Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Pravé letní osvěžení zvládnete s odšťavňovačem 25.08.2009

Hledáte na léto nápoj, který skvěle chutná, výborně osvěží v letních parných dnech a je zároveň zdravý? Džusy se v posledních letech staly oblíbenou součástí našich jídelníčků. Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny jsme si oblíbili nejen pro jejich vynikající chuť, kterou jen tak nenahradí žádný z kupovaných krabicových džusů, ale i proto, že mají vysoký obsah vitaminů, minerálů, enzymů a dalších biologicky důležitých látek.


Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, odstraňuje únavu, dodává tělu energii, ale dokonce i snižuje nadváhu. Snadno tak doplníte svou denní dávku zdraví a navíc si skvěle pochutnáte.

OdšťavňovačeOtevřít galerii »Pravý fresh si hravě připravíte i doma

Ovocné freshe dnes nabízí už každá lepší kavárna nebo restaurace, ale bývají tak drahé, že si je většinou raději odpustíme. Stačí ale jeden šikovný pomocník do kuchyně a můžete si takovou zdravou lahůdku připravit i doma. Klasický plastový kužel s miskou na citronovou šťávu má v kuchyni snad každý, ale dnes už je na trhu mnoho přístrojů, se kterými si lze vyrobit čerstvou šťávu skoro ze všech druhů ovoce a zeleniny. Odšťavňovače můžeme rozdělit do tří kategorií: odstředivkové, tlakové a klasické lisy. Klasické lisy se do domácí kuchyně příliš nehodí. Jsou určeny pro výrobu skutečně velkého množství tekutiny a využívají se spíše ve zdravotnických či jiných zařízeních a institucích.

Ovoce, zelenina, maso - jídloOtevřít galerii »Který je ten nejlepší?

Pro každodenní přípravu šťávy nejlépe poslouží odstředivkový přístroj. Ten je také správnou volbou tehdy, máte-li v plánu odšťavňovat především ovoce. Plody nejdříve nastrouhá a odstředivou silou, která vzniká rychlými otáčkami separačního koše, pak z plodů dostane vynikající šťávu. Výborný je například L´Equip 110,5 Mini Pulp Ejector od firmy ETA (3 980 Kč), který díky svým nevelkým rozměrům snadno najde místo v každé kuchyni. Tento elegantní, rychlý a efektivní odšťavňovač má navíc patentovaný systém odstraňování vlákniny ze separačního koše. Vláknina se tak nehromadí, ale uvolňuje se do zásobníku, což umožňuje rovnoměrné lisování plodů a není potřeba neustále vyprazdňovat rotační sítko.

OdšťavňovačeOtevřít galerii »Další skupinou jsou tlakové odšťavňovače, jejichž pomocí získáte sice větší množství šťávy než u odstředivých, ale nehodí se pro všechny druhy ovoce. Pracuje tak, že plody nejprve rozmělní a následně je propasíruje přes jemné sítko a vymačkanou šťávu přes něj protlačí. U měkčích plodů hrozí, že se příliš rozmačkají a sítko zanesou.

Kombinujte podle svých chuťových buněk

Aby vás po domácku připravené džusy neomrzely, můžete si namíchat různé druhy ovoce nebo také smíchat už dvě hotově šťávy. Vynikající je například sladký banánový džus s jemně natrpklým černorybízovým. Ale ve fantazii se meze nekladou, a tak se nebojte experimentovat!

Autorka: Lucie Procházková
Foto: Sxc.hu Lis citrusových plodů ETA 003790050 Lis citrusových plodů Philips HR 2744 Lis na citrusy Moulinex Vitapress BKB4 Lis na citrusy Rohnson R 405

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít