Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - Kuchyňské studio UNIQ 27.08.2009

Opět po týdnu Vám server Spotřebiče.cz přináší další reportáž z kuchyňského studia. Tentokrát jsme navštívili studio UNIQ v areálu nákladového nádraží v pražských Vršovicích. Pod stejným názvem lze po Praze najít ještě několik dalších studií, přičemž v každém z nich je k dostání nábytek od jiného výrobce. V tom vršovickém zákazník nalezne sektorové kuchyně značky Infini.


Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Kuchyně na nádraží

Přestože je areál nákladového nádraží Vršovice celkem rozlehlý, není problém v něm kuchyňské studio UNIQ nalézt. Hned u vstupu do areálu nás na něj upozorňuje oranžový reklamní panel. Stejný pak visí nad vstupními dveřmi do studia. To se nachází v jednom ze zrekonstruovaných menších nádražních objektů.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Copak to tu mají?

Uvnitř studia si zákazník může prohlédnout menší expozici vzorových kuchyní. Ta mu sice na jednu stranu lépe přiblíží nabídku studia, na druhou ale zanechá nějaké negativní pocity. Nedostatků se dá v expozici nalézt víc než dost. Tím nejkřiklavějším je chybějící obklad za jednou z linek. Místo něj tam nalezneme jen zaschlé, místy oloupané, šedivé lepidlo na obklady. Další nedostatky pak nalezneme při detailnější prohlídce expozice, ale ve srovnání s chybějícím obkladem jde spíše jen o detaily. Jednou to je chybějící lišta, jindy zase chybějící proužek lamina na čele desky. Byť je jinak expozice celkem povedená, za tohle si od nás studio nemůže vysloužit jiné než negativní hodnocení. Vzorové linky bez defektů by snad měly být samozřejmostí...

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »V nabídce sektorovky

Většina kuchyňských studií dnes nabízí především kuchyně na zakázku vyrobené z modulů, které se případně dají upravit. V tomto studiu však nalezneme kuchyně sektorové. Oproti zakázkové výrobě z modulů mají výhodu především v nižší ceně a pak také v tom, že zákazník může kupovat přesně to, co vidí, tedy hotovou kuchyňskou linku. Nevýhodou naopak je poněkud nižší variabilita při sestavování linky. V nabídce materiálů pro povrchovou úpravu se vyskytují zejména lamino a fólie, u pracovních desek pak v podstatě všechny dostupné materiály.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Do kuchyně spotřebiče

Co se nabídky spotřebičů týče, ta zde musí vycházet z nabízeného nábytku. Jak jsme již psali výše, sektorové kuchyně mají oproti modulovým poněkud nižší variabilitu, a to se dotýká i spotřebičů. Jejich nabídka tak musí korespondovat s možnostmi nabízených linek. Obecně i zde platí, že studio má v nabídce výrobky všech značek běžně dostupných na českém trhu. Při výběru však musíme počítat s tím, že ne každá varná deska či myčka půjde zastavět právě do té „naší“ linky. Při výběru je proto dobré se více zamýšlet i nad volně stojícími spotřebiči.

Další služby? Samý doplatek!

Bohužel, je to tak. Za jakoukoliv službu, kterou si u tohoto studia objednáte, budete doplácet. Obhájit se to však dá tím, že při nabídce levných kuchyní se do jejich ceny nedají zahrnout náklady na ostatní služby, které jsou jindy „v ceně“ či „zdarma“. V případě spotřebičů tak bude mít svou kolonku v rozpočtu jejich zapojení a zprovoznění. V případě spotřebičů plynových je pro jejich zapojení třeba objednat externího řemeslníka s potřebným atestem.

Zvlášť se platí i doprava kuchyně na místo instalace. Její cena se skládá z několika položek. První z nich je paušál, jehož výše je závislá na vzdálenosti místa instalace kuchyně od skladu ve Vršovicích. V případě Prahy se tento paušál pohybuje od 200 do 800 korun. Dále pak cenu za dopravu ovlivňují podmínky v místě vykládky kuchyně, zda je nutné kuchyň nosit do patra či nikoliv, a v neposlední řadě pak má na cenu dopravy vliv i velikost kuchyně.

Zhodnocení na závěr


V článku jsme zmínili dvě zásadní negativa studia UNIQ. Jde o defekty v expozici modelových kuchyní a nepříjemné doplatky za většinu služeb. Ještě k nim můžeme přidat třetí, a to sice dodací lhůtu až 2 měsíce, což je v případě sektorových kuchyní opravdu dlouhá doba. Na druhou stranu je ale třeba podotknout, že množství doplatků je daní za nižší cenu nábytku, do které by se tyto náklady nedaly zahrnout. Celkově vzato je pak studio UNIQ dobrou alternativou pro ty, kteří mají pro nákup kuchyně spíše nižší rozpočet. Byť zde na různých doplatcích zaplatí i několik tisíc, bohatě jim to vykompenzuje až třetinová cena nábytku oproti jiným studiím, které mnohdy nabízí kvalitativně naprosto srovnatelný nábytek.

Text: Jakub Jansa
Foto: Uniq.cz BS Nuselská - nábytek z masivního dřeva BS Nuselská - rustikální kuchyně BS Nuselská - třešeň a bílý lak Interiérové studio Ritzy Brno - kuchyně s lakovaným povrchem Interiérové studio Ritzy Brno - Lamino Calvados Interiérové studio Ritzy Brno - masiv a dýha z olšového dřeva Interiérové studio Ritzy Brno - rustikální kuchyně IS Haupt -  povrchová úprava - fólie IS Haupt - kuchyň z masivu - tmavý ořech IS Haupt - kuchyň z masivu - více barevných odstínů IS Haupt - povrchová úprava - lak Kcuhyně Oresi Tenera Krásnou kuchyni, jako je ta z IKEA, můžete mít i vy KS Ateliér Pedro - kuchyně Como KS Ateliér Pedro - kuchyně Manhattan KS Ateliér Pedro - kuchyně Nova Glass KS Ateliér Pedro - kuchyně Uni Plus KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Provedení mýdlo - unibarvy KS Dorint Interiér - Möbelrust jídelní plocha s dřezem KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně design bílá KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně s laminovaným povrchem KS Dorint Interiér - pohled do expozice ve studiu KS Hanák - kuchyně Elegant KS Hanák - kuchyně Imperial - třešeň KS Hanák - kuchyně Nela - jasan KS Hanák - kuchyně Ornela KS Inteka - Kuchyň Romana KS Inteka - Kuchyň s laminem, barva bílá KS Inteka - Kuchyň z třešňového masivu KS Inteka - Laminovaný povrch, barva třešeň KS Jolana - Irvine Contemporary Kitchen KS Jolana - Laguna Beach Contemporary Kitchen KS Jolana Brno KS Jolana Brno KS Kamelot - Kuchyně Clip KS Koryna - kuchyně Atlas KS Koryna - kuchyně Fagus KS Maxx Kuchyně Bristol červená KS Maxx Kuchyně Casa Vanilla KS Maxx Kuchyně Helios KS Maxx Kuchyně Lucca KS Spectrum - Jídelní stůl pro obývák KS Spectrum - kuchyně bílá lakovaná KS Spectrum - Kuchyně třešeň KS StudioCZ - Kuchyně Edda KS StudioCZ - Kuchyně Etna KS StudioCZ - Kuchyně Margit KS StudioCZ - Kuchyně TOP 1D KS Sykora  - Kuchyně Kaštan KS Sykora Průhonice - Kuchyně Delux KS Sykora Průhonice - Kuchyně Ořech Dijon KS Sykora Průhonice - Kuchyně Simply Kuchyně Alnea Valsa Jalnea Kuchyně Astoria Vanilka Patina Kuchyně Camelot - BT Styl Kuchyně Eggersmann bílý lak Kuchyně Eggersmann lamino a kov  Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Gorenje Delta Multicolor Kuchyně Gorenje Klára Kuchyně Oresi - Avornomix Kuchyně Oresi - Imperia Kuchyně Oresi - Lozano Kuchyně Oresi - Sava Kuchyně Oresi Carmen Kuchyně Oresi Samoa Kuchyně Ořech Dijon Kuchyně Sykora Dub - BT Styl Kuchyně Sykora Trend - BT styl Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio Sykora Sykora - kuchyně Kaštan Sykora - kuchyně Simply Začněte plánovat včas Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Změřit a přesně zapsat

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít