Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

smoke.jpg

Pára je opět na výsluní 08.12.2008

Předvánoční úklid zabere hodně času. Člověk se při něm nadře tak, že už mu nezbývá mnoho sil na to, aby si užil adventní atmosféru. Také přemýšlíte, jak si zjednodušit práci, aby vám zbylo více času na rodinu a věci, co vás baví?


Poradíme vám pomocníka, se kterým jednoduše uklidíte vaši domácnost. A pozor! Není to jen tak obyčejný pomocník, pracuje totiž velice ekologicky a je vhodný především pro alergiky. Kdo je to? Přece univerzální parní čistič!

Tento čistič přináší do vaší domácnosti neočekávané možnosti na poli komplexního úklidu. Díky němuVysavačeOtevřít galerii » ekologicky šetrně a účinně vyčistíte různé druhy povrchů. Nemusíte mít na každou část domácnosti jeden přístroj. Parní čistič zvládne hladce vše, a to bez chemických látek a saponátů. Díky silnému odmašťovacímu a dezinfekčnímu efektu se vám podaří zničit všechny bakterie a nežádoucí mikroorganismy naprosto ekologickým způsobem. Oceníte ho především v případě, že někteří z vašich rodinných příslušníků trpí alergiemi nebo astmatem. Parní čištění nevíří prach a neznečišťuje vzduch, a tak nezatěžují jejich dýchací cesty.

Jak to, že je tak účinný?

Při normálním běžném úklidu odstraníte nečistoty často jen z povrchu věcí. Dostat se do spár, úzkých mezírek a pórů je nesnadné a téměř nemožné. Ale horká pára dokáže proniknout do takovýchto nepřístupných prostor a uvolnit usazenou špínu na povrch. Díky tomu si ušetříte práci a hlavně peníze, které už nemusíte investovat do spousty čisticích přípravků. Ušetřeno zůstane i vaše životní prostředí.

Parní čistič funguje podobně jako tlakový hrnec neboli papiňák. Ten taky ohřeje vodu v uzavřené nádobě na teplotu varu, kdy se mění v páru. Tu pak postupně vypouští. Litr vody se ohřeje a změní v páru zhruba za 5-7 minut. Pak můžete začít vesele čistit. A co? Naprosto všechno. Dokáže zdolat všechny typy tvrdých ploch, ať již v kuchyni, koupelně, na WC, zvládne vyčistit i nábytek, sklo či zrcadlo a nezastaví se ani před textiliemi. K sehnání je dokonce parní čistič v kombinaci s žehličkou. To znamená, že si s ním můžete pohodlně vyžehlit své prádlo.

Při výběru čističe se rozmyslete, jak velké plochy budete čistit a jaké funkce od něj budete vyžadovat. Na malé plochy vám dobře poslouží malý, levnější typ. Pokud ale budete chtít čistit velké plochy a budete vyžadovat všechny speciální funkce, tak vás uspokojí jen dražší typy vyšších tříd. Před koupí zkontrolujte výkon čističe. Při vysokém výkonu se rychleji zahřeje voda a čištění je rychlejší.

Každý parní čistič má jiný objem nádoby na výrobu páry. Kvalita páry na tom nezávisí. Záleží ale na tom, jak moc nádobu naplníte. Pokud nebude vrchovatá, pára bude od počátku kvalitní. Pokud ji ale naplníte moc, bude na začátku příliš mokrá a bude silně prosakovat. Volte i velikost nádoby podle toho, kolik toho budete chtít čistit, abyste nemuseli neustále čekat než se vám pára vyrobí. Tlak a teplota páry mají také vliv na rychlost čištění a závisí na výkonu.

VysavačeOtevřít galerii »Nepředstavitelné!

Parní čistič má opravdu velký záběr využití a zaslouží si označení „multifunkční domácí prostředek“. Pomocí speciálních nástavců, trysek, stěrek a dalšího příslušenství vám vyčistí celou kuchyň i s linkou, sporákem či varnou deskou. Mastné usazeniny se před ním třesou hrůzou. Dlaždice se jen lesknou, podlahy také tak. Nás na něm ale nejvíce zaujaly dvě praktické a neočekávané funkce. Díky nim ho považujeme za nezbytného domácího pomocníka. A co je to, čeho si ceníme?

1) Parní čistič oživí vaše prádlo tak, že bude vypadat jako nové. Speciální doplňková tryska umožňujeVysavačeOtevřít galerii » snadné odstranění vlasů a žmolků z oblečení. Závěsy, záclony, ručníky, ubrusy – to všechno bude vypadat hladce bez použití žehlícího prkna. Pokud se ve vaší domácnosti kouří, pak zpozorněte. Pára dokáže dokonce vytáhnout z oblečení pachy, takže bude vaše domácnost voňavá.

2) Parní čistič dokáže spolehlivě a bez námahy umýt vaše okna. To oceníte právě teď při předvánočním úklidu. Stačí zapnout čistič, bodovým paprskem nanést páru a pak stěrkou setřít. Není nic jednoduššího.

Tak co? Přesvědčili jsme vás? Pochybujete ještě o koupi? Parní čistič je prostě lákavý a každá hospodyně by ho jistě ocenila. Na trhu jsou nabízeny typy ve vyšších i nižších tříd a podle toho je i finančně náročná jejich koupě. Nejlevnější přístroj se dá sehnat již od dvou tisíc. Průměrný přístroj, který bude mít dobrý poměr kvalita: cena, vás vyjde zhruba na čtyři až šest tisíc korun. To není mnoho. Zdraví vaší rodiny za to stojí, stejně jako ušetřená síla z úklidu.

Markéta Zelená
Foto: Sxc.hu, Hoover, Kärcher, Solac Electrolux Oxygen Plus s HEPA filtrem ETA 1470 Limito bezsáčkový vysavač Hadici k vysavači má doma každý Hoover SL 8123 Slalom, 4730 Kč na MALL.cz Hrncový vysavač vás překvapí svými schopnostmi iRobot ROOMBA 555, 10989 Kč na MALL.cz Ležatý vysavač najdeme ve většině domácností Nefungující  klávesa A a drobky v klávesnici jsou minulostí:o) Parní čistič Hoover VBM 5530 Parní mop Monster Floor Philips FC 9176 Performer Pro alergiky a astmatiky je kvalitní filtr zásadní Roomba 560 Ruční vysavač nezná hranic - model Electrolux Růžový vysavač splňuje nároky poslední módy:o) Sáček do vysavače Samsung SC9560 Dimension SENCOR SVC 1010 FORTE, 1680 Kč na MALL.cz Smetáček a lopatku s klidem odložte Správně zvolený koberec šetří práci i zdraví Víceúčelový ležatý vysavač ETA Výrazně nižší spotřeba, supertichý provoz a komfortní ovládání Vysávací agregát Beam Electrolux se samočisticím filtrem Vysavač Bosch BSG 71636 Vysavač Bosch GL-40 automatic Vysavač Roomba Vysoce absorpční návlek z mikrovlákna Zelmer-Solaris Twi x5500.0HQ

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít