Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Přímotop zajistí teplo rodinného krbu 20.01.2009

Zima za okny stále úřaduje a ještě nějaký čas tomu tak bude. Pokud vám připadá, že máte doma zimu a radiátory ne a ne vytáhnout teplotu výše, pak je čas jednat. Možná už jsou ale ty nejhorší mrazy za námi. Možný nikoli. S takovým pomocníkem, jakým je přímotop, vám bude teplo zima, ne zima.


Vytápění pomocí elektrických přímotopů neboli přímotopných konvektorů nepatří mezi nejlevnější způsoby, ale rozhodně je dobrou a účinnou alternativou v dobách největších, třeskutých mrazů. Moderní konstrukce přímotopů zajišťuje kvalitní vytápění. Místnosti bez jiné možnosti mohou být za jejich příležitostného použití alespoň krátkodobě obyvatelné. V případě jakékoli náhlé havárie na teplárenském potrubí či komínu máte zaručeno, že při použití přímotopu neumrznete.

Ve věku elektrického prouduPřímotopyOtevřít galerii »

Tradiční způsoby vytápění sice nesou řadu výhod, například takový krb je jako stvořený pro romantiku. Ne každý ale může mít všechno. Přednosti má i elektrické topení. Jaké mezi ně patří?

* Elektrická topení mají obecně relativně nízkou pořizovací hodnotu.
* Přímotopné konvektory se jednoduše ovládají, jejich obsluhu zvládne kdokoli a díky jejich skladnosti a lehké váze se s nimi dá i lehce manipulovat.
* Není nic náročného přenést ho z jedné místnosti do druhé. Navíc jsou odolné a mají dlouhou životnost. *Nevyžadují žádnou náročnou údržbu.
*Můžete si nastavit čas vytápění a zároveň ho časově regulovat. Tím ušetříte energii a vyjdete tak vstříc svým potřebám.
* U přímotopů máte téměř 100% jistotu, že veškerá investovaná energie se přemění na teplo, na rozdíl do jiných zdrojů.

PřímotopyOtevřít galerii »Zatopte si pod kotlem!


Obchodech narazíte na dva druhy přímotopů podle způsobu umístění. Buď si můžete pořídit přímotop nástěnný, které jsou závěsným systémem napevno přimontované ke zdi a není s nimi možno dále manipulovat. Jsou proto bezpečnější hlavně v domácnostech s malými dětmi. Ty na ně na stěně nedosáhnou a nemohou je převrátit a tak si ublížit. Nebo si můžete koupit přímotop přenosný, jenž můžete dát podle potřeby, kam chcete, snadno jej přenesete z místa na místo a jeho výhodou je, že se rychle roztopí. Záleží tedy na vašem rozhodnutí, k čemu ho chcete využít a jaké prostory s ním chcete vytápět. K sehnání jsou i speciální konvektory do koupelen. Jsou speciálně upraveny, aby nebyly v blízkosti vody nebezpečně.

Přímotopy konvekčním způsobem vytápění ohřívají vzduch na přijatelnou teplotu. Ten pak prouděním vzduchu ohřívá celou místnost. Jde o takzvané PřímotopyOtevřít galerii »ventilátorové konvektory. Narozdíl od jednoduchých tepelných ventilátorů, které se hodí pro zahřátí jednotlivých malých míst, třeba nohou, dokážou velice dobře vytopit i celé místnosti. Přesto, že přímotopy využívají ventilátoru, pracují tiše a nerušeně. Nemusíte se tak obávat nepříjemného vrnění či hukotu při výměně vzduchu.

Jiným typem je pak přímotop, který šíří teplo formou halogenového nebo infračerveného záření. Je vhodný ke krátkodobému užívání, a to jak v místnosti, tak i venku. Svým zářením totiž působí na prostředí a otepluje okolní předměty. A nejen to, působí tak i na člověka. Teplo se pak odráží do okolí. Právě tento typ bývá často k vidění v koupelnách. Díky tomu, že má vliv přímo na předměty, vysušuje vlhkost, která se v koupelnách drží a pomáhá k sušení ručníků, ale třeba i velkého prádla.

Příklon přímotopů bývá nastavitelný a regulovatelný, většinou se pohybuje od 500W do 2000W. Samozřejmě platí, že čím výkonnější, tím větší spotřeba energie, ale zároveň i větší výkonnost. Každý konvektor musí být vybaven termostatem pro nastavení a regulaci teploty. Stačí jen otočit kolečkem a určit, jakou teplotu požadujeme. Pokud teplota v místnosti klesne pod zvolenou teplotu, přímotop se sám aktivuje a začne topit. Když dojde dostatečnému zahřátí, přímotop se opět vypne. K přístrojům jsou dodávány buď jednoduché termostaty, nebo i složitější, elektronické.

Kdo by nechtěl něco navícPřímotopyOtevřít galerii »

PřímotopyOtevřít galerii »Přímotopy mohou mít více funkcí než jen ohřev vzduchu v místnosti. Některé totiž dokonce ohřívaný vzduch zvlhčují, protože jsou vyrobeny v kombinaci se zvlhčovačem. Časovač, který je v nich zabudován, včas přepne z fáze topení do fáze zvlhčování a zabrání tak vzniku nezdravého, suchého vzduchu.

Užitečnou funkcí těchto přístrojů je ochrana proti zamrznutí. V chatě, chalupě, sklepě nebo někde, kde máte přívod vody a potřebujete uchovat i přes zimu teplotu nad 0°C, ji využijete. Další vymožeností, kterou mohou konvektory obsahovat, je samostatně zapínatelný ventilátor. Ten má výpustí na čelní straně a pomáhá s koloběhem vzduchu a zajišťuje jeho rychlejší oběh.

Co poradit na závěr? Pokud si budete přímotop pořizovat, rozhodně vybírejte podle toho, jakou místnost chcete vytápět a kolik do toho chcete celkově investovat. A to celkově, nejen za nákup, ale především za topení. Protože první vyhrání z kapsy vyhání! Dejte pozor, abyste s levným přístrojem nebyli biti na účtu za elektřinu!

Markéta Zelená/ Primotopy.cz, Sxc.hu


Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít