Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - Kuchyňské studio HŠ Rustikal 15.10.2009

Po dvou brněnských zastaveních se s naším seriálem reportáží z kuchyňských studií vracíme opět do Prahy. Tentokrát jsme pro Vás navštívili studio HŠ Rustikal v Bělehradské ulici.


Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Tak trochu jiné studio

Jak už sám název napovídá, specializuje se studio výhradně na kuchyně rustikálního stylu. S tím souvisí několik specifik, které bychom jinde těžko hledali. V první řadě jde o materiál používaný na výrobu nábytku. V drtivé většině případů se totiž jedná o masivní dubové dřevo. Druhým specifikem je poměrně dlouhá dodací lhůta, která se běžně pohybuje kolem tří měsíců. Všechen nábytek totiž HŠ Rustikal vyrábí ve vlastní dílně „na míru“ pro každého jednotlivého klienta.

Takovýto postup přináší jak výhody, tak i nevýhody. Výhodou samozřejmě je punc originality každé kuchyně, která zde vznikne. Poměrně zásadní nevýhodou pro mnohé zákazníky však bude nemalá cena kuchyně, která začíná na 35 000 korunách za hrubý metr kuchyně. V této ceně nejsou započítány spotřebiče, pracovní deska, ani vnitřní vybavení skříněk. Jde jen o holý nábytek.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Personál studia? Velký otazník


Jinak, než je napsáno v podtitulku se to asi vystihnout nedá. Po příchodu do studia sice chvíli trvalo, než si mne obsluha všimla, ale tato doba byla ještě únosná. Byl alespoň čas letmo prohlédnout vystavené vzorové kuchyně. Poté, co se odkudsi vynořila dáma středního věku s tradiční otázkou „Jak Vám mohu pomoci?“ to vypadalo, že vše bude probíhat podle obvyklého scénáře. Jenže má odpověď, že zatím víceméně hledám inspiraci pro rekonstrukci kuchyně, tuto dámu nejspíš zaskočila. Nastalo pár vteřin trapného ticha, kdy ona dáma působila zmateně až stydlivě a já nevěděl, jestli mám svou myšlenku dále rozvést nebo čekat, co mi odpoví.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Začal jsem tedy s konkretizací svých myšlenek, včetně finančního stropu, který standardně používám při všech návštěvách kuchyňských studií. Zde se však 160 000 korun na malou kuchyň ukázalo jako hrubě nedostačujících a z vystupování mého protějšku bylo jasné, že mne považuje za neperspektivního zákazníka. Byť si nejspíš ona dáma po chvíli uvědomila, že mě „odpálkovala“ moc rázně, vylepšit pokažený dojem už nedokázala, byť jsem ze studia odcházel obtěžkán stohem prospektů se spotřebiči.

Návrh, vizualizace, projekt? Další otazníky…

Přistoupíme-li k obvyklým procedurám, které předcházejí objednání naší nové kuchyně, nalezneme i zde několik zásadních odlišností oproti běžným zvyklostem, které v kuchyňských studiích v tomto ohledu panují. V prvé řadě se zde nedělá žádný nezávazný návrh. Zákazník tedy musí být buď pevně rozhodnutý, že si zde kuchyň objedná, nebo se smířit s tím, že možná zbytečně obětuje 3000 korun. Ani za tyto peníze si však ze studia nic neodnese, jen se bude moci podívat na prezentaci, kterou mu zde designér připraví. Podle slov personálu totiž studio nedává na základě předchozích špatných zkušeností zákazníkům volně k dispozici žádné materiály související s návrhem kuchyně, a to ani pod zálohou.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Pokud se tedy rozhodnete, že kuchyň z tohoto studia musíte mít doma, je postup následující: Po zaplacení zálohy 3000 korun se na základě Vámi pořízeného půdorysu místnosti provedou první rozkreslení, návrhy a cenové kalkulace. Poté následuje přesné zaměření místa pracovníkem studia a vypracování všech nezbytných materiálů. Po podepsání závazné objednávky už zbývá jenom čekat, až v dílně Vaší kuchyň vyrobí, přivezou a sestaví.

Pár slov o spotřebičích

S výběrem spotřebičů to zde funguje stejně, jako u všech ostatních kuchyňských studií. Z palety výrobců, kterou má studio k dispozici si vyberete ty spotřebiče, které Vám nejvíce vyhovují. Studio je pak objedná, přiveze společně s kuchyní, zastaví, připojí k rozvodům a zprovozní. Zde je ovšem nutné se pozastavit nad jedním, poněkud znepokojujícím faktem. Podle slov zmiňované dámy ze studia je elektrické spotřebiče schopen zapojit v podstatě jakýkoliv jejich technik. Na záruku spotřebičů to prý nemá žádný vliv, protože „záruční listy se přece dávno nepoužívají, stačí jenom faktura“. Z pohledu studia se dá tento postup snad i pochopit, nevím akorát, co by vám po případné větší havárii řekla pojišťovna na to, že Vám sporák připojoval truhlář…

Text: Jakub Jansa
Foto: HŠ Rustikal Koryna Fagus - buk Koryna Gobi Koryna Ikaros Koryna Mango Koryna Matrix Koryna Omega Koryna Sirius KS Gorenje Delta KS Gorenje Dominika KS Gorenje Prima KS Gorenje Zarja KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Schüller Flair KS Schüller Garda KS Schüller Mira KS Schüller Tauern KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - klasická kuchyň - lamino KS Truhlářství Bednář - moderní kuchyň červená - lesk KS Truhlářství Bednář - uchyň s jídelním stolem

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít