Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

konvice2.jpg

Rychlovarné konvice II. - na co dávat pozor při výběru 31.05.2010

S novým týdnem pokračujeme v našem miniseriálu o rychlovarných konvicích. Tentokrát vám poradíme, jaké parametry zvolit při jejím výběru. Zlaté pravidlo při výběru zní – cena by neměla být jediným kritériem, obzvláště jsou-li v domácnosti malé děti. Zvýšený pozor věnujte bezpečnosti konvice.


Cenová škála, v níž se rychlovazné konvice pohybují, je velmi široká. Konvici na českém trhu koupíte již za přibližně tři sta korun. Ty nejdražší vám můžou vytáhnout z kapsy až několik tisíc. I když by se mohlo zdát, že rychlovarná konvice je spotřebič, u kterého se „nemá co pokazit“, a tudíž není nutné do něj investovat, není to zcela pravda.

Nešetřete na bezpečnosti a hygieně

Velmi levné konvice často mívají vážné nedostatky. Některé mají odkrytou spirálu, na které se usazují nečistoty a vodní kámen v hojném množství – především není-li z nerezové oceli, a zároveň jim chybí filtr těchto nečistot. Také nejsou vždy uloženy na podstavci, nemívají regulovanou teplotu, nesignalizují světlem, zda jsou právě spuštěny. Při převržení může nezřídka dojít k nehodě, protože víko není zabezpečeno proti podobným případům a jednoduše se otevře.

Nikdy víc nebo méně vody, než je doporučeno

Tím nechceme říct, že nemůžete najít levnou konvici, která bude kvalitní – je to ale rozhodně málo pravděpodobné. Kromě bezpečnosti (sledujte parametry: bezpečnostní pojistka, uložení na podstavci, víko s bezpečnostním zpomalovačem otevírání, světelná signalizace provozu) si všimněte také, jestli má vaše vybraná konvice vodoznak. Díky němu zjistíte hladinu vody v konvici, čím se vyhnete jednak zapnutí nenaplněné konvice (hrozí její přehřátí) a také zapnutí konvice s hladinou vody nad povoleným maximem (při varu by voda mohla vzkypět ven).

Větší objem vám může pomoci i při vaření

Nezapomeňte na objem konvice – bydlíte-li sami, možná vám budou stačit ty menší s objemem kolem jednoho litru. Potřebujete-li však častěji větší množství vody, nenechte se zlákat někdy nižší cenou malé konvice a investuje do té s objemem kolem dvou litrů. Větší objem se vám může hodit i při vaření – připravujete-li těstoviny, vodu můžete nechat přivést k varu v konvici a pak přelít do hrnce, což vám ušetří čas.

Pozor na návody

Máte-li téměř vybráno, pozorně si prostudujte návod ke konvici – na letáčcích v obchodě se sice dozvíte základní údaje, ale návod je mnohem podrobnější a pomůže vám rozhodnout se.

Konvici nemusíte kupovat v kamenném obchodě – ty internetové často nabízejí mnohem nižší ceny, co je dáno výrazně nižšími náklady na internetový prodej. Není potřeba se těchto obchodů bát – často je provozují samotní výrobci, někdy mají internetové obchody i „kamenné“ prodejní sítě.

Příště si řekneme něco o bezpečném provozu spotřebiče a přineseme vám tipy, jak se o konvici starat, aby vám vydržela co nejdéle.

1. díl: Horká voda je základ – a sporák není nutný

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Philips

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít