Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaStudia.jpg

Navštívili jsme za vás - Kuchyňské studio Katalpa 06.08.2009

Po dvou mimopražských výletech se v tomto díle opět vrátíme do našeho hlavního města. Přinášíme Vám totiž reportáž z kuchyňského studia Katalpa z pražského Podolí.
Kudy kam?

Rozhodnete-li se po přečtení tohoto článku studio navštívit, možná bude lépe, pokud se k němu vydáte prostřednictvím hromadné dopravy. Nachází se na adrese Podolská 126, hned za nepřehlédnutelnou budovou Podolské vodárny, v přízemí nového bytového domu, který je jinak obklopen starou prvorepublikovou zástavbou. To s sebou nese dvě malé záludnosti. Za prvé: Pokud nejdete „najisto“, je studio lehce přehlédnutelné. Při procházení ulicí Podolská ho člověk čeká spíše v přízemí některého ze starých činžáků, kde se často nacházejí nejrůznější večerky, obchody s jízdními koly či jinými sportovními potřebami. V přízemí novostavby čeká spíše pizzerii nebo kavárnu. Za druhé: Pokud přijedete autem, nemusíte mít kde zaparkovat. Parkovacích míst tu rozhodně není nazbyt a žluté čáry kolem obrubníků situaci rozhodně neulehčují.

Jsme na místě!

Pokud se Vám podaří obě tyto záludnosti překonat, vstoupíte do malého a celkem útulného studia s nezametenou podlahou. Ta vynikne zejména v kontrastu s ukázkově naleštěnými kuchyňskými linkami. Po designové stránce působí studio velice čistě a uhlazeně. Expozice ve studiu ani fotogalerie na internetových stránkách studia však nepokrývá všechny současné styly kuchyní. To lze hodnotit jako dorbný nedostatek.

Jak je to s nábytkem?

Podle slov obsluhy je veškerý nábytek zakázková výroba. Dle zvolených materiálů se pak dodací lhůta pohybuje od šesti do osmi týdnů od podepsání smlouvy. Od použitých materiálů se též odvíjí cena kuchyně, přičemž nejlevnější je lamino a fólie, nejdražší pak masiv. Pro odhad ceny Vámi plánované kuchyně pak studio na svých stránkách nabízí poměrně užitečnou službu, kdy na několika schématických náčrtcích kuchyní ilustruje ceny při různých typech použitých materiálů. Jako pomůcku pro orientaci v cenách tento nápad jednoznačně chválíme.

Spotřebiče – kapitola sama pro sebe

Nestává se často, aby mělo kuchyňské studio pro spotřebiče zvláštní webovou stránku. U katalpy se však rozhodli jít tímto směrem a nutno říci, že zvolená doména jim pravděpodobně dosti zvyšuje návštěvnost. Vybírat lze z palety výrobců, kteří se běžně vyskytují na českém trhu, s výjimkou značek Gorenje a Mora. Alespoň tak nám to tvrdil personál studia a jejich zvláštní „spotřebičová“ stránka jim dává za pravdu. Odkaz na značku Mora zde chybí úplně, u Gorenje pak na uživatele vykoukne jen prázdná stránka. Ta ovšem vykoukne téměř u všech značek zařazených v kategorii „Ostatní“.

Co všechno studio nabízí?

Výčet služeb, které studio svým zákazníkům nabízí lze označit jako stnadardní. Návrh kuchyně a její vizualizace na základě rozměrů dodaných zákazníkem je zdarma. Přesné zaměření místa provede pracovník studia po podpisu smlouvy. Instalace kuchyně i spotřebičů, jejich zapojení a zprovoznění je taktéž zdarma, a to včetně spotřebičů plynových. Co se týče dopravy kuchyně a spotřebičů po Praze, je tato zahrnuta jako paušální položka v rozpočtu kuchyně. Žádné drobné dokončovací práce v místě instalace kuchyně však studio nenabízí. Je na zákazníkovi, aby prostor pro instalaci připravil. Studio tak nevybočuje z dělící linie českého trhu, kdy studia, která se snaží tvářit jako „značková“ tyto práce nenabízejí, maximálně doporučí spřízněnou firmu či řemeslníka, zatímco ty „méně značková“ studia vnímají tuto službu jako svou konkurenční výhodu.
Na závěr bych se zde tak trochu omluvil za to, že v dnešní reportáži chyběla obvyklá kapitola věnovaná personálu studia. Ten při mé návštěvě odvedl výkon bez zjevných chyb, ovšem ani zde nebylo nic, co by zasloužilo zvláštní pochvalu. Jelikož by toto suché konstatování těžko vydalo na samostatný odstavec, zmiňuji ho až zde, na úplný závěr.

Text: Jakub Jansa
Foto: Katalpa

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít