Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

saltPepperIkona.jpg

Podle chuti osolit a opepřit 22.05.2008

Těmito slovy končí skoro každý recept, poud tedy nevaříte třeba pudink. Slánka a pepřenka nesmí chybět v žádné kuchyni, jídelně ani restauraci. Většinou je známe jako skleněné průsvitné lahvičky se šroubovacím děrovaným víčkem. Dvojice dochucovadel je však výzvou pro designéry, takže můžete solit a pepřit mnohem nápaditěji. Pojdťe se přesvědčit na vlastní oči.


Pro minimalisty

Milovníci minimalismu a čistých linií si určitě pochutnají u stolu zdobeného menážkou dánské značky Stelton. Sada ve stříbrné a šedé barvě s červenými detaily obsahuje nádobku na sůl a pepř, na olej, na ocet a speciální tácek. Autorem je přední dánský architekt a designér Arne Jacobsen. Tento set je vhodný pro náročné, jeho cena dosahuje téměř pěti tisíc korun.
Slánka a pepřenka
Pokud si říkáte, že víte o lepším způsobu, jak utratit pět tisíc korun, neznamená to, že nemůžete stolovat stylově. Puristickou sadu z leštěné nerezové oceli značky Blomus pořídíte za necelých pět set šedesát korun. Zdá-li se vám i tato cena příliš vysoká, můžete zabrousit na stránky Tescoma, kde najdete dochucovací sety už od sta korun.

Barvičky

A teď něco pro nás, kteří máme rádi pestré barvy a zábavné nápady. Na stole nám mohou dovádět třeba dva žlutí kamarádi značky Alessi. Sůl a pepř se sype otvory v místě očí a magnety na nožíčkách umožňují kulatým panáčkům stát na kovové základně, stejně jako cvičit na tyčce uprostřed stojánku.
Slánka a pepřenka
Jestli žlutá není vaše barva, pak je tu ještě zelená varianta. Celá krása stojí necelých osm set korun. Podobný veselý páreček má v sortimentu i Koziol. Tančící figurky mají pro změnu magnety v ručičkách a kromě černobílého provedení si můžete vybrat ještě červené, modré a oranžové tanečníky.

Zapomeňte na Spice Girls, přicházejí Spice Boys

Ďábelsky dobrý nápad stál u vzniku andělsky krásného dochucovacího setu Koziol. Co myslíte, je peklo černé nebo červené? A máte radši černý nebo červený pepř? A vyberete si Spice Boys v červenobílé nebo černobílé variantě? Bílý andílek se svatozáří je vždycky po ruce, když je třeba přisolit polévku. Po jeho boku věrně stojí rohatý ďáblík a směje se pod vousy, jak vám to pěkně opepří.
Slánka a pepřenka
A na závěr mi dovolte, abych vám představila Freda. Jmenuje se stejně jako společnost, která ho vyrábí, a v českých obchodech se s ním prozatím nepotkáte. Přesto je tak originální, že by byla škoda vás o něj ochudit. Bílý panáček, který vzpírá černou činku, je důmyslnou slánkou a pepřenkou. Kdybyste měli pocit, že bez něj nemůžete být, připravte si patnáct dolarů a dosurfujte na internetové stránky Amazon.com.


Zuzana Fuxová
Foto: Koziol, Stelton, Alessi, Blomus, Amazon.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít