Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Ilustracni_foto_zdroj_Gopas.jpg

Proč a jak investovat do vzdělání? 16.03.2017

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha pádných důvodů. Je vkladem do života, dlouhodobou a jistou investicí, a navíc často sama generuje další příjmy. Dobré nakládání s penězi neznamená minimalizaci výdajů, ale promyšlený a dlouhodobě plánovaný vztah výdajů a příjmů. A cílené investování do vzdělání má v takovém plánu své pevné místo. Protože se mnohonásobně vyplatí.


Vzdělání je vkladem do života, jděte do něj

Kvalitní vzdělání, ať už se jedná o školy, školení kurzy či zahraniční stáže, je pro každého bez ohledu na věk velkým vkladem do dalšího života. Ať už se jedná o hobby či start nové kariéry, vzdělání se nikdy neztratí. Zejména zahraniční stáže rozšiřují obzory a zvyšují kvalifikaci. Proto, máte-li sami, ve škole nebo v zaměstnání takovou možnost, využijte ji.

Vzdělání je dlouhodobá investice, vyplatí se

Běžné měsíčních a roční výdaje je vhodné financovat z běžných příjmů. Pokud však výdaje mají za cíl nastartovat kvalitativní posun či novou etapu s delším horizontem působení, je smysluplné uvažovat o financování úvěrem. „Zlaté pravidlo nakládání s penězi zní: Rozumné je splácet věci nejdéle tak dlouho, jaká je jejich životnost. V tomto ohledu je investice do vzdělání volbou velmi jistou a jednou z nejvhodnějších. A pokud zvolená forma vzdělání s sebou nese náklady, které nelze pohodlně financovat z běžného rozpočtu, vyplatí se půjčka a rozložení finanční zátěže v čase,“ radí Hana Drápalová ze Sberbank.

Práci vybírejte i podle možností rozvoje

Vzdělávání v žádném případě není jen otázkou povinné školní docházky. V ideálním případě se jedná o celoživotní proces vzdělávání a následného karierního a profesního rozvoje. I při volbě zaměstnání je vhodné myslet na to, jaké možnosti dalšího rozvoje a vzdělávání práce přinese. A když vaše zaměstnání takovéto možnosti nenabízí nebo vám jejich nabídka nestačí, poohlédněte se sami po nějakém kurzu či školení. Může se jednat o zvýšení počítačových znalostí, zvládnutí nového grafického programu, jazykový kurz.

Preferujte kurzy zakončené certifikátem

„Pro další snadné prokázání získaných vědomostí je vhodné preferovat kurzy a školení zakončené oficiálním certifikátem. Vhodným příkladem je tzv. „počítačový řidičák“ – kurz ECDL, který je po celém světě uznáván jako potvrzení dosažených počítačových dovedností,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

Vzdělání vám investici vrátí

V neposlední řadě můžete vzdělání využít pro zajištění dalších příjmů. Může vám přinést postup v práci nebo další příjmy mimo obor zaměstnání. Každopádně vzdělání se vyplatí. Ale posuzovat vhodnost vzdělání jen podle toho, jaké přinese další příjmy, by bylo samozřejmě krátkozraké.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít