Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - Kuchyňské studio Atelier Pedro 20.08.2009

V minulém díle jsme s naším seriálem zavítali téměř do centra Prahy, dnes se vydáme opačným směrem – na periferii. Navštívili jsme Atelier Pedro, který se nachází na okraji panelákového sídliště v pražské Lhotce na adrese Mariánská 32.


Autem nebo autobusem?

Co se dopravní obslužnosti týče, má studio více než dobrou polohu. Nachází se pár kroků od autobusové zastávky Lhotka, přes kterou jede hned několik autobusů od metra Kačerov. Pohodlně se ke studiu dostanete i autem. Z centra Prahy se dá jet téměř celou cestu po dvouproudových silnicích. Nese to s sebou sice riziko dlouhých kolon během ranní i odpolední dopravní špičky, ovšem v těch samých kolonách budete stát i pokud vyrazíte autobusem.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Uvnitř jako ve škatulce


Tento podtitulek se netýká ani tak příkladné čistoty a pořádku uvnitř studia, byť oboje je na slušné úrovni, jako spíše stísněnosti prostoru. Studio je opravdu velice malé. Kolem zdí jsou vystaveny pouhé tři kuchyňské linky, po levé straně se nachází stolek s počítačem pro personál studia a víc už se sem opravdu nevejde.

Vystavené linky jsou navíc stylově dost podobné. Na jednu stranu je to sice logické pro zachování designové jednoty uvnitř studia, na druhou stranu je ale zákazník při výběru z větší části odkázán jen na katalogy a internet, což lze považovat za značnou nevýhodu. Výběr nové kuchyně je přeci jen dost zásadní krok, který ovlivní vzhled bytu na několik let dopředu. Navíc je tento krok spojen i s nemalou investicí, a proto je pro zákazníka jednoznačně lepší, když si kuchyň může předem ve studiu osahat.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »A co že nám tu nabídnou?

Co se nábytku týče, nabízí studio výhradně výrobky německé značky Nolte. Sázka na tuto zavedenou značku s sebou sice přináší nezpochybnitelnou kvalitu, ale také poněkud vyšší cenu celé kuchyně. Ještě před zahájením výběru je proto nutné si připravit dostatečně naditý rozpočet, ve kterém bude vyčleněno alespoň 130 000 korun pouze na nábytek, bavíme-li se o panelákové kuchyni běžných rozměrů. U spotřebičů pak studio nemá žádný konkrétní seznam nabízených značek. Zákazník může volit ze značek obvyklých na českém trhu. Pokud se nějaký konkrétní spotřebič nepodaří studiu zajistit, je pak věcí domluvy zákazníka a studia, aby za něj byl nalezen odpovídající substitut.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Další související služby

V tomto ohledu je nabídka studia poněkud chudší a vzhledem k ceně prodávaných kuchyní by se dalo říci až žalostná. V případě drahých značek bývá zvykem, že například doprava je zahrnuta v ceně. Zde se připlácí paušál dle vzdálenosti místa montáže od studia. V celkové výši nákladů se sice jedná o zanedbatelnou částku, ale minimálně to nepůsobí dobře. Další nedostatek se týká spotřebičů. Technici je sice zastaví do nové linky, ale už je nepřipojí k rozvodům a nezprovozní. To samé se týká i dřezu. Ten sice osadí baterií i sifonem, ale připojení k rozvodům vody a odpadu už neprovedou. Za tento přístup si tedy u nás studio vysloužilo velmi významné mínus.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Obsluha? Rozporuplné pocity

Obsluhu takto malého studia zvládá bez problémů jeden člověk. Je to dáno tím, že dovnitř se opravdu moc zákazníků nevejde a jakýkoliv vyšší počet personálu by zde byl kontraproduktivní. Při naší návštěvě jsme však měli z obsluhy dosti rozporuplný pocit. Hned po příchodu nás sice přivítal sympatický mladík s otázkou jak nám může pomoci. Hned po té, co se však dozvěděl, že plánujeme rekonstrukci s celkovým rozpočtem do 120 000 korun, zaznělo z jeho strany rezolutní NE.

Trapnou situaci, která po tomto jeho výroku nastala se sice poté snažil napravit vysvětlováním ohledně ceny a kvality dodávaných kuchyní, nicméně bylo patrné, že jsme víceméně neperspektivní zákazníci a jeho zájem značně opadl. Na druhou stranu je ale nutné ocenit, že i nadále se snažil být vstřícný a korektní, snažil se nabízet katalogy i radit. Jednoznačně negativní dojem ze začátku rozhovoru však již nesmazal.

Když chci kuchyň od Pedra


Pokud toužíte po kuchyni Nolte právě z tohoto ateliéru, vězte, že postup objednávky se nijak neliší od běžného postupu ve kterémkoliv jiném studiu. Na první schůzku je nutné přinést plánek místa, kam se bude kuchyň instalovat. Personál studia pak s Vámi vyhotoví vizualizaci nové kuchyně společně s cenovou kalkulací. Finální podoba obojího je hotová do 2 až 3 dnů od Vaší návštěvy. V případě, že jste s výsledkem spokojeni následuje podepsání smlouvy. Poté technici studia provedou přesné zaměření kuchyně v místě instalace a vyhototví technickou dokumentaci. Dodací lhůta se pak pohybuje od 4 do 8 týdnů. Montáž linky pak trvá dle náročnosti 1 až 4 dny.

Text: Jakub Jansa
Foto: www.nolte-kuechen.de BS Nuselská - nábytek z masivního dřeva BS Nuselská - rustikální kuchyně BS Nuselská - třešeň a bílý lak Interiérové studio Ritzy Brno - kuchyně s lakovaným povrchem Interiérové studio Ritzy Brno - Lamino Calvados Interiérové studio Ritzy Brno - masiv a dýha z olšového dřeva Interiérové studio Ritzy Brno - rustikální kuchyně IS Haupt -  povrchová úprava - fólie IS Haupt - kuchyň z masivu - tmavý ořech IS Haupt - kuchyň z masivu - více barevných odstínů IS Haupt - povrchová úprava - lak Kcuhyně Oresi Tenera Krásnou kuchyni, jako je ta z IKEA, můžete mít i vy KS Ateliér Pedro - kuchyně Como KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Provedení mýdlo - unibarvy KS Dorint Interiér - Möbelrust jídelní plocha s dřezem KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně design bílá KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně s laminovaným povrchem KS Dorint Interiér - pohled do expozice ve studiu KS Hanák - kuchyně Elegant KS Hanák - kuchyně Imperial - třešeň KS Hanák - kuchyně Nela - jasan KS Hanák - kuchyně Ornela KS Inteka - Kuchyň Romana KS Inteka - Kuchyň s laminem, barva bílá KS Inteka - Kuchyň z třešňového masivu KS Inteka - Laminovaný povrch, barva třešeň KS Jolana - Irvine Contemporary Kitchen KS Jolana - Laguna Beach Contemporary Kitchen KS Jolana Brno KS Jolana Brno KS Kamelot - Kuchyně Clip KS Koryna - kuchyně Atlas KS Koryna - kuchyně Fagus KS Maxx Kuchyně Bristol červená KS Maxx Kuchyně Casa Vanilla KS Maxx Kuchyně Helios KS Maxx Kuchyně Lucca KS Spectrum - Jídelní stůl pro obývák KS Spectrum - kuchyně bílá lakovaná KS Spectrum - Kuchyně třešeň KS StudioCZ - Kuchyně Edda KS StudioCZ - Kuchyně Etna KS StudioCZ - Kuchyně TOP 1D KS Sykora  - Kuchyně Kaštan KS Sykora Průhonice - Kuchyně Delux KS Sykora Průhonice - Kuchyně Ořech Dijon KS Sykora Průhonice - Kuchyně Simply Kuchyně Alnea Valsa Jalnea Kuchyně Astoria Vanilka Patina Kuchyně Camelot - BT Styl Kuchyně Eggersmann bílý lak Kuchyně Eggersmann lamino a kov  Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Gorenje Delta Multicolor Kuchyně Gorenje Klára Kuchyně Oresi - Avornomix Kuchyně Oresi - Imperia Kuchyně Oresi - Lozano Kuchyně Oresi - Sava Kuchyně Oresi Carmen Kuchyně Oresi Samoa Kuchyně Ořech Dijon Kuchyně Sykora Dub - BT Styl Kuchyně Sykora Trend - BT styl Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio Sykora Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Empire Caramel Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Orfa Sykora - kuchyně Kaštan Sykora - kuchyně Simply Začněte plánovat včas Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Změřit a přesně zapsat

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít