Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - kuchyňské studio PS Kuchyně 27.03.2009

I tento týden Vám server Spotrebice.cz přináší další díl ze seriálu reportáží z kuchyňských studií. Tentokrát z ateliéru firmy PS – Kuchyně s.r.o. na adrese Ječná 23, Praha 2. Hned v úvodu snad mohu prozradit, že majitelé dotyčné firmy z tohoto článku pravděpodobně nebudou mít velkou radost. Pojďme ale pěkně popořádku.


Začátek podle obvyklého scénáře

Volba na toto kuchyňské studio padla ze dvou důvodů. První z nich je ten, že firma PS – Kuchyně je autorizovaným prodejcem výrobků firmy Hanák. Tato značka zatím v našem seriálu chybí, a proto bylo vhodné toto bílé místo zaplnit. Druhý důvod byl ten, že se studio nachází téměř v centru Prahy, nedaleko Karlova náměstí, zatímco dosavadní námi navštívená studia spíše v okrajové sídlištní zástavbě.

I tentokrát jsem tedy stál v pátek kolem poledne před studiem s připraveným příběhem o plánované rekonstrukci panelákové kuchyně s nízkým rozpočtem. Tentokrát na něj však skoro ani nedošlo.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Uvnitř čekalo nepříjemné překvapení


Po vstupu do studia mne přivítalo až hrobové ticho, přerušované pouze klikáním myši a cvakáním klávesnic. Dvě mladé slečny u stolku personálu byly zahleděné do moniturů před sebou a kdybych nepozdravil, snad by si ani nevšimly, že mají ve studiu nějakou návštěvu. Na můj pozdrav jedna ze slečen odpověděla taktéž pozdravem, přičemž od svého monitoru ani nezvedla hlavu. Chvíli jsem si proto prohlížel přízemí poněkud stísněného studia. Po několika minutách ticha a cvakání klávesnic jsem se optal, zda se mohu jít podívat do horní části. Odpovědí mi bylo stručné „Ano, samozřejmě“. Když jsem po několika minutách opět sešel kolem stolku obsluhy dolů, situace byla stále stejná. Už poněkud nervózně jsem proto začal na jedné z vystavených linek listovat katalogem s nabídkou digestoří a přemýšlel o odchodu ze studia.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »V poslední chvíli se však jedna ze slečen osmělila a zeptala se, co bych potřeboval. Začal jsem tedy přeříkávat první část příběhu o tom, jak se chystám rekonstruovat kuchyň v panelovém domě, obcházím studia, zjišťuji co mi kde mohou nabídnout, a také hledám inspiraci. Odpověď, které se mi od slečny dostalo, mne, mírně řečeno, překvapila: „No to bude nejlepší, když se podíváte na internet a vyberete si tam. Tam si můžete prohlédnout všechny komponenty, udělat si nějaký výběr a potom přijít s plánkem a uděláme vizualizaci a rozpočet“. Rada to je sice na jednu stranu logická, ale když se jako zákazník vypravím do studia, čekal bych přece jne větší odbornost a nějaké doporučení podepřené „obchodním duchem“ prodávajícího. Tady jsem nenalezl ani jedno. Chápu však, že jde pouze o můj subjektivní pocit a mohlo se stát, že jsem studio navštívil prostě ve špatnou chvíli. Každopádně můj dojem z personálu byl značně rozpačitý, což ještě nadále umocnil fakt, že mi nebyl nabídnut žádný prospekt, leták či vizitka. Ze studia jsem tak odešel s prázdnýma rukama a vědomím, že se „mám podívat na internet“.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »A co tedy vlastně PS – Kuchyně nabízí?


Během dalšího pokračování rozhovoru jsem se na základě série otázek od slečny dozvěděl alespoň všechny základní informace o nabídce studia. Vizualizaci kuchyně Vám zde zhotoví za poplatek 1000 korun, který se následně odečítá z ceny uskutečněné objednávky. Doprava a montáž nábytku je zdarma. Co se spotřebičů týče, spolupracuje firma s řadou výrobců, jejichž seznam naleznete na internetu. Za všechny zde mohu uvést například Whirlpool, Zanussi, Liebherr, Bosch nebo Siemens. Pokud si spotřebiče inzerovaných výrobců objednáte prostřednictvím studia, jejich zabudování (v případě vestavných spotřebičů) je zdarma. Pokud spotřebiče nakoupíte jinde a budete je chtít zabudovat od techniků studia, zaplatíte za každý z nich poplatek 1500 korun. Odborné zapojení spotřebičů k rozvodům elektřiny, vody či plynu je prováděno externí firmou a platí se proto zvlášť. Pokud Vámi vybraná kuchyň překračuje vaše momentální finanční možnosti, je možné si ve studiu také domluvit nákup na splátky.

Na konec krátké resumé

Zřejmě bude ideální, pokud do tohoto studia dorazíte již s konkrétní představou a plánkem své kuchyně, aby Vám personál mohl vyhotovit vizualizaci, případně doporučit některé konkrétní komponenty. Otázkou ovšem zůstává cenová hladina sestav. Dle rady personálu studia jsem zabrousil na internet, ale zde jsem našel pouze několik ktalogů s kuchyňskými sestavami a barevným vzorníkem, nikoliv však ceník. Jediná stránka, kde jsou ke kuchyňským sestavám přiřazeny také ceny, se týká prodeje vzorkového nábytku se slevou.

Jakub Jansa
Foto: Hanák nábytek - Active-kuchyne.cz, BS Nuselská - nábytek z masivního dřeva BS Nuselská - rustikální kuchyně BS Nuselská - třešeň a bílý lak Interiérové studio Ritzy Brno - kuchyně s lakovaným povrchem Interiérové studio Ritzy Brno - Lamino Calvados Interiérové studio Ritzy Brno - masiv a dýha z olšového dřeva Interiérové studio Ritzy Brno - rustikální kuchyně IS Haupt -  povrchová úprava - fólie IS Haupt - kuchyň z masivu - tmavý ořech IS Haupt - kuchyň z masivu - více barevných odstínů IS Haupt - povrchová úprava - lak Kcuhyně Oresi Tenera Krásnou kuchyni, jako je ta z IKEA, můžete mít i vy KS Ateliér Pedro - kuchyně Como KS Ateliér Pedro - kuchyně Manhattan KS Ateliér Pedro - kuchyně Nova Glass KS Ateliér Pedro - kuchyně Uni Plus KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Provedení mýdlo - unibarvy KS Dorint Interiér - Möbelrust jídelní plocha s dřezem KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně design bílá KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně s laminovaným povrchem KS Dorint Interiér - pohled do expozice ve studiu KS Hanák - kuchyně Elegant KS Hanák - kuchyně Imperial - třešeň KS Hanák - kuchyně Nela - jasan KS Hanák - kuchyně Ornela KS Inteka - Kuchyň Romana KS Inteka - Kuchyň s laminem, barva bílá KS Inteka - Kuchyň z třešňového masivu KS Inteka - Laminovaný povrch, barva třešeň KS Jolana - Irvine Contemporary Kitchen KS Jolana - Laguna Beach Contemporary Kitchen KS Jolana Brno KS Jolana Brno KS Kamelot - Kuchyně Clip KS Koryna - kuchyně Atlas KS Koryna - kuchyně Fagus KS Maxx Kuchyně Bristol červená KS Maxx Kuchyně Casa Vanilla KS Maxx Kuchyně Helios KS Maxx Kuchyně Lucca KS Spectrum - Jídelní stůl pro obývák KS Spectrum - kuchyně bílá lakovaná KS Spectrum - Kuchyně třešeň KS StudioCZ - Kuchyně Edda KS StudioCZ - Kuchyně Etna KS StudioCZ - Kuchyně Margit KS StudioCZ - Kuchyně TOP 1D KS Sykora  - Kuchyně Kaštan KS Sykora Průhonice - Kuchyně Delux KS Sykora Průhonice - Kuchyně Ořech Dijon KS Sykora Průhonice - Kuchyně Simply Kuchyně Alnea Valsa Jalnea Kuchyně Astoria Vanilka Patina Kuchyně Camelot - BT Styl Kuchyně Eggersmann bílý lak Kuchyně Eggersmann lamino a kov  Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Gorenje Delta Multicolor Kuchyně Gorenje Klára Kuchyně Oresi - Avornomix Kuchyně Oresi - Imperia Kuchyně Oresi - Lozano Kuchyně Oresi - Sava Kuchyně Oresi Carmen Kuchyně Oresi Samoa Kuchyně Ořech Dijon Kuchyně Sykora Dub - BT Styl Kuchyně Sykora Trend - BT styl Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Sykora Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Empire Caramel Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Orfa Sykora - kuchyně Kaštan Sykora - kuchyně Simply Začněte plánovat včas Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Změřit a přesně zapsat

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít