Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Sekacka_divka.jpg

Pozor na klíšťata a další havěť – jak před nimi chránit sebe i vaši zahradu 07.08.2016

Na zahradě se často bez našeho vědomí skrývá řada parazitů, kteří nám mohou velmi znepříjemnit léto. Může jít o klíšťata, která se v posledních letech objevují v našich klimatických podmínkách čím dál častěji, či o zákeřné komáry, muchničky nebo klochy. Ti mohou pro majitele zahrad představovat riziko v podobě přenosu nemocí jako je klíšťová encefalitida, nebo třeba „jen“ velmi nepříjemného poštípání. Ve vysoké trávě je totiž můžete chytnout velmi snadno a nejlepší prevencí je proto správná péče o trávník.


Radovan Bureš ze společnosti Briggs & Stratton, předního výrobce sekaček a dalších produktů pro péči o trávník i zahradu, poradí několik jednoduchých kroků, kterými omezíte či zcela eliminujete výskyt nežádoucího hmyzu na vaší zahradě.

Pravidelně stříhejte trávník

Pokud nechcete jen počítat, kolik klíšťat jste vy a vaši domácí mazlíčci zase chytili nebo kolik nových štípanců od muchniček vám po procházce zahradou vyskákalo na nohou, pravidelně sekejte trávu. Právě tam se totiž klíšťatům i muchničkám nejvíce daří. „Trávník proto sekejte na co nejkratší výšku, znesnadníte tak parazitům šance na útok. Nízká tráva je pro ně totiž poměrně nehostinným prostředím,“ říká Radovan Bureš ze společnosti Briggs & Stratton a přidává další praktické rady.

Vytvořte „nárazníkové plochy“

Výskyt klíšťat a dalšího pozemního hmyzu omezíte také pomocí vytvoření tzv. nárazníkových zón, které znesnadní přesouvání klíšťat z příhodného prostředí na místa, kde se nejčastěji pohybujete. „Hmyz obecně potřebuje k životu vlhké prostředí, a to jim zajišťuje rostlinný porost. Pokud zahradu pečlivě sekáte, je účinné vytvořit předěly mezi bujnějším porostem a vlastní zahradou. Zpevnění nebo posypání přístupových cestiček kamínky, pískem či pravidelné zkracování přečnívajících větviček jistě pomůže,“ doporučuje Radovan Bureš z Briggs & Stratton.

Nespoléhejte na jednorázový chemický postřik

Nepříjemného hmyzu se nezbavíte jednorázovým chemickým postřikem, jde totiž o poměrně mobilní zvířata, která se po použití jednorázového postřiku rychle na zahradu znovu vrátí. Abyste před nimi ochránili své rodinné příslušníky i domácí mazlíčky, doporučuje se spíše pečovat o trávník i v tomto směru pravidelně. Tím se výskyt nebezpečných vetřelců výrazně sníží.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít