Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Nový kabát starému spotřebiči 26.05.2009

Nehodí se vám stará bílá lednice do zrekonstruované kuchyně? Nevadí. Pokud vaše spotřebiče stále slouží tak, jak mají, není třeba je hned vyměňovat! Zkuste je převléci do nového kabátu. Vaše domácnost bude díky tomu krásná jako nová a vy ještě navíc ušetříte.


Staré pračky, ledničky, mikrovlnky a další spotřebiče nemusíte už likvidovat jako dřív. Přebarvěte je, ozdobte je, vylepšete je a dodejte jim šmrnc! Máte doma bílou mikrovlnku, ale raději byste černou? Vše je jen na vás. Z bílé mikrovlnky může být několika jednoduchými tahy ruky právě taková, jakou si nejvíc přejete. Všechny vaše kuchyňské pomocníky a nejen je můžete změnit k nepoznání tak, aby vkusně zapadly do vaší kuchyně.

Zaostřeno na designOtevřít galerii »Jak na to?


Není to nic složitého. Zajeďte do nejbližší drogerie, potřeb pro kutily nebo do velkých obchodních domů zaměřených na bydlení a zahrádkaření. V malých i velkých prodejnách jistě najdete oddělení zaměřené na barvy – laky. V nich seženete i barevné spreje, které jsou vhodné k přebarvení plastových, kovových, skleněných a dalších ploch v interiéru. Právě ty se vám ve vašem úsilí zkrášlit domácnost budou hodit.

Které barvy tedy použít?

Nejlépe akrylové spreje. Jsou rychleschnoucí a voděodolné, takže práce s nimi je velice jednoduchá. Neničí povrch spotřebiče, dobře drží a jsou odolné i proti stárnutí, zažloutnutí, poškrábání a mechanickému opotřebování. Vybírat můžete z různých druhů akrylových sprejů – lesklé, polomatné, matné či se speciální strukturou. Záleží tedy jen na vás, jak chcete, aby spotřebič vypadal.

Zaostřeno na designOtevřít galerii »Je to vůbec zdravé?

Ano, je. Nemusíte se ničeho bát, ani zdravotní závadnosti. Nabarvený spotřebič přebarvujte raději venku nebo v dobře větrané místnosti. Škodlivý a nepříjemný je pach, který barva vydává a pokud by se vám doma držel, hrozí vám bolesti hlavy a únava. Pro vlastní pohodlí je dobré vzít si na obličej látkovou roušku. Zredukujete díky ní vdechování znečištěného vzduchu.

Nabarvené spotřebiče ani jiné věci nejsou po přestříkání a dokonalém zaschnutí barvy „jedovaté“. Klidně se všemi nabarvenými věcmi můžete pracovat jako dosud, přechovávat v nich potraviny, prát v nich a podobně. Nedoporučuje se ale barvit spotřebiče zevnitř, a to kvůli možnosti omezení jejich funkcí a také kvůli bezpečnosti.

Zaostřeno na designOtevřít galerii »Co všechno můžete upravit a opravit?

Přece cokoli. Kromě totální proměny vzhledu sprejem je vhodný k opravám poškrábaných, odřených a otlučených míst. A to nejen na spotřebičích, ale i na dalších věcech, co se doma nacházejí, například radiátorů, futer od dveří i nábytku.

Sami můžete vidět, že úpravy ve vaší domácnosti mohou být snadné, rychlé a zábavné. Nemějte obavu a pusťte se do nich s úsměvem!

Markéta Zelená
Foto: Sxc.hu Červená pracovna Dekor s motivy lotosových květů Dětský pokoj ve francouzském stylu Hnědý obývák Indické mýdlové ořechy Kolekce Paris Kuchyně ve stylu antique Modrá ložnice Oranžová jídelna Paraványs čínským motivem Pestrobarevná ramínka Plastové židle už nepatří jen na zahradu Průsvitný nábytek, který však nepřehlédnete Toastovač Darth Vader Myčka nádobí ve stylu antique Lednice ve stylu antique Lednice ve stylu antique

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít