Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

IKONA.jpg

Neberte váhu na lehkou váhu 03.04.2008

Pro začátek pár faktů: Češi patří k nejobéznějším národům v Evropě. Víc než polovina obyvatel České republiky trpí nadváhou a každý pátý už přímo obezitou. Příliš vysoká hmotnost je chronickou nemocí, která způsobuje zdravotní i psychické problémy – cukrovka, kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak a problémy pohybového ústrojí – to jsou jen některé důsledky, se kterými se obézní lidé musejí potýkat.


Navíc této skupině hrozí častější výskyt depresí, bojují s nedostatkem sebevědomí a také se obtížnějí uplatňují v zaměstnání, protože bývá častým předsudkem, že „tlouštíci“ jsou méně schopní. Více než dost důvodů k tomu, proč si svou hmotnost hlídat, případně zapracovat na jejím snížení. Dobrým pomocníkem na této cestě vám bude osobní váha. Minule jsme vás seznámili s mechanickými, dnes se budeme věnovat těm digitálním.
Tlouštík
Obrácené bodování

Při bodování většinou platí, že čím víc bodů, tím lépe. U digitálních vah je to naopak. Mluvíme totiž o měřících bodech, které snímají hmotnost a převádějí údaje na displej. Čtyřbodové váhy bývají nejčastější variantou. Sezory jsou umístěny v rozích a naměřené hodnoty se průměrují. Tyto váhy se příliš neliší přesností měření, která bývá vysoká, můžete ovšem vybírat z široké škály materiálů a provedení. Záleží jen na vás, jestli upřednostníte plast, sklo, kámen nebo něco úplně jiného. Ceny čtyřbodových digitálních vah se většinou pohybují od jednoho do čtyř tisíců korun.
Váhy digitální
Na obrázku vidíte zástupce obou stran spektra. Vlevo je designově zajímavá váha Beurer GS27 Red Poppy, která patří do levnější kategorie. Vlčí máky a sklo mohou zdobit vaší koupelnu za méně než tisíc korun. Pokud se vám víc pozdává robustní žulová váha Soehnle Zen, připravte si tisícovek téměř pět. Za odměnu budete mít doma unikát, protože každá čtyřcentimetrová deska z přírodní žuly má svou vlastní neopakovatelnou kresbu. Nejpřesněji ovšem měří digitální váhy jednobodové, které snímají vaši hmotnost jediným čidlem umístěným uprostřed váhy. Tím se eliminují nepřesnosti, které vznikají při průměrování hodnot ze čtyř senzorů.

Pro ty, co musí mít vždycky něco navíc

Od váhy očekáváme především to, že nám upřímně prozradí, kolik přesně vážíme a jestli bychom neměli při zítřejším obědě ubrat knedlíků. Proč si ale nedopřát něco extra? Některé digitální váhy umějí napříkrat změřit, kolik procent vaší tělesné hmotnosti tvoří tuk a kolik voda. Potřebují k tomu znát jen pár údajů, jako je výška, věk a pohlaví. Zbytek obstarají elektrody, které odečítají elektrický odpor těla z vašich chodidel. Tuk má totiž menší odpor než svalovina.

Jestli máte pocit, že klidně můžete žít i bez informace, kolik procent tuku nosíte pod kůží, vězte, že tak můžete odhalit riziko srdeční příhody, cukrovky, hypertenze a dalších nemocí. Navíc si tyto přístroje dokáží zapamatovat údaje všech členů rodiny a upozornit vás, pokud dojde k výkyvu nežádoucím směrem.
Váha digitální
Přístroj Salter 9106 kromě hmotnosti a poměru vody a tuku umí spočítat také poměr svaloviny, kostí a BMR. Pokud neznáte podivnou zkratku z konce předchozí věty, BMR znamená bazální metabolický výdej. Přeloženo do srozumitelné češtiny, váha vám poví, kolik energie vydáte v klidovém stavu v teploně neutrálním prostředí a nalačno. Můžete ji mít doma už za necelých patnáct set korun.

Díky našemu přehledu už teď víte, podle čeho v obchodě vybírat. Pokud tedy svou váhu neberete na lehkou váhu, měřič hmotnosti (ať už se rozhodnete pro mechanický, digitální, či se speciálními funkcemi) může být vaším spolehlivým hlídačem.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Beurer, Soehnle, Salter

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít