Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Uklizeno za pět minut díky páře 20.10.2008

Jestli nestíháte denně luxovat, vytírat, leštit či jinak zbavovat podlahoviny nečistot a všudypřítomného prachu, nezoufejte, protože zdaleka nejste sami. Všude tam, kde je hadr s kbelíkem málo a vysavač už zase moc, se nabízí použití parního čističe. Ale je to skutečně takový zázrak, jak se všude uvádí?


Při hledání účinné varianty mezi prostým smetákem či mopem a pokročilejším vysavačem je řešení v podobě parního čističe opravdu namístě. Ten v sobě totiž snoubí jednoduchost prvního a funkčnost druhého. Reklamy nás sice přesvědčují o tom, že tento pomocník je hotový zázrak a domácí úklid s ním si ihned zamilujeme, ale otázkou zůstává, jak je tomu ve skutečnosti.

Čistá voda, čistý provoz, čistý domov
VysavačeOtevřít galerii »
Pravdou je, že ve srovnání s klasickým vysavačem se ten parní může pyšnit hned několika výhodami. A to především snazší a pohodlnější manipulací i šetrnějším provozem, kdy například nemusíte řešit výměnu sáčků a filtrů. Nepotřebujete ani žádné chemikálie a čistící prostředky, pouze do nádobky doléváte čistou vodu. Úklid se tak stává čistší sám o sobě a to jistě uvítají nejen alergici a astmatici. V některých případech dokonce vysavač ani použít nemůžete, jelikož na některé povrchy je zkrátka nevhodný. Kvalitní parní čistič by však měl být univerzální a poradit si bez problémů jak s dlažbou, linoleem či parketami, tak i s mramorem nebo kamenem a samozřejmě s kobercem.

Kouzlo parního čištění
„Kouzlo“ parního mopu nebo vysavače spočívá v rychlé přeměně studené vody na horkou páru, která se pod tlakem dostává z čističe ven. Otočná hlavice, uzpůsobená tak, aby bylo možno bez námahy vyčistit i těžko přístupná místa, je zespodu potažena vysoce absorpčním návlekem z mikrovlákna. Špínu tak nerozmetá po místnosti, ale přímo pohlcuje. Navíc jím prochází jen malé množství vody v podobě páry s mycím účinkem 90-100 °C, která čistí a dezinfikuje. Povrch tak není zbytečně promáčen ani poškrábán, přitom teplota je dostatečně vysoká na to, aby se zlikvidovala viditelná špína i s neviditelnými bakteriemi a alergeny.

VysavačeOtevřít galerii »Pára nenahradí vysavač
Bez pochyby se jedná o moderní způsob, jak se elegantně vypořádat s nepořádkem. Vyčerpávajícímu drhnutí tedy můžete zamávat, jelikož parní čistič si s tím skutečně poradí lépe a rychleji. Ovšem za podmínek, že mu jeho pracovní plochu předem připravíte. S párou pak opravdu docílíte čistého povrchu za pár minut, ale musíte předtím ze země odstranit (zamést či vyluxovat) veškeré drobky, zvířecí chloupky či jiné smetí netekutého charakteru, na které je tento prostředek krátký. Vysavač a parní čistič jsou vlastně spíš komplementy a rozhodně se vzájemně nenahrazují.

Pokud byste si rádi usnadnili právě tyto „přípravné“ práce, tak ani veškeré zde uvedené výhody parnímu mopu moc nenahrávají a doporučujeme poohlédnout se po jiných funkcích, než je pára. Naopak toužíte-li po rychle a ekologicky vyčištěném povrchu podlah, oken či jiných ploch bez námahy, pak stačí zvolit vhodný model s příslušnými nástavci a jistě budete spokojeni.

Autor: Gábina Janků
Foto: Euroflex.co.uk Electrolux Oxygen Plus s HEPA filtrem ETA 1470 Limito bezsáčkový vysavač Hadici k vysavači má doma každý Hoover SL 8123 Slalom, 4730 Kč na MALL.cz Hrncový vysavač vás překvapí svými schopnostmi iRobot ROOMBA 555, 10989 Kč na MALL.cz Ležatý vysavač najdeme ve většině domácností Nefungující  klávesa A a drobky v klávesnici jsou minulostí:o) Parní čistič Hoover VBM 5530 Parní čistič Kärcher DE 4002 Parní čistič SOLAC H011 B2 Steam Jet Philips FC 9176 Performer Pro alergiky a astmatiky je kvalitní filtr zásadní Roomba 560 Ruční vysavač nezná hranic - model Electrolux Růžový vysavač splňuje nároky poslední módy:o) Sáček do vysavače Samsung SC9560 Dimension SENCOR SVC 1010 FORTE, 1680 Kč na MALL.cz Smetáček a lopatku s klidem odložte Správně zvolený koberec šetří práci i zdraví Víceúčelový ležatý vysavač ETA Výrazně nižší spotřeba, supertichý provoz a komfortní ovládání Vysávací agregát Beam Electrolux se samočisticím filtrem Vysavač Bosch BSG 71636 Vysavač Bosch GL-40 automatic Vysavač Roomba Zelmer-Solaris Twi x5500.0HQ

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít