Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Vánoční posvícení 22.12.2008

Světlo je odvěkou součástí Vánoc a stejně tak provází i celou dobou adventní. Těžko si tento tradiční závěr roku představit bez svíček, nazdobených stromků, nasvícených ulic, výloh a jiných dekorací. Všude kolem to hýří světýlky a blikátky všech možných barev a jistě se ani ta vaše výzdoba bez nich neobejde.


Světlo, to je především atmosféra. Vánočních dekorací je obrovské množství, každý rok výrobci přicházejí na trh s různými novinkami a dnes už si světly nejrůznějších druhů vyzdobíte opravdu cokoliv – okna, balkóny, fasády, zdi, dveře, střechy, … a samozřejmě tradiční vánoční stromeček. Poslední dobou jednoznačně hrají prim úsporná ledková osvětlení.

LED – světla budoucnosti Halloween, Mikuláš, VánoceOtevřít galerii »

Čím dál využívanější varianta osvětlování je charakteristická svou nízkou spotřebou a velmi dlouhou životností (až sto tisíc hodin). Přijde sice o něco dráž než klasické osvětlení, zato v porovnání s ním výrazně ušetří výdaje na elektrickou energii. K vytvoření jasného a intenzivního světla je zapotřebí jen zlomku energie a velmi nízkého napětí. Během vánočních svátků se vám tak LED diody vyplatí mnohonásobně a jistě oceníte také jejich bezpečnost a odolnost.

Jaká světla na zahradu?

Halloween, Mikuláš, VánoceOtevřít galerii »Při nákupu je třeba volit zvlášť světla pro interiér a zvlášť pro venkovní prostory. A jak je od sebe rozeznat? Pro vnitřní ledková světla se používá plastová izolace, kdežto ta venkovní mají izolaci gumovou. Navíc jsou světla pro venkovní použití vždy opatřena značkou IP44, popřípadě piktogramem. Venkovní světla mají také tu výhodu, že se mohou použít i v interiéru, avšak opačně to nelze.

Při vánoční výzdobě můžete popustit uzdu fantazii a sdílet dětské nadšení co jen to jde. Způsobů, jak vánočně osvětlit vaše nejmilejší místa, je opravdu mnoho. Mezi poslední hity patří světelné krápníky či světelné záclony. Svoje kouzlo si stále uchovávají i klasické světelné řetězy. Velmi populární jsou však také čerstvé novinky na trhu v podobě imitace tekoucí vody (například osvětlení do fontánek). Se světelnými efekty si vyhrají nejen ti nejmenší, ale je to zároveň skvělý způsob, jak zabavit domácí kutily, které není vždy snadné vylákat z přeplněné kuchyně.

Autor: Gábina Janků
Foto: Gardensite.org.uk

Buřty nemusíte jen opékat, ale i grilovat Cukroví tak trochu jinak Čarodějky slaví poslední dubnový den svůj svátek Dárky je možné do obchodu vrátit Dýně nesmí chybět! Halloween i na vašem stole Halloweenské cukroví Jeden ze symbolů Halloweenu Lampion v barvách trikolory Odlijte si dýni Paprsky ohně vás spolehlivě zahřejí Revoluční salát k nakousnutí Silný grogse hodí pro tvrdou zimu a tvrdé nátury Silný grogse hodí pro tvrdou zimu a tvrdé nátury Strašidelné nádobí Strašidelné prostírání Sunflower Clock od firmy Vitra rozzáří každou zeď Svařené víno zahřeje a navodí vánoční náladu Tanec s ohněm vytváří magický dojem Trojrozměrné cukroví bude ozdobou stolu Typické jednoduché kuchyňské hodiny od firmy Seiko Vánoční dáreček Vitra Zoo Timer ve tvaru rybičky pobaví všechny dětičky Vyražte na teplý drink do ulic

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít