než nám přivezou kuchyň

Seznam kroků, které je nutné udělat před tím, než u Vašich dveří zazvoní montéři s novou linkou je v podstatě ve všech studiích stejný a ani zde tomu není jinak. První v tomto sledu je základní návrh s cenovou kalkulací. Ten se poté dále rozpracovává až do podoby technických výkresů a projektu s celkovou cenovou kalkulací, která zahrnuje krom nábytku a spotřebičů i dopravu, montáž, zapojení a zprovoznění spotřebičů. Při podpisu závazné objednávky je nutné složit zálohu ve výši 50% z celkové ceny. Druhá polovina se doplácí při převzetí kuchyně.

Text: Jakub Jansa
Foto: Haupt s.r.o.

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít