Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

do_textu_rucne_vysavace.jpg

Ruční vysavač pomůže v autě i v bytě 12.02.2008

Rozsypaná mouka na zemi, zaschlé bláto v předsíni, drobky z bagety v autě, rozlitá voda na podlaze – vzpoměňte si, kolikrát jste kvůli podobnému „problému“ vzali kbelík s vodou, hadr, saponát, mop nebo veliký vysavač, kolikrát vám uklizení malé nehody zabralo tolik času, že jste už rovnou mohli uklidit půl bytu. Určitě ne jednou. Ruční vysavač se nabízí jako ideální řešení malých problémů, posuďte sami!


Ruční vysavače nenahradí své větší sourozence, nezvládnou úklid celého domu, mívají i méně funkcí. I přesto ale o jejich kladech nelze pochybovat. Jejich nejdůležitější výhodou je bezproblémové přesouvání díky malé hmotnosti i sympatické velikosti, schopnost lokálně odstranit nečistotu bez nutnosti „natahovat se“ s velikým přístrojem, jednoduše – díky nim vás drobky ze zákusků v obývacím pokoji naštvou méně a jejich zlikvidování bude stát míň času.

Čím menší a lehčí, tím lepší

Jak si ale mezi desítkami modelů vybrat ten pravý? Dbejte především na tolik – a po zásluze – zdůrazňovanou velikost. Vysavač by se vám měl pohodlně držet, neměl by být pro vás příliš těžký. Pohodlnému uchopení a malé hmotnosti klidně obětujte i část funkcionality, náročnější uklízení zcela jistě zvládne váš běžný vysavač a na tom ručním je důležité hlavně to, aby byl skutečně „do ruky“.
Ruční vysavač
Pozor si dejte na výdrž a vemte do úvahy své nároky. Měl by zvládnout uklidit auto, nebo stačí, když vydrží na drobný úklid v kuchyni? Kratší výdrž není sama o sobě nevýhodou, ale měnit pětkrát baterky během hodinového uklízení auta by vás zřejmě nebavilo. Dle svých nároků se také řiďte v otázce objemu sáčku nebo nádoby na odpad. Potřebujete spíše víc místa, nebo raději oželíte pár decilitrů objemu a upřednostníte menší velikost?

Šikovný pomocník za pár stovek, nebo také tisíc

Co se týká funkcí, praktické je, když vysavač zvládne odsát tekutiny, nicméně opět zvažte, zda-li tuto funkci skutečně potřebujete. Rovněž relativní je otázka filtrace – je sice hezké, když vysavač „odchytí“ roztoče a jiná zvířátka, ale používáte-li normální vysavač s kvalitní filtrací a ten ruční plánujete skutečně jen jako doplněk, nebojte se zvažovat i jednodušší modely. Ty příslovečné drobky na podlaze odchytí i ten nejlevnější filtr.

I ruční vysavač může být hračkou pro náročné. Hubice na mytí oken, hubice na čalounění, hubice na tvrdé podlahy – to vše můžete naleznout u modelů, které jsou právě v prodeji. Chcete-li to nejlepší, připravte si i několik tisíc korun, máte-li naopak zájem o jednoduššího pomocníka na drobné nehody, můžete jej pořídit již za pár stovek.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Datart

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít