Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaNohy.jpg

Nohy jako v bavlnce 20.03.2008

Nohy nás celý život věrně nosí, přesto je často při péči o tělo neoprávněně zanedbáváme. Podle odborníků nachodíme za život v průměru asi 200 tisíc kilometrů, což znamená, že pětkrát obejdeme celou zeměkouli. Za to už si snad naše dolní končetiny zaslouží speciální zacházení, nemyslíte? S trochou úsilí můžete mít nožky jako miminko. Jak na to?


Nedávejte patám mat

Ztvrdlá kůže na patách trápí skoro každého a v letních sandálech se opravdu nepěkně vyjímá. Zbavit se jí můžete buď za pomoci odborníků na pedikúru, nebo se o ni musíte postarat sami. Nohy je nejprve třeba odmočit asi na pět minut v teplé vodě. S pomocí pemzové kostky pak oloupete ztvrdlou kůži jako slupky cibule. Domácí pedikúru je nejlepší provádět při koupeli ve vaně. Můžete ovšem spojit užitečné s příjemným a dopřát svým unaveným a uběhaným nohám relaxační masáž ve speciální vaně na nohy.
Masážní vana
Model BH 5612 španělské firmy Ufesa vám dopřeje zážitek s pomocí 244 masážních bodů a 6 masážních válečků. O vaše chodidla se postará šest různých funkcí kombinovaných ve třech programech – můžete zvolit masáž a infrazáření nebo bublinky, zahřátí a proud vody ve spojení s mechanickou pedikúrou, třetí program přidává navíc masáž. Internetový obchod Electrohall.cz nabízí vanu za osmnáct set korun a navíc dostanete jako dárek zdarma masážní strojek Masager Vario stejné značky.

Na internetové diskuzi stránek Dáma.cz se uživatelka s přezdívkou Zoinka svěřuje se zkoušenostmi s tímto spotřebičem: „Mám značku Ufesa Spa Multi Relax.Před třemi lety jsem za ni dala dva tisíce. Dávám si ruzné olejíčky, mořskou sůl s levandulí, heřmánkem, olong olong. Nic se neucpává, vše se krásně vypláchne horkou vodou. Na artrózu úplně bezvadné a účinné.“ Lékaři nicméně nedoporučují masážní vany osobám trpícím křečovými žilami.

Pata, špička, celá noha

Věta, kterou si pamatujeme z tanečních, se hodí i při péči o nohy. Po koupeli odstraňte hrubou kůži pomocí klasické pemzy, pilníku, nebo elektrické pemzy. Elektrický přístroj většinou disponuje několika typy pilníků, takže je opravdu možné ošetřit s ním nohu od paty až ke špičce. Poté nohy namažte zjemňujícím krémem. V drogerii je široká škála výrobků určených k tomuto účelu, poslouží vám ale i obyčejná indulona. Pak si natáhněte bavlněné ponožky a nechte krém působit přes noc. Ráno vás čeká velejemný zážitek.

Chce to klid a nohy v teple
Bota
Už staré pořekadlo doporučuje nevystavovat nohy chladu. Většina onemocnění začíná právě od nohou, takže se vyplatí radu našich předků poslechnout. Udržet končetiny v teple se vám podaří ve vyhřívací botě. Ta, kterou vidíte na obrázku, je od firmy ETA, a kromě toho, že hřeje, umí také masírovat. Hodí se pro každou velikost, takže ji může sdílet celá rodina, pokud se o ni tedy nepoperete. Cena se v závislosti na prodejci pohybuje kolem sedmi set korun. Vyhřívací boty nabízí i firmy Beurer, Sencor, Imetec i výše zmíněná Ufesa.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Eta, Ufesa

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít