Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaSpagety.jpg

Špagety se smyslem pro humor 03.05.2011

Nebaví vás vaření? Možná je to tím, že máte v kuchyni nudu. Pokud používáte obyčejné kuchyňské náčiní, není divu. Pojďte se s námi projít barevným světem zábavných doplňků, díky kterým se budete do kuchyně těšit. A uvaříme si na té procházce třeba špagety s pravým domácím pestem.


Pro co běžet do obchodu

Potřebovat budeme samozřejmě špagety, dále pak ingredience typické pro italskou kuchyni: olivový olej, česnek, bazalku, piniové oříšky, pepř a sůl a na závěr parmazán. Mňam, taky se vám sbíhají sliny už při čtení? Tak honem do práce. Uvaříme špagety al dente, tedy na skus. Dnes už snad nikoho nenapadne vařit nudle úplně do měkka, ale ještě před patnácti lety vraceli Češi správně lehce tuhé špagety v pizzeriích s tím, že jsou nedovařené.

Správné množství pro vaši rodinu vám pomůže odhadnout smějící se odměrka na špagety značky Friends. V osolené vodě těstoviny občas promíchejte třeba vařečkou Oliver. Vyrábí ji firma Koziol, která vám dává na výběr ze zelené, oranžové, bílé a černé barvy. Když Oliver zrovna nevaří, rošťácky na vás vyplazuje jazyk z přísavky, na které visí. Když jsou „špágle“ hotové, chytněte za uši veselý cedník Friends a přeceďte z nich vodu. První část bychom měli.
Doplňky Koziol
Pesto jako od (italské) maminky

Nahrubo nasekáme čtyři stroužky česneku, který pak umeleme v mlýnku, stejně jako čtyřicet gramů piniových oříšků. Dva svazky bazalky nakrájíme na proužky a umleté přidáme k česneku a piniím. Dvě lžíce oleje pomohou spojit ingredience a vytvořit hladkou pastu. Dalších sto mililitrů oleje pak promícháme se sedmdesáti gramy parmazánu. Sýr nastrouháme třeba na struhátku Anton. Ze tří typů ostří vybereme ten nejjemnější. Vše spojíme a podle chuti osolíme a opepříme. Pak vzniklou omáčku promícháme se špagetami a můžeme se pustit do jídla. Buono Appetito!
Koziol Friends
Já chci taky veselou kuchyni!

Líbily se vám kuchyňské doplňky, které představujeme? Pak se nejspíš ptáte, kde je sehnat. Možná by vás zajímala i cena. Výrobky německé firmy Koziol nabízí například internetový obchod Dokuchyne.cz. Struhadlo Anton zde pořídíte za sedm set korun, vařečka Oliver se vám v kuchyni zabydlí za dvě stě šedesát korun. Značku Koziol distribuuje i obchod Figurka.cz, kde seženete i odměrku na špagety a cedník Friends. Za cedník dáte necelých šest set, za měřidlo něco málo přes čtyři sta padesát korun. Všichni pomocníci jsou navíc originálním tipem na vtipný dárek, který potěší každého kuchaře a kuchařku.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Koziol.de, Figurka.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít