Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaStudia.jpg

Navštívili jsme za vás - Maxx kuchyně Průhonice 16.07.2009

V minulém díle jsme Vám přinesli reportáž z kuchyňského studia Sykora v komerční zóně Průhonice – Čestlice. Tu neopustíme ani v tomto díle, přesuneme se jen o pár set metrů dále. Na adrese U Makra 123 se totiž nachází studio MAXX kuchyně, které rozhodně stojí za návštěvu.


Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Skoro jako v galerii

První dojem po vstupu do studia je opravdu MAXX. Žádné ze studií, které jsme doposud navštívili takto rozlehlým prodejním prostorem nedisponuje. Podle upoutávek na výloze je zde vystaveno až 80 linek najednou a osobně si myslím, že tohle číslo není nijak přehnané. Linky jsou navíc velmi vkusně a nápaditě uspořádány, takže člověk zde může opravdu dlouhou dobu procházet a kochat se jako v galerii. Všude je navíc dokonale čisto a člověk by zde těžko hledal i poměrně rozšířený nešvar v podobě kazů či defektů na vystavených linkách.

Velké lákadlo za velké peníze

Výhody, kterou skýtá rozsáhlá expozice, si zde jsou velmi dobře vědomi a samozřejmě jí také hojně využívají. Jak jsem si měl možnost všimnout, častá strategie obsluhy k zpracování zákazníka je výzva „Tak se tu projděte a rozhlédněte, co by se Vám tak asi líbilo“. Ani já jsem nebyl této výzvy ušetřen a musím říct, že funguje. Člověk by jen chodil, koukal, vybíral a v duchu kombinoval. Co ho ale z této euforie poměrně spolehlivě vytrhne, jsou cenovky na vystaveném nábytku. Sehnat zde kuchyň normální velikosti pod 200 000 korun včetně spotřebičů může být problém.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Profesionální personál

Když už jsem tu „nakousnul“ komunikační strategie personálu směrem k zákazníkovi, sluší se také téma „personál studia“ dokončit. A chválou rozhodně netřeba šetřit. V průběhu mé návštěvy jsem se setkal s maximální vstřícností a ochotou. Obsluha perfektně odpověděla na všechny mé otázky a rozhodně jí nechyběl ani ten správný obchodnický duch. Nechybělo mnoho, aby mne vmanévrovala ke stolku návrháře, který by začal sestavovat mou kuchyň. Snad jediná poněkud úsměvná chvíle nastala, když se mi obsluha snažila vysvětlit, že předvrtané díry pro posouvání poliček uvnitř skříněk jsou u zakázkové výroby znakem vysokého standardu. Nemohu si pomoci, ale z mého pohledu se jedná o typický znak výroby modulové.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Nábytek a vše kolem něj


Co se týče nábytku, mělo by se podle slov obsluhy i podle informací na internetových stránách firmy jednat o zakázkovou výrobu. Všechen nábytek by pak měl vznikat v továrnách v Německu. Tomu by také odpovídala deklarovaná dodací lhůta, která se pohybuje kolem tří měsíců. Vybírat je možné ze všech obvyklých materiálů. Na veškerý kuchyňský nábytek pak platí pětiletá záruka.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Od návrhu po kuchyň


Oproti ostatním studiím mají MAXX kuchyně jednu zvláštnost. Při navrhování kuchyně zde zákazník neobdrží počítačovou vizualizaci, jak je dnes obvyklé, ale pouze náčrt půdorysu a čelní pohled. Proč zde chybí 3D vizualizace, mi nedokázala říct ani obsluha studia. Celková doba, kterou zákazník ve studiu při návrhu stráví, se pohybuje mezi dvěma a třemi hodinami. Výsledkem by pak měl být kompletní návrh včetně projektu rozvodů a jejich specifikací, a samozřejmě také položkový rozpočet celé kuchyně. Doprava kuchyně a spotřebičů, jejich zastavení, připojení a zprovoznění je zdarma. Technici studia mají i potřebnou kvalifikaci k zapojování plynových spotřebičů, což u většiny ostatních studií nebývá pravidlem. Na druhou stranu ale studio nenabízí realizaci drobných dokončovacích prací v místě instalace kkuchyně. Před příjezdem techniků si tak zákazník sám musí zajistit případné přeložky přípojek energií či odpadu. Byť studio nabízí zprostředkování kontaktů na firmy, které mohou tyto práce udělat, jde z mého pohledu o nedostatek a komplikaci pro zákazníka.

Text: Jakub Jansa
Foto: MAXX kuchyně BS Nuselská - nábytek z masivního dřeva BS Nuselská - rustikální kuchyně BS Nuselská - třešeň a bílý lak Interiérové studio Ritzy Brno - kuchyně s lakovaným povrchem Interiérové studio Ritzy Brno - Lamino Calvados Interiérové studio Ritzy Brno - masiv a dýha z olšového dřeva Interiérové studio Ritzy Brno - rustikální kuchyně IS Haupt -  povrchová úprava - fólie IS Haupt - kuchyň z masivu - tmavý ořech IS Haupt - kuchyň z masivu - více barevných odstínů IS Haupt - povrchová úprava - lak Kcuhyně Oresi Tenera Krásnou kuchyni, jako je ta z IKEA, můžete mít i vy KS Ateliér Pedro - kuchyně Como KS Ateliér Pedro - kuchyně Manhattan KS Ateliér Pedro - kuchyně Nova Glass KS Ateliér Pedro - kuchyně Uni Plus KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Provedení mýdlo - unibarvy KS Dorint Interiér - Möbelrust jídelní plocha s dřezem KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně design bílá KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně s laminovaným povrchem KS Dorint Interiér - pohled do expozice ve studiu KS Hanák - kuchyně Elegant KS Hanák - kuchyně Imperial - třešeň KS Hanák - kuchyně Nela - jasan KS Hanák - kuchyně Ornela KS Inteka - Kuchyň Romana KS Inteka - Kuchyň s laminem, barva bílá KS Inteka - Kuchyň z třešňového masivu KS Inteka - Laminovaný povrch, barva třešeň KS Jolana - Irvine Contemporary Kitchen KS Jolana - Laguna Beach Contemporary Kitchen KS Jolana Brno KS Jolana Brno KS Kamelot - Kuchyně Clip KS Koryna - kuchyně Atlas KS Koryna - kuchyně Fagus KS Spectrum - Jídelní stůl pro obývák KS Spectrum - kuchyně bílá lakovaná KS Spectrum - Kuchyně třešeň KS StudioCZ - Kuchyně Edda KS StudioCZ - Kuchyně Etna KS StudioCZ - Kuchyně Margit KS StudioCZ - Kuchyně TOP 1D KS Sykora  - Kuchyně Kaštan KS Sykora Průhonice - Kuchyně Delux KS Sykora Průhonice - Kuchyně Ořech Dijon KS Sykora Průhonice - Kuchyně Simply Kuchyně Alnea Valsa Jalnea Kuchyně Astoria Vanilka Patina Kuchyně Camelot - BT Styl Kuchyně Eggersmann bílý lak Kuchyně Eggersmann lamino a kov  Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Gorenje Delta Multicolor Kuchyně Gorenje Klára Kuchyně Oresi - Avornomix Kuchyně Oresi - Imperia Kuchyně Oresi - Lozano Kuchyně Oresi - Sava Kuchyně Oresi Carmen Kuchyně Oresi Samoa Kuchyně Ořech Dijon Kuchyně Sykora Dub - BT Styl Kuchyně Sykora Trend - BT styl Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio Sykora Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Empire Caramel Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Orfa Sykora - kuchyně Kaštan Sykora - kuchyně Simply Začněte plánovat včas Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Změřit a přesně zapsat

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít