Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Tik ťak aneb hodiny v domácnosti 27.04.2009

Budíky, hodiny s kukačkou, kuchyňské, nástěnné, dětské, digitální hodiny – je jich celá řada. Ty všechny mají v každé domácnosti své místo. Málokdo z nás by se bez nich obešel. I když je v poslední době nahrazujeme alternativními měřiči času, tak jsou v podstatě nenahraditelné.


Halloween, Mikuláš, VánoceOtevřít galerii »V dnešní uspěchané době má čas výsadní místo. Každý ho má málo. I když se to na první pohled nezdá, tak ale každému ubíhá stejně. Ať chcete či ne. Proto je dobré ho měřit, sledovat, být s ním seznámeni.

Stejně jako není žádný pokoj ve vašem domě či bytě stejný, nejsou stejné ani hodiny. Jedny se hodí tam, druhé onam. Jsou takovým malým módním doplňkem vaší domácnosti a dávají jí ten správný ráz. Proto by určitě neměly chybět ani u vás. Jak by tedy mělo vypadat jejich rozmístění? A pode čeho hodiny domů vůbec volit?

Na dobrém výběru záleží


Hodiny, jak je nám všem známé, tikají. Poslechněte si proto si před nákupem v obchodě, jak moc je tikání silné a hlučné. Zároveň se informujte na další zvuky, které hodiny vydávají – kukání, bimbání, zvonění. Jejich libozvučnost či naopak nelibozvučnost může ovlivnit váš pohled na hodiny. Nejen, že by vás tyto zvuky mohly rušit, ale mohly by vám časem připadat i velice otravné. Nechcete přece, aby vaše krásné hodiny skončily v koši po týdnu!

Halloween, Mikuláš, VánoceOtevřít galerii »Při výběru v obchodě volte hodiny tak, aby se vám hodily do interiéru. Čím lépe zapadnou a stanou se jeho přirozenou součástí, tím lepší. To ale neznamená, že se máte orientovat na nudné, neoriginální kousky. Do kuchyně se zpravidla volí jednodušší hodiny s velikými, dobře čitelnými číslicemi. Naopak do obýváku, kde čas není tak rozhodující a kde sem tam relaxujete volte zajímavější kusy. Číslíčka na ciferníku tu nejsou tak důležitá. Rozhodující je design! Do dětského pokoje je pak třeba volit hodiny veselé, s obrázky postaviček či zvířátek, které mají vaše děti v oblibě. Případně jim kupte hodiny ve tvaru něčeho, co je zajímá a baví. Ložnici bohatě postačí budík. Někdy je přece jen lepší být mimo dosah času.

Praktičnost v kuchyni je základem

Halloween, Mikuláš, VánoceOtevřít galerii »Jak ale vůbec vypadají kuchyňské hodiny dnešní doby? Na jakém principu fungují? Většina nástěnných hodin je analogových neboli ručičkových. Najít můžete ale i hodiny mechanické, které se natahují. Ty se vyskytují ale už ojediněle, mechanické jsou například hodiny kukačkové. Energii kuchyňským hodinám většinou dodává jedna baterie AA.

Jak jsme již psali výše, v kuchyni je lepší mít nástěnné hodiny kontrastní, na nichž dobře poznáte, kolik je hodin. Umísťujte je vždy tam, kde je na ně dobře vidět ze všech částí kuchyně. Stanou se časem její přirozenou součástí. Zkuste si udělat malý test a uvidíte sami. Hodiny v kuchyni na jeden den sundejte. Uvidíte, že se během toho dne mnohokrát přistihnete, že koukáte na jejich původní místo. Že byste to nikdy neřekli? Ale ano, je to tak. Jste na ně podvědomě zvyklí a ani si neuvědomujete, že je očima vyhledáváte. Některé kuchyňské hodiny nabízejí i něco navíc. Mají v sobě integrovanou i minutku, takže s nimi sfouknete dvě mouchy jednou ranou.

Markéta Zelená
Foto: Vitra.com, Seiko.co.uk, Sxc.hu
Buřty nemusíte jen opékat, ale i grilovat Cukroví tak trochu jinak Čarodějky slaví poslední dubnový den svůj svátek Dárky je možné do obchodu vrátit Dýně nesmí chybět! Halloween i na vašem stole Halloweenské cukroví Jeden ze symbolů Halloweenu Lampion v barvách trikolory LEDkové osvětlení vykouzlí slavnostní atmosféru Odlijte si dýni Paprsky ohně vás spolehlivě zahřejí Revoluční salát k nakousnutí Silný grogse hodí pro tvrdou zimu a tvrdé nátury Silný grogse hodí pro tvrdou zimu a tvrdé nátury Strašidelné nádobí Strašidelné prostírání Svařené víno zahřeje a navodí vánoční náladu Světelné svíčky ubrus nepodpálí Tanec s ohněm vytváří magický dojem Trojrozměrné cukroví bude ozdobou stolu Vánoční dáreček Vyražte na teplý drink do ulic

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít