Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikonka.jpg

Šikovná myčka nebo šikovné ruce? 13.10.2008

Rozhodujete se, komu nadále svěřovat svoje nádobí po dobrém jídle? Pak je nejvyšší čas položit si i pár klíčových otázek. Jejich zodpovězením totiž sami nejlépe dojdete k závěru, zda se právě do vaší domácnosti myčka na nádobí vyplatí či nikoliv.


Už je to tak, i myčky se coby užitečný pomocník v domácnosti těší velké oblibě u čím dál většího počtu uživatelů, hospodyněk zejména. Potkal je tak stejný osud jako všechny přístroje, které bez remcání dělají nějakou tu domácí práci za nás, a šetří nám tedy čas i námahu. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale vzhledem k ceně pořízení už stojí za zvážení taky to, zda se myčka v domácnosti skutečně sejde, anebo naopak je spíš zbytečným luxusem. Vše se odvíjí od toho, jak moc vaříte, jak často a kolik vás doma je…

Jsme početná domácnost, vaříme často a hodněMyčky nádobíOtevřít galerii »
Tak to patrně skoro nestíháte ani umývat a pomyšlení na myčku se u vás jistě nezrodilo jen tak z ničeho nic. Vyplatí se vám do ní zainvestovat, a to rovnou do velké myčky (standardních rozměrů 60 × 60 × 85 cm), která při srovnatelné spotřebě vody a energie jako u užších modelů umyje mnohem více nádobí (uvádí se 12-14 sad). O to, že by se myčka jen tak nenaplnila nebo jste měli nouzi o nádobí při běžícím mycím programu, se u vás doma bát nemusíte.

Jsme početná domácnost, ale nevaříme denně

I v domácnosti, kde se jídává převážně mimo domov a vaří se tedy jen občas, má myčka své uplatnění, i když není zrovna nezbytná. Při třech až čtyřech členech se už nějaké to nádobí přeci jen ušpiní, aniž by se vařilo. Pak tedy záleží jen na vás, jestli raději vyhrnete rukávy a pustíte se do umývání nebo nádobí šoupnete do myčky. V případě druhé varianty můžete využít užší model o šířce 45 cm, který naplníte rychleji, avšak velké myčky nabízejí úspornější provoz právě s ohledem na jejich kapacitu. Co se spotřeby vody týče, v tomto případě vyjde umývání ve dřezu s myčkou přibližně nastejno.

Myčky nádobíOtevřít galerii »Jsme jedno- nebo dvoučlenná domácnost, ale vaříme často
Pokud často a rádi kuchtíte, ale už s mnohem menším nadšením po sobě umýváte, tak i pro vás má tento pomocník smysl. Ale určitě předem zvažte, jak velkou myčku zvládnete naplnit. Ono totiž špinavé nádobí, které by v tomto stavu čekalo dlouho, byste při prvním projití kolem pak asi radši umyli ručně. Pro vás by byl jistě vhodný některý z modelů vybavených programem poloviční náplně.

Jsme jedno- nebo dvoučlenná domácnost, vaříme jen občas
Na dva hrníčky a talíře, nějaký ten příbor a rendlík je jakákoliv automatika spíš přepychem, ale samozřejmě vám ji nikdo nemůže odepřít. K sehnání jsou už i zajímavé prototypy tzv. stolních myček. Od nich však nějakou úsporu moc nečekejte, a to ani tu časovou (čekat dvě hodiny na oblíbený kafáč, který se dá opláchnout do minutky?). Ne, ne, tady by se myčce moc nelíbilo.

Autor: Gábina Janků
Foto: Gettyimages.com Myčka nádobí Siemens

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít