Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Potraviny ve vakuu 19.01.2009

Jistě znáte ten šok, když po návratu z víkendu na chalupě otevřete ledničku a vyvalí se na vás odporný zápach něčeho, co ještě před několika dny tak příjemně laskalo vaše chuťové buňky. Vina je většinou na straně špatného uskladnění dobrot ve vaší lednici.


Zkáza jídla ve vaší chladničce je způsobena chemcikými reakcemi za přístupu vzduchu a s ním spojené vlhkosti, nežádoucích enzymů a vzniku mikroorganismů, které potraviny rozkládáají a způsobují jejich kažení a následný zápach. Tomuto postupu, který většinou končí cestou do odpadkového koše, je třeba předejít. Dobré uskladnění potravin v ledničce je základem k prodloužení trvanlivosti. Existují praktické pomůcky, které se vám při tom budou hodit.

Svářečka se vyplatí Svářečky potravinových fóliíOtevřít galerii »

Potravinové fólie někdy použije jistě každý, kdo alespoň občas zavítá do kuchyně, ale je důležité, aby svůj účel splňovaly na 100%. Proto pro dlouhodobější uskladnění potravin v ledničce doporučujeme pořídit si svářečku na fólie. Zařízení tohoto typu, zejména pak přístroje vyšších tříd, nejsou sice z nejlevnějších, ale když zvážíme cenu tohoto spotřebiče v poměru k ceně zkažených potravin z důvodu nedůsledného uskladňování, většinou potencionálního kupce přesvědčí. Vakuově zabalené výrobky zabraňují přístupu vzduchu a jsou dokonale konzervovány a ochraňovány před kažením. Svářečky a vakuové baličky většinou pracují s extrémně odolnými drážkovanými fóliemi, které se nezřídka používají na profesionální úrovni ve špičkových restauracích. Jsou vyrobeny z materiálu, který má oproti běžným sáčkům mnohem větší hustotu. Jedná se naprosto o přirozený způsob uchovávání potravin, kterým docílíte toho, že jakákoliv surovina neztratí chuť ani vitamíny a je i po delší době znovu použitelná pro další spotřebu.

Svářečky potravinových fóliíOtevřít galerii »K čemu jsou dobré drážky

Drážkování na fólii přispívá k vytvoření vzduchotěsného prostředí a i fólie samotná má tím pádem mnohem větší životnost a účinnost než standardní potravinové sáčky. Výhodou materiálu, z něhož jsou sáčky vyrobeny, je i to, že jsou naprosto odolné proti vysokým teplotám, tudíž se v nich dá jídlo bez problémů několikrát po sobě ohřát v mikrovlnné troubě či v horké vodě. Podle slov výrobce jsou speciální drážkované fólie až pětkrát účinnější než ty, které jsou běžně k dostání u kteréhokoliv obchodníka (potraviny uchovávané v mrazničce vydrží klidně několik roků v lednici je to otázka dlouhých měsíců). Navíc jsou vhodné k vakuování suchých i tekutých potravin, to znamená, že ani různé polévky nebo mléčné výrobky, které se velice rády kazí, pro vás nebudou již zdaleka takovým postrachem jako dřív, když jste používali běžné mikrotenové sáčky nebo méně kvalitní potravinové fólie a obaly.

Jde to i bez svářečského průkazuSvářečky potravinových fóliíOtevřít galerii »

Samotná elektrická balička se vyznačuje výbornou životností a zejména praktickou multifunkčností. Zaručuje dokonalé uskladnění potravin bez použití jakýchkoliv chemických či jiných prostředků. I ty nejzákladnější verze, jejichž cenová hladina zpravidla nepřesahuje sedm set korun, sáčky svářejí a oddělují v rámci jediné funkce. Svářečky vyšších tříd vynikají mimo základních funkcí několika rychlostmi odsávání vzduchu z nádob, čímž vytvoří pro vaše potraviny v obalu, do kterého je zataví, naprosto vzduchoprázdné prostředí. Celá sada obsahuje nádobu, která je přímo určena k dlouhodobému skladování v podstatě jakékoliv potraviny, dále pak sáčky, které lze použít opakovaně. Nádoby s odsáváním, sáčky a koneckonců i fólie o rozměrech 280x3000 mm se dají dokoupit zvlášť. Jednou z mála nevýhod přístroje je jeho vyšší hmotnost, která u spotřebičů vyšších tříd činí až 4 kilogramy. Rozměry svářečky nejsou přitom nijak veliké, proto je velice skladná a nezabere vám v kuchyni tolik místa.

Při výběru vakuové svářečky zvažte především intenzitu uchovávání potravin. Do běžné domácnosti stačí jednodušší přístroj. Vlastníte-li restaurační zařízení, balení potravin provozujete výdělečně nebo z jiného důvodu častěji, s klidem bychom vám doporučili zainvestovat do výkonnější baličky. Cena přístrojů na českém trhu se nejčastěji pohybuje od 500 do 15.000 korun. Fólie a sáčky se dají poměrně snadno sehnat. Zejména se sáčky, které nejsou zdaleka na jedno použití, není při shánění sebemenší problém. Skladování potravin ve vzduchoprázdnu zabrání zbytečnému plýtvání jídlem a za použití kvalitního balícího materiálu se nebudete muset bát nechat jídlo v lednici delší dobu, aniž by se z něj stal zapáchající odpad, který vám zbytečně přidělá práci, která při tom může být tak jednoduchá.

Michal Kruliš/ Bionaire.cz, Nakupuj.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít