Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaCitrus.jpg

Stylové vitamíny 29.05.2008

Pomeranče, grepy, citróny a mandarinky – citrusové plody zdomácněly na našich stolech, přestože jejich domovinou jsou kraje podstatně teplejší. Lahodnou šťavnatou dužinu nabitou vitamíny chrání pevná slupka. Proto vám při přípravě vynikajícího a zdraví prospěšného citrusového salátu přijdou vhod následující pomocníci.


Vitamínová bomba

Potřebovat budeme jeden pomeranč, jeden grep, jedno kiwi, dva banány, půl hrnku sojového mléka, lžíci medu a lžičku vanilky. Pomeranč oloupeme elegantně s nožem na ovoce v barvě černé a nerezu. S jeho designem si pohráli bratři Jensen a Henrik Holbaekovi pro značku Eva Solo a za 833 korun může být váš. Pro hravé povahy je tu usmívající se loupač citrusů značky Friends Forever, navíc se můžete usmát i nad jeho cenou 274 korun. Stejným způsobem oloupeme také grep.
Loupače na citrusy
Grep je celkem zajímavé ovoce. Jako jediný z rodiny citrusů pochází z amerického kontinentu, do Evropy se dostal někdy v 17. století a dnes už jeho trnité keře kvetoucí bílými květy najdeme v celé subtropické oblasti. Pokud vám vyhovuje jeho hořká chuť, děláte to nejlepší pro své zdraví. Grep totiž obsahuje kromě vitamínu C také vápník, flavonoidy, působí příznivě na vaše cévy a podle posledních výzkumů dokonce pomáhá předcházet vzniku osteoporózy. Dejte si proto každý den aspoň jeden. A aby se vám lépe jedlo, pořiďte si speciální lžičku na grapfruity ve tvaru plameňáka. Má zoubkovanou přední stranu, takže se vám s ní dužina bude lépe dlabat.

Oloupeme a nakrájíme také kiwi, kterému se dřív říkalo čínský angrešt. Nová marketingová strategie pak vedla k výběru nového jména po novozélandském ptáku kiwi. Je nabité vitaminem C, takže podporuje imunitu, metabolismus, zpevňuje cévy i žíly a přispívá k dobré náladě. I na milovníky kiwi myslel Koziol, který nabízí speciální lžičku. Nejprve zobáčkem odstraníme slupku a pak druhou stranou lžičky vybíráme šťavnatou dužinu. Sadu lžičky na grep, na kiwi a navíc loupače pomerančů Emma, který jsme vám představili už dříve, můžete mít za 290 korun.
Loupače na citrusy
A jak dál?

Pomeranč, grep a kiwi máme oloupané. Teď vezmeme banány a umixujeme je se sójovým mlékem, medem a vanilkou. Do našlehaného krému vmícháme ovoce a můžeme se pustit do jídla. Citrusy jsou považovány za plody lásky, které posilují věrnost a mohou působit jako afrodisiaka. Navíc pomáhají proti opilosti, možná i proto se jimi zdobí alkoholické koktejly. Nicméně pokud vypijete deset tequil, bude na ně i pomeranč či citrón krátký.


Zuzana Fuxová
Foto: Koziol, Dokuchyne.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít