Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaholeni.jpg

Pánský klub 11.01.2011

Dosud jsme se v seriálu o spotřebičích pro krásu věnovali jen dámám, dnes tuto genderovou nekorektnost napravíme a poradíme i pánům. Současný trh nabízí široké spektrum prostředků, které umějí silnější polovině lidstva pomoci ke krásnějším zítřkům. Té polovičce, která je nejen silnější, ale také chlupatější. Téměř veškerá elektronika z oblasti péče pro tělo, která je určena mužům, proto slouží k úpravě vlasů a vousů.


Tak šel čas

Která činnost zabere v koupelně nejvíc času a většina mužů si v ní příliš nelibuje? Je to holení. Provází muže od nepaměti, už pravěké jeskynní malby zobrazují muže, kteří se zbavovali nechtěného porostu tváře. Nejstarším předchůdcem dnešních „holítek“ byly pazourkové čepele, dochovaly se dokonce nástroje ze starší doby kamenné. Každodenní holení se datuje asi od dob starověkého Egypta.

Vousy byly v těchto časech symbolem barbarství a samotné slovo barbar pochází z latinského výrazu barbus - vousy. Egyptští muži i ženy, faraóni i otroci, zbavovali své tělo veškerých chloupků a dokonce i vlasů. To starověcí Řekové si zpočátku na holení moc nepotrpěli. Až s nástupem Alexandra Velikého se hladká tvář stala módou, která se později přenesla i do Říma.
Holící strojek Braun
Břitvy, které tehdejší holiči nebo speciálně vycvičení otroci používali, byly z bronzu. Až o několik set let později, v 18. století, se ve Velké Británii začaly vyrábět břitvy z oceli. První elektrický holicí strojek pak spatřil světlo světa v dílně amerického důstojníka v třicátých letech minulého století. Schick. Společnost Remington Rand Company je o pár let později začala vyrábět sériově.

Další pán na holení

Díky těmto vynálezům už v dnešní době už naštěstí nemusíte podstupovat nebezpečí spojené s používáním břitvy a můžete vybírat z řady mechanických strojků určených k holení na mokro. Mnozí však považují ten to způsob za nemoderní a přežitý a upřednostňují elektrické strojky.

Při výběru toho pravého je třeba zohlednit několik věcí. Nejprve zvažte, zda se holíte jen ve své koupelně, nebo hodně cestujete a strojek vozíte s sebou. Podle toho se pak rozhodněte buď pro spotřebič síťový, s akumulátorem či na baterie. Holicí strojky se liší také počtem hlavic, který je přímo úměrný ceně, ale také kvalitě holení. Zjednodušší vám práci a usnadní holení problémových partií jako je brada nebo čelist.
Braun
Holicí strojky se dělí na planžetové a rotační. První jsou vybaveny rotujícími břity, které pracují na principu nůžek, druhé pak holícími hlavami. Co se týká již zmíněné ceny, v tomto případě se nevyplatí šetřit. Strojek vás bude provázet minimálně tři roky, a přeci nechcete každý den začínat s laciným nekvalitním výrobkem. Levnější strojky dostatečné kvality seženete už v ceně kolem patnácti set korun. Příkladem je model 1715 Freecontrol od firmy Braun. Disponuje přesnou ultratenkou plovoucí planžetou, má vysokovýsuvný zastřihovač vousů a je omyvatelný.

Všechny holící strojky mají jedno společné, umějí holit. Některé však nabízejí jakousi „přidanou honotu“ a funkce navíc. Jednou z nich je systém Clean and Charge, který se stará o čistění vašeho strojku a vy jej nemusíte oplachovat ani drhnout kartáčkem. Pro muže s citlivou kůží jsou určeny strojky, které dávkují holící gel či kondicionér. Do této skupiny patří třeba modely Coolskin HQ 6761 od Philipsu nebo Freelidger od firmy Braun.


Autor: Zuzana Fuxová / Peprnet.cz, Holici-strojky.com
Foto: Sxc.hu, Braun

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít