Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona_jmenovky.jpg

Vánoční tip pro šikovné ručičky 23.12.2008

I když se nám nesčetné reklamy snaží namluvit, že o Vánocích je nejpodstatnější nakoupit hromadu dárků, a to i za cenu půjčky, kterou budeme splácet až do příštích svátků, Vánoce jsou především svátky klidu a lásky. Často bývá štědrovečerní večeře jedinou příležitostí v roce, kdy se sejde celá rodina. Jestli se i u vás o Vánocích sjíždí široké příbuzenstvo včetně tetiček a strýčků ze třetího kolene, jistě uvítáte tip, jak do toho vánočního mumraje vnést alespoň trochu organizace.


Přinášíme vám nápad, jak vyrobit jmenovky na stůl. To je toho, řeknete si, kousek papíru a je hotovo. Ale není to tak trochu nuda? Určitě ne! Tyhle jmenovky mají hned dvě funkce. Kromě toho, že označují místo u stolu, je můžete po jídle sníst jako moučník.

Vánoční jmenovkyStačí vzít zbytek těsta z vánočního cukroví, vykrojit nožem obdélník ve velikosti asi 5 × 8 centimetrů (pokud se vaše babička jmenuje Josefína, asi budete muset rozměry zvětšit) a formičkami na cukroví vykrojit různé ozdobné tvary, třeba zvířátek. Pro každého strávníka potřebujte jeden obdélník a jedno zvířátko. Pak zapněte troubu a pečte, jak jste zvyklí. Potom nechte plech a jeho obsah vychladnout. Mezitím si rozmíchejte bílou a hnědou čokoládovou polevu a připravte si tenký štětec nebo párátko. Nakonec s pomocí čokoládové polevy přilepte na okraj obdélníku zvířátka a podle předlohy nebo podle vlastní fantazie jmenovky nadepište a ozdobte. A voilá, je hotovo. Teď jen výrobek schovat, aby ho do Vánoc neobjevil nějaký mlsal.


Autor: Zuzana Fuxová / Stripky.cz
Foto: Sxc.hu, Stripky.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít