Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

recycle.jpg

Podlehněte říjnové Recyklománii 03.10.2008

Plánujete nákup nové televize? Nebo už vám dosloužil počítačový monitor a vy se chystáte do obchodu pro nový? Pak pro vás máme příjemnou zprávu - můžete být o pětistovku bohatší. Stačí jen odevzdat v říjnu starý spotřebič k recyklaci a penízky jsou vaše.


 Kampaň pod názvem Recyklománie pořádá kolektivní systém ASEKOL, který se zabývá organizací zpětného odběru a recyklací vysloužilých elektrozařízení. Kampaň má podpořit nejen ochranu životního prostředí, ale i blížící se digitalizaci.

Jak na to
EkoOtevřít galerii »
Každý, komu doma překáží  starý, nepotřebný nebo zcela nefunkční televizor či monitor, může v říjnu ušetřit při nákupu nového. Stačí, když kupující nového LCD či plazmového televizoru nebo počítačového monitoru zakoupí výrobek značky výrobce zapojeného do kolektivního systému ASEKOL a obratem odevzdá svoji starou televizi či monitor. „Spotřebitel při nákupu obdrží bonusový šek, který spolu s kopií účtenky zašle k nám do ASEKOLu. Následně od nás obdrží částku 500 korun,“ objasňuje proces vyplacení peněz Jan Vrba ze společnosti ASEKOL, která akci organizuje. Recyklománie se týká 22 značek televizorů a 9 značek počítačových monitorů, které bude možno pořídit v několika stovkách prodejen. Aktuální seznam prodejců a značek zapojených do projektu Recyklománie je k dispozici na www.recyklomanie.cz.

Proč to dělají
Kampaň je zaměřena na zvýšení povědomí o zpětném odběru elektrozařízení. „Za poslední roky se situace v oblasti recyklace elektrospotřebičů v České republice výrazně zlepšila, ale stále máme oproti západní Evropě co dohánět,“ říká Vrba a dodává: „Naším hlavním úkolem je přesvědčit občany o nezbytnosti recyklace a ochrany životního prostředí. Lidé si příliš neuvědomují, že některé spotřebiče v sobě obsahují nebezpečné látky. Například jeden starý televizor může obsahovat i dva kilogramy karcinogenního olova.“ Na druhou stranu však televize obsahuje řadu cenných materiálů (například měď, plošné spoje, železné a neželezné kovy či sklo), které se dají díky recyklaci opětovně použít.

EkoOtevřít galerii »Nezapomeňte na digitalizaci
Aktuální statistiky ukazují, že právě televizory a monitory patří k často obměňovaným elektrozařízením v domácnostech. V průměru 62 % domácností jednou za 6–10 let pořídí nový televizor a PC monitor si polovina domácností kupuje každých 2–5 let. „Lidem také hodně záleží na technologických specifikacích těchto elektrozařízení. Novou televizi si dnes z důvodu modernizace kupuje polovina občanů, monitor dokonce dvě třetiny,“ doplňuje Vrba. Kromě zmiňovaných aspektů cílí kampaň také na ty, kdo uvažují o koupi nového televizoru v souvislosti s blížící se digitalizací televizního vysílání. Právě moment, kdy řada domácností bude pořizovat přístroj se schopností příjmu digitálního signálu, je vhodnou příležitostí, jak ušetřit a zároveň se aktivně zapojit do ochrany životního prostředí v naší vlasti. 

Jestli tedy plánujete vyměnit starý spotřebič za nový, můžete teď zabít hned tři mouchy jednou ranou. Kromě elektronovinky ušetříte a ještě získáte dobrý pocit, že děláte něco pro životní prostředí. To přece není vůbec k zahození, ne?

Zuzana Fuxová/ Asekol
Foto: Sxc.hu Indické prací ořechy jsou zdravější a šetrnější k přírodě Námraza se nevyplatí Naučte se zhasínat Pozor na otevřené dveře Praní s mýdlovými ořechy není nic složitého Program preferuje komplexní úsporná opatření Přírodní sprej Milbiol je člověku i ostatním savcům zcela neškodný Roztoč zblízka není roztomilé zvířátko Rýma a kýchání jsou projevem alergie na roztoče Solární panely jsou rovněž podporovány Šrotozemšťan čeká i na vaše spotřebiče Úsporné zářivky Úsporný spotřebič je vratná investice Vyloužilé elektro nakrmí Šrotozemšťama Zelená pro výstavbu pasivních domů

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít