Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

FV3330E0_308x227.jpg

Slovníček pojmů - žehličky 22.04.2011

Taky si někdy připadáte jako v Japonsku nebo u afrického domorodého kmene, když čtete popis funkcí moderních napařovacích žehliček? Všechny ty Anti Drip, Anti Calc a Anti bůhví co ještě...Proto vám přinášíme výrobcovsko-český slovník, který vás tuhle cizí řeč rychle naučí.


Funkce Anti Drip, nebo také Drip Stop – Když žehlíte na nižší teplotu, voda, která se uvolňuje z nádržky, se nestíhá odpařovat a kape všude okolo. Funkce Antri Drip nebo Drip Stop (z anglického drip = kapat) zabraňují tomu, aby voda z žehlicí desky samovolně odkapávala.

Anti Calc, Contracalc, Long Life, Pro Calc, 2 Calc Clean – Máte-li doma tvrdou vodou, dochází při odpařování k zanášení nádržky vodním ŽehličkyOtevřít galerii »kamenem a žehličku je pak třeba čistit. Tyto názvy funkcí vás informují o tom, že žehlička disponuje systémem pro chemické odvápnění vody.

Auto Clean, Calc´n´Clean, Self Clean – Pokud se žehlička nechlubí žádnou z výše zmíněných funkcí, znamená to, že je třeba ji od vodnho kamene čistit mechanicky. Spotřebiče, jejichž výrobce slibuje funkci Auto Clean, Calc´n´Clean nebo Self Clean, to však zvládnou samy.

Auto Stop, Auto Shut Off, Auto Shut Down - Znáte ten stres, když vyjdete z domu a najednou si nejste vůbec jistí, jestli jste vypnuli žehličku? Skoncujte s těmito strachy dřív, než přerostou v obsedantně kompulsivní poruchu:) Díky bezpečnostní funkci
Auto Stop, Auto Shut Off, Auto Shut Down si můžete být jisti, že od žehličky nevyhoříte. Při delší době nečinnosti v odstavené poloze a při kratší době, zato však v "pohotovostní" žehlicí poloze se žehlička sama inteligentně vypne.

Funkce Easy Cord slibuje, že při žehlení nebudete zápasit s elektrickou šňůrou, protože je snadno ovladatelná.

Vertical systém neboli Vertikální napařování 
– tuto funkci oceníte, když neradi vytahujete žehlicí prkno. Umožňuje totiž napařování visícího oblečení.

A na závěr tu máme.....SteamGlide, Ultragliss, Palladium glissée, Silicium glide, Alissa Ceramic, Anodilium, Dynaglide, Careeza, Microsteam400 Platinium nebo Double ceramic – to jsou všechno názvy, kterými se váš výrobce snaží přesvědčit o kvalitě žehlicí plochy. Tedy o tom, že právě ta jeho je ta nejkluznější a nejvíc usnadňuje žehlení.

Zuzana Fuxová
Zdroj: stránky výrobců
Foto: Tefal,Phillips Tefal Express

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít