Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - Korbel Interiéry 08.02.2010

V tomto díle seriálu o kuchyňských studiích se vydáme kousek za Prahu, a to do středočeských Říčan. Na adrese Komenského náměstí 1910 zde najdeme studio Korbel Interiéry, které krom jiných částí nábytku vyrábí také kuchyňské linky.


Jak se tam nejlépe dostat?Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »

Nejlepší spojení ke studiu je automobilem. Ať už člověk přijíždí od dálnice D1 nebo po Černokostelecké, v obou případech je ideální držet se značení na centrum Říčan. Na Masarykově náměstí pak odbočit do ulice Olivova, kde se zhruba po 200 metrech nachází po levé straně velké parkoviště. Z něj už je to ke kuchyňskému stuidu jen asi 100 metrů pěšky.

Vcházíme do studia

První, co nás zaujalo už na dveřích, je cedule s poměrně neobvyklou otevírací dobou. V pondělí má studio zavřeno, od úterý do pátku má otevřeno od 13 do 18 hodin, o víkendu opět zavřeno. Je sice možné si telefonicky domluvit schůzku i v době mimo otevírací hodiny, přesto nás tato neobvyklá provozní doba poněkud překvapila. Hned vedle se pak nachází další cedule, která ohlašuje, že do konce ledna prochází studio rekonstrukcí.

Naše nvštěva proběhla sice 3. února, ale rekonstrukce stále ještě probíhala. To se podepsalo jednak na takových detailech, jako je například zaprášený koberec, ale také na tom, že některé expozice jsou buď nedokončené, nebo zatím naprosto chybí. To je velká škoda, protože dokončené části se nám velice líbily a pro případné zákazníky rozhodně budou velkým lákadlem. Co bychom ovšem studiu určitě vytkli, je jeho dělení na jakési malé komůrky, ve kterých se jednotlivé expozice skrývají. Vzbuzují dojem stísněnosti a brání lepší představě, jak by zvolená kuchyň mohla navazovat na větší prostor.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Z personálu jsme v rozpacích


Při naší návštěvě jsme ve studiu nezastihli přímo pana majitele, ale jakousi brigádnici. Ta sice byla poměrně ochotná a trpělivě odpovídala na naše dotazy, bohužel její nevýhodou byla jen povšechná znalost oboru. Pokud jsme se zeptali na některé podrobnosti, nejobvyklejší odpověď byla taková, že „bude nejlepší se telefonicky nebo mailem domluvit na schůzce s panem majitelem“.

Chápeme, že pokud bychom měli štětstí a opravdu tu pana majitele potkali, měli bychom v tomto ohledu dojem asi lepší, ale podle slov zmíněné brigádnice „tu pan majitel moc často nebývá“. Proto musíme obsluhu hodnotit spíše negativně. Jakkoliv jí nechyběla vstřícnost a snaha poradit, její znalosti byly v mnoha ohledech chatrné a jí zprostředkované informace často jen obecné či neúplné. Mělo by být i v zájmu majitele studia, aby měl řádně proškolený personál, který je ho schopen v takovýchto situacích zastoupit.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »A jde se na nábytek


Korbel Interiéry je nábytko studio spojené s truhlářstvím, což dává zákazníkům mnoho možností. Při výrobě se sice obvykle postupuje podle normalizovaných rozměrů, ovšem není problém rozměry přizpůsobit přání zákazníka, popřípadě vyrobit naprosto atypický kus. To je obrovská výhoda proti velkým značkám, které sice mají zakázkovou výrobu, ovšem často odvozenou z modulů standardizovaných rozměrů. Krom vlastní produkce nabízí studio také kuchyně značek Gorenje a Sachsenkuchen.

Co se použitých materiálů týče, zákazník může vybírat v podstatě ze všech běžně dostupných na našem trhu. V případě pracovních desek pak jsou pak k dispozici jak klasické dřevotřískové, tak například desky z vysokotlakých laminátů, Corianu nebo přírodního i umělého kamene.

Navrhnout, vyrobit, přivézt, smontovat


Přesně tento postup musí kuchyně absolvovat, než si v ní zákazník může doma uvařit první jídlo. A spolu s ní tento postup musí absolvovat i zákazník. Za návrh kuchyně zde zaplatí dle slov personálu „asi kolem tisícovky“. Pokud ovšem uskuteční závaznou objednávku, má návrh zadarmo. Po dokončení všech návrhů a technické dokumentace jde kuchyň do výroby.

Dodací lhůta se odvíjí od její velikosti a použitých materiálů. Neměla by však překročit dobu osmi týdnů. Zaměření v místě insatalace kuchyně včetně drobných stavebních úprav, jako je například posunutí přípojek energií nebo obložení pásu za linkou taktéž provádí studio, stejně jako montáž kuchyně. Její dovezení ovšem provádí najatá firma a obsluha nám nebyla schopná přesně řít, jestli se tato cena započítává do celkové faktury nebo se platí zvlášť. Taktéž jsme se nedozvěděli, jaká je kilometrová sazba za dovoz.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Jen pár slov o spotřebičích

O nich jsme se toho bohužel moc nedozvěděli. Jen to, že na výběr je ze všech běžně dostupných značek na našem trhu. Obvykle má studio přístup ke všem speciálním cenovým akcím jednotlivých výrobců, v některých případech pak má s nimi dojednány exkluzivní slevy. Celkově však byly informace o spotřebičích jen velmi obecné, stejně jako většina ostatních, které nám obsluha poskytla.

Zhodnocení na závěr

V případě tohoto studia to vypadá, že jsme se ocitli sice na správném místě, ale v nesprávný čas. Expozice ve studiu nebyla z důvodu rekonstrukce ještě zcela dokončena, ale její dokončené části vypadaly velmi pěkně. Problém byl také s personálem ve studiu. Přítomná brigádnice se sice snažila, ale o mnoho věcech měla jen obecné povědomí a nebyla schopná poskytnout konkrétní informace. Jak by se úroveň v tomto ohledu zlepšila, kdybychom na místě zastihli majitele, to nemůžeme soudit. Na jednu stranu tak u nás toto studio vzbuzuje určité naděje, na druhou stranu je nenaplňuje. Třeba se k němu ještě někdy vrátíme a budeme mít více štěstí.

Text: Jakub Jansa
Foto: Korbel Interiéry Koryna Fagus - buk Koryna Gobi Koryna Ikaros Koryna Mango Koryna Matrix Koryna Omega Koryna Sirius KS Gorenje Delta KS Gorenje Dominika KS Gorenje Prima KS Gorenje Zarja KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Aurora KS Palladinelli - Dinamica KS Palladinelli - Senza KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Schüller Flair KS Schüller Garda KS Schüller Mira KS Schüller Tauern KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - moderní kuchyň červená - lesk KS Truhlářství Bednář - uchyň s jídelním stolem

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít