Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás - kuchyňské studo Sykora Praha 03.09.2009

V naší dnešní reportáži navštívíme kuchyňské studio Sykora ve Vinohradské ulici v Praze. Rzhodně nejedná o jediné studio v této ulici, a tak se v nejbližší době můžete těšit na reportáže i z těch ostatních, abychom Vám nabídli možnost srovnání.


Musíme se opakovat...

Bohužel, ale je to tak. Sykora má svá studia opravdu velmi dobře zařízená a udržovaná, takže co se interiérů a jejich upravenosti týče, není jim co vytknout a nezbývá než chválit. Podobné je to s obsluhou, která se mne ujímá krátce po mém příchodu a ochotně předvádí, nabízí a odpovídá. Přitom nejde jen o nějaký sterilní naučený projev. Člověk má naopak pocit, že mu chce opravdu poradit. Nevým, zda to je jen souhra náhod, nebo dobrá práce personálního oddělení, ale v žádném z dosud navštívených studií Sykora jsem neměl z personálu špatný pocit.

Skříně, skříňky, šuplíky

Nábytku tu je vystaveno opravdu dost. Jedná se spíše o menší sestavy, díky kterým zákazník celkem rychle získá orientaci v nabízeném sortimentu. Nechybí však ani kuchyně větších rozměrů, byť jejich zastoupení je z pochopitelných důvodů dosti omezené. Obecně se dá o nábytku říci, že se jedná o zakázkovou modulovou výrobu. Pro povrchovou úpravu jsou k dispozici všechny materiály dostupné na českém trhu, od fólie přes lamino, lak, až po masiv. Pro vnitřní uspořádání pak může zákazník vybírat ze široké palety výsuvů a drátěných doplňků.

Je ovšem důležité připomenout, že v nabídce jsou dvě řady nábytku. Klasický, a také dražší, nábytek prodávaný pod značkou Sykora, a dále levnější řada prodávaná pod značkou Camelot. Je proto důležité si hned na začátku ujasnit své rozpočtové mantinely a podle nich pak vybírat. Obsluha, byť velice ochotná, Vám bude nabízet spíše nábytek Sykora, na kterém rozhodně neušetříte. Poslední důležitá informace se týká dodací lhůty, která se pohybuje kolem sedmi týdnů.

A jde se na spotřebiče!

Co se spotřebičů týče, zde nabídka pokrývá celé cenové spektrum od těch levných, až po ty luxusní. V nabídce jsou výrobky patnácti značek, jako například Electrolux, Zanussi, Bosch, Whirlpool, Siemens, Fagor, Miele a Baumatic. U řady z nich pak studio nabízí nejrůznější slevové akce. Obvykle se tak při nákupu celé sady spotřebičů prostřednictvím studia dostane zákazník na nižší cenu, než kdyby je pořizoval samostatně ve specializovaných obchodech. Nezanedbatelný je také fakt, že při zakoupení spotřebičů prostřednictvím studia je jeijch doprava a instalace v ceně, při samostatném nákupu však nikoliv.

Co všechno nám tu nabídnou a za co se platí?

Rozsah nabízených služeb je v porovnání s většinou ostatních kuchyňských studií naprosto standardní. V prvopočátku je to počítačová vizualizace návrhu kuchyně, zaměření technikem v místě instalace a vyhotovení technických výkresů pro její instalaci. U všech těchto kroků je vždy varianta „zdarma“ a varianta s vratnou zálohou. Počítačový návrh je zdarma, pokud se zákazník spokojí s tím, že si ho prohlédne pouze ve studiu. Pokud si ho chce před podepsáním smlouvy odnést domů, musí zaplatit vratnou zálohu.

Stejně tak je to se zaměřením místa instalace. Pokud je děláno před podpisem smlouvy, platí se záloha. Pokud po podpisu, je to zdarma. V obou případech však záloha nepřekračuje 2000 korun. Mezi další služby pak patří doprava kuchyně a spotřebičů na místo určení, montáž nábytku, zastavění a připojení spotřebičů. Vše je započítáno v cenové kalkulaci a nemusí se proto nic doplácet, až na některé výjimky. Těmi jsou plynové spotřebiče a přípojky vody. Na oboje si musí zákazník sehnat buď vlastního řemeslníka, nebo si nějakého nechá zprostředkovat studiem. V obou případech ho však musí zaplatit zvlášť.

A jak se ke studiu nejlépe dostat?

Nejlepší volbou bude v tomto případě hromadná doprava. Centrum Prahy obecně není moc přívětivé pro parkování a od nejbližších parkovacích automatů to sem není zrovna blízko. Nedaleko od studia je však zastávka tramvaje číslo 11, která Vás bez problémů doveze ke stanici metra Muzeum či Jiřího z Poděbrad.

Text: Jakub Jansa
Foto: Sykora

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít