Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Navštívili jsme za vás: Truhlářství Bednář Brno 01.02.2010

Po delší odmlce se náš reportér vrací na stránky Spotřebiče.cz a odhaluje za vás nešvary českých kuchyňských studií. Tentokrát se vypravil na brněnský Cejl, aby zhodnotil studio Truhlářství Bednář.


Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Zprvu žádné překvapení

V řadě sešlých činžáků se zapáchajícími průjezdy je snadné kuchyňské studio přehlédnout. Dokonale splývá s šedí svého okolí. Malá ušmudlaná výloha se sluncem vyšisovanými skříňkami, pár skleniček s důkladně vyschlými fazolemi místo dekorace, žluté plechové dveře se skleněnou výplní, nad nimi oprýskaný vývěsní štít. Vnější vzhled studia tedy neslibuje žádné velké estetické zázraky a vnitřek pak toto očekávání jen potvrzuje.

V malé vstupní místnosti lze kolem zdí nalézt mix nejrůznějších kusů nábytku, na zdech je pak možné pozorovat různé odstíny od bílé po šedivou podle toho, kde stály dřívější expozice. V zadní místnosti se pak nachází jedna nová vzorová linka, která je ovšem velmi povedená. I přes skromné podmínky je to náznak, že by tu i náročnější zákazník mohl nalézt něco pro sebe.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Personál na jedničku

Velmi příjemně ovšem překvapil personál studia. Krátce po příchodu se nás ujal muž ve středních letech, kterému by člověk už od pohledu věřil, že si právě odskočil z truhlárny. Při rozmluvě sice bylo znát, že to není žádný školený obchodník, ovšem jeho jednoznačnou výhodou byl perfektní přehled o sortimentu. Dokázal poradit, upozornit na detaily, navrhnout nejlepší postupy. Všechny zmíněné plusy hodnotíme mnohem výš, než uhlazený projev školených prodejců, kterým mnohdy chybí povědomí o praktické stránce toho, co prodávají. Personál proto od nás dostává jedničku.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »A co nám tu vlastně nabízejí?

Co se nábytku týče, jedná se o zakázkovou výrobu. Při návrhu kuchyně je tedy možné více experimentovat a navrhovanou sestavu lépe přizpůsobit případným atypickým dispozicím interiéru, do kterého má být kuchyň osazena. Paleta nabízených stylů se nijak zásadně neliší od běžné nabídky na domácím trhu. Zákazník si zde může objednat jak rustikální, tak i moderní. Výběr možných materiálů pro povrchovou úpravu nábytku opět nijak nevybočuje z obvyklé nabídky. Zákazník může vybírat ze škály od fólie přes lamino po masiv. V případě pracovních desek je v nabídce také Corian nebo lysované desky značky Fundermax. Na přání zákazníka se pak do nábytku instaluje pojezdový systém Blum, který může být doplněn i drátěným programem od stejného výrobce.

Doplňky a spotřebiče

V nabídce studia jsou spotřebiče výrobců běžně dostupných na našem trhu. Namátkou lze jmenovat AEG, Bosch, Siemens, Electrolux nebo Zanussi. Dřezy pak lze vybírat z nabídky výrobců SHOCK! a Franke. V doplňcích pak lze najít už zmiňované kování a pojezdy Blum, ale také například vestavná svítidla Elektra.

Kuchyňská studia 2Otevřít galerii »Objednáváme kuchyň

Přistoupíme-li k objednávce, podstoupíme v podstatě stejnou proceduru, jako ve většině ostatních kuchyňských studií pohybujících se na českém trhu. Prvním bodem je konzultace se zákazníkem spojená s obecným návrhem. Pokud je zákazník spokojen, může se tento obecný návrh dále rozvíjet až do stádia technických výkresů a projektu kuchyně. S tím je spojené i přesné zaměření interiéru, do kterého se bude kuchyň instalovat. Dodací lhůta nábytku je potom závislá na velikosti a složitosti objednané kuchyně a také zvolených materiálech. Pohybovat se může až do osmi týdnů. Po jejím uplynutí technici studia kuchyň přivezou a zkompletují, včetně zastavění a zprovoznění spotřebičů. Problém je pouze se spotřebiči plynovými, na jejichž připojení a zprovoznění si může zákazník buď objednat vlastní externí firmu, nebo se obrátit na živnostníka doporučeného studiem.

Zhodnocení na závěr


Truhlářství Bednář je studio mnoha paradoxů. Na první pohled člověka upoutá neoddiskutovatelná nevábnost a zašlost prostředí studia. Při prvním kontaktu s personálem však ocení jeho odbornost, byť rady a doporučení nejsou podány zrovna uhlazenou mluvou školeného obchodníka. Po stránce věcnosti jsou však perfektní. Dalším, dosud nezmíněným plusem pak jsou poměrně zdařilé internetové stránky a také vkusně vyvedené vizitky. Tento druh propagace však ostře kontrastuje s oprýskaným vývěsním štítem a zašlou výlohou. Člověk tak v tomto případě nemůže dát na první pohled a musí jít poněkud hlouběji pod povrch.

Text: Jakub Jansa
Foto: Truhlářství Bednář Koryna Fagus - buk Koryna Gobi Koryna Ikaros Koryna Mango Koryna Matrix Koryna Omega Koryna Sirius KS Gorenje Delta KS Gorenje Dominika KS Gorenje Prima KS Gorenje Zarja KS HŠ Rustikal - kuchyně - městský styl KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu KS HŠ Rustikal - kuchyně z masivního dubu, odstín mahagon KS HT Studio - Asia KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Maya KS HT Studio - Monia KS HT Studio - Onda KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Korbel Říčany KS Mistic - Lube Altea KS Mistic Gorenje Diana KS Mistic Gorenje Edita KS Mistic Lube Asia KS Palladinelli - Aurora KS Palladinelli - Dinamica KS Palladinelli - Senza KS Palladinelli - Sintonia KS Poggenpohl +Integration KS Poggenpohl +Segmento KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Plusmodo KS Poggenpohl Porsche Design Kitchen KS Schüller Flair KS Schüller Garda KS Schüller Mira KS Schüller Tauern

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít