Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Ubrousku, prostři se! 19.04.2010

Jak ale zařídit, aby se ubrousek prostřel sám a ještě navíc správně dle zásad kultury stolování? To už je v reálném světě horší. Nežijeme v pohádce, a proto musíme ubrouskům často pomoci. Výsledek ale o to víc potěší, když víte, kolik práce a námahy vás to stálo.


Znát správné zásady stolování je jedna ze základních věcí, které by si měl každý člověk osvojit. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdo k vám zavítá na kávu, čaj či slavnostní oběd. Abyste se vyhnuli trapným okamžikům, je dobré vědět, co na stůl patří a co naopak. Že vy to nevíte? Nevadí. Od toho jsme tu teď my, abychom vám poradili a pomohli s přípravou slavnostní tabule.

Kdo má židli, bydlí. Kdo má stůl, může začít prostírat
Design minutkyOtevřít galerii »

Prostřít stůl není zas taková legrace, jak si většina lidí myslí. Aby vypadala slavnostní tabule jako ze škatulky, musíte začít od píky. Časopisy, noviny, tužky, papíry, účtenky a všechny další hromady věcí proto dejte raději stranou. Kazí to dobrý dojem. Na prázdném stole uvidíte, kde máte talíř a zda na něm máte ještě nějaké jídlo, což je docela dobrý důvod pro to, udělat to.

Ubrus či prostírky jsou jednou ze základních věcí, které by na stole neměly chybět. Budou-li ale zakydané od předchozích chodů a plné drobků, tak efekt krásně prostřeného stolu nepodpoří. Pro bryndaly je tedy dobré pořídit speciální prostírání, abyste zamezili tomu, že bude váš stůl stále vypadat jako chlívek.

Co by na stole nemělo chybět?


Kromě příborů v příslušném počtu dle chodů, skleniček a samotného nádobí, je to především solnička a pepřenka. Případně můžete přidat i polévkové koření, ocet a olej. V prodeji jsou speciální sady a stojánky, které umožňují toto všechno na jednom jediném místě. Skleničky volte podle toho, jaké nápoje hodláte konzumovat – na červené/bílé víno, šampaňské, pivo, limonádu, aperitiv a podobně. Sázíte-li na praktičnost, vybírejte jednoduché nádobí, které nevyžaduje žádné speciální zacházení a je vhodné jak do mikrovlné trouby, tak i do myčky na nádobí.
Při slavnostním obědě vždy uplatníte speciální druhy nádobí, jako jsou salátové mísy, schránky na máslo a omáčníky. Nejen, že vám zjednoduší práci a přípravu jídla samotného, ale i servírování. Každý z vašich hostů si bude moct sám nabrat nebo přidat a vy se jeho obsluhou nebudete muset zabývat.

Design minutkyOtevřít galerii »Vylepšit, ale nepřeplácat!

Nesnažte se mít na stole co nejvíce věcí. Pokuste se vše sladit do jednoho tónu a do jednoho stylu. Květiny, příbory, nádobí, skleničky, slánka a pepřenka, ubrus a prostírání, ubrousky a různé druhy dekorace, to všechno váš stůl oživí. Dejte pozor, aby nebyl živý až moc. Ne nadarmo se říká „všeho s mírou.“

Slavnostní atmosféru u stolu podpoří umělecky sestavené ubrousky do různých tvarů. Pokud nevíte, jak na to, pak stejnou funkci zastanou i kroužky na ubrousky. Stačí jen ubrousek smotat, opásat kroužkem a hned to vypadá dobře. Ubrousky ale také můžete mít na stole ve speciálním stojánku. Stejně jako kroužků i stojánků, ale i samotných ubrousků, se prodává v obchodech veliké množství. Výběr je tak bohatý, takže si každý může vybrat dle svého gusta. Při volbě ubrousků si můžete vybrat takovou barevnou kombinaci, která dobře doplní vaši tabuli. Přejete-li si nějaké originálnější kousky, nekoukejte do běžných obchodů, ale zapátrejte na internetu. Dobrý design se u stolu neztratí, a to nejen v tomto případě.

Výsledný dojem dokonalého stolu podpoří už jen vkusná váza s čerstvými květinami nebo jednoduchý svícen. Nebojte se zkrášlit stůl a připravit své rodině či hostům zajímavý a příjemný vizuální zážitek. Dobrým jídlem ho pak už jen chuťově podpoříte. Uvidíte, že se k vašemu stolu budou chtít všichni stále vracet!


Markéta Zelená Alessi - Mr. Suicide, špunt do vany Alessi - Pisellino, držáček na tyčinky do uší Beruška Terrailon Blomus - Primo box na vatové tampony Blomus- Squaro odpadkový koš Číňánek Alessi Držák na houbu Emily Držák na houbu Friends Držák na houbu Norbert Hogri - Friends Forever zásobník na papírové kapesníky Chlebník Medvídek Pú z Obchůdku u Zlatíčka - Mimishop.cz Chlebník Olli -Koziol Jak to tedy na začátku bylo? Jednoduché použití a pěkný design - to vše nabízí oddělovač žloutku od Rösle Kartáč na nádobí Tim Kočičí pelíšek Koziol Koziol - držák na zubní nit, mýdlenka, háček na ručníky a kartáček na ruce Koziol - Tommy, držák na kartáček Kráječ na vejce Ikea Charm nakrájí vejce i na měsíčky Kuchyňský nůž Coco - Koziol Lounge pro vašeho pejska - Koziol Microline od Tescomy nabízí netradiční vaření vajíček přímo v mikrovlnce Minimalistická Eva Solo Miska pro kočku Miska pro pejska Naběračka Donna - Koziol Ovocný koktejl je chutnou i zdravou svačinkou Panáček Girotodo - Alessi Přesýpací hodiny Salter Ratanový stojan na noviny VLNA Stojan na časopisy Kartel Magazine Rack Stojan na noviny Alfred Stojan na noviny Blomus Seamo Stojan na noviny Blomus Wires Stojánek na vařečku Luigi - Koziol Těstovinový salát s tuňákem Veselé chňapky Veselé chňapky Veselé chňapky Veselý kašpárek zpříjemní smutný konec prázdnin Zack Genio - stojan na zubní kartáčky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít