Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona(4).jpg

Úsporné teplo všude s vámi 06.10.2008

Venku už se asi moc neoteplí, ale to by se našich příbytků rozhodně týkat nemělo. Právě tam teď asi budeme hledat teplíčko nejvíc a taková přenosná kamna rozhodně přijdou vhod nejen na cestách, ale i pro přitopení doma, v dílně, garáži či na terase.


Jak si rychle vytopit místnost doma nebo třeba v prochladlé chalupě, kam jste právě dorazili a ze všech stran na vás dýchla už ryze zimní svěžest? Ne že by teplo tělesné nebo to sálající z krbu nebyly fajn, ale než se takto skutečně zahřejete, asi byste na takový víkendový pobyt ještě dlouho vzpomínali - ve frontě v lékárně.

Několik řešení už samozřejmě existuje. A jedním velmi elegantním, účinným a hlavně úsporným jsou i malá přenosná kamna, kterými si rychle přitopíte všude tam, kde zrovna potřebujete. S takovým mini-topením se manipuluje velmi snadno, svou hmotností kolem 10 kg je přímo uzpůsobeno pro časté přesuny jak mezi místnostmi, tak i pro převoz např. autem na chalupu nebo pro použití v obytném přívěsu.

Úsporná japonská kamna
KarmaOtevřít galerii »
Kamna z nabídky Toyotomi nepotřebují elektřinu ani komín, za jejich zdrojem tepla stojí patentovaný systém bezzápachového spalování. Spotřeba paliva na bázi čistého petroleje je vzhledem k téměř stoprocentní účinnosti hořáků velmi nízká. Výrobce udává hodnotu nižší než 0,1 litr připadající na 1 kWh, což by znamenalo o polovinu nižší výdaje v porovnání s elektrickou energií.

Kamínka jsou vybavena hned několika typy hořáků pro vytápění různě řešených prostor. White Flame, jak název napovídá, šíří teplo pomocí bílého plamene a hodí se právě do větších místností nad 50 m2. Pro dobře odvětrávané prostory (chaty, podkroví či dílny) je určen One Royal Flame s jedním velmi výkonným hořákem. A konečně hořák Laser, nejmodernější model s elektronicky řízeným procesem spalování, kde si sami můžete bezpečně nastavit požadovanou teplotu v zadaném čase, coby vhodné řešení pro menší pokojíky do 50 m2.

KarmaOtevřít galerii »Bezpečný provoz

Spalování u všech typů hořáků odpovídá mezinárodně uznávaným bezpečnostním normám, což je samo o sobě zárukou spolehlivého provozu. Kamna se při nárazu či převrácení dokáží sama vypnout, navíc mají zabudován senzor dohlížející na kvalitu ovzduší ve vytápěné místnosti. Ke kamnům náleží i ruční čerpadlo. Nádržka na palivo je odnímatelná, tedy přečerpávání lze snadno provést i mimo vytápěný prostor.

Originální japonská kamínka včetně paliva bez problémů seženete i u nás v Česku, a to za ceny do i hodně přes deset tisíc korun. Nejdráž samozřejmě vyjdou modely s elektronickým ovládáním, ale nutno připomenout, že v jejich případě si pokojovou teplotu můžete zcela přizpůsobit vlastním potřebám. Levnější varianty bez těchto funkcí však rovněž plní svůj účel a jsou zajisté dobrou volbou pro ty, kdo chtějí, aby je krom kamen hřál ještě i nějaký ten peníz v kapse.Autor: Gábina Janků / Procalor
Foto: Toyotomiusa.com Karma Design KI-41U, indukční deska Modelový domek Pražská plynárenská Průtokový ohřívač Karma - elektrický Průtokový ohřívač Karma - plynový Schéma vytápěcího systému Sklokeramická deska Karma Design KH-41 X Stavebnicový systém Topidlo Gammat - Karma Topidlo Gammat - Karma Vodní schéma

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít