Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona_silvestr.jpg

Silvestrovská párty se blíží 22.12.2007

Jednohubky z bílé bagety, obložené plátky okurky, salámem a šunkou, šumivé bílé víno na přípitek, dětské šampaňské pro nejmenší... Tak nějak by zřejmě zněl popis typické silvestrovské domácí party. Co takhle to letos zkusit nějak jinak? Díky některým party pomocníkům může být letošní Silvestr zcela originální.


Máme pro vás několik tipů – na přípravu jídla, pití i na výzdobu.

Raclette – party jídlo nenáročné na přípravu
Raclette
Chcete-li se zabavit a nejenom po celou dobu silvestrovské oslavy pobíhat po bytě a shánět tu víc sendvičů s krutí šunkou, tam zmrzlinu pro děti, nechte hosty, ať si „navaří“ sami. Ne, neděláme si legraci. Díky sadě na raclette si můžete doma připravit skvělé jídlo ze sýru a vy se při tom rozhodně nenadřete. Stačí předvařit brambory a nakrájet sýr a připravit pár chuťovek – například nakládané kukuřičky, cibulky nebo třeba slaninu na plátky a zbytek můžete nechat na každém z hostů.

Každý totiž obdrží vlastní lopatku, sýr si vybere dle svého uvážení a nechá ho roztát ve společné speciální raclette pánvi, kterou můžete klidně položit na stůl. Roztopený sýr pak za pomoci lopatky slije z pánve přímo na brambory na talíři a jídlo je hotové. Za použití více druhů sýra a chuťovek půjde skutečně o gastronomický zážitek.

Francouzské palačinky jako od Montmartru
Plotýnka na palačinkyPánvička na palačinky
Další lahůdkou, kterou oceníte na Silvestra, jsou palačinky. Především velké francouzské palačinky, které si můžete pořídit na speciální palačinkové pánvi. Ty seženete ve speciálních obchodech pro profi gastronomické zařízení, domácí variantu pro postavení na sporák pak v téměř každých domácích potřebách. Palačinky jsou velmi vděčné – náplň si můžete připravit dopředu a zábavě nestojí nic v cestě. Druhá možnost je připravovat palačinky přímo na stole, speciální pánev pro tento účel má v nabídce například Tefal.

Klasika – fondue slané i sladké
Sada na fondue
Kromě raclette je populárním švýcarským jídlem i tradiční fondue, jezení kterého je také spíše společenskou událostí. Budete potřebovat speciální sadu na fondue, kvalitní sýr, pečivo, a, stejně jako u raclette, chuťovky nejlépe v podobě nejrůznější nakládané zeleniny. Nebo můžete použit raclette i fondue na jedné párty a kamarádi zapomenou, že nejste ve Švýcarsku.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Sxc.hu, Kuchynske-nadobi.cz, Profikuchyne.cz, Nakupuj.com, Krasnybyt.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít