Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.valentyn.jpg

Večeře pro zamilované 14.02.2008

Svátek svatého Valentýna je po roce opět tady, výlohy se plní červenou výzdobou, srdíčky (často i kýčovitými plyšáky) a zamilované dvojice plánuji, jak svátek lásky oslaví. Máme pro vás návod, jak svého milého či milou potěšit kulinářskou lahůdkou.


Pokud patříte mezi klasiky, kteří se raději prvního máje líbají pod rozkvetlým stromem, neklesejte na mysli a nepřestávejte číst. Tuto stránku si vytiskněte a pečlivě schovejte. Dobrůtky, které vás naučíme připravit, budou zaručeně chutnat i v květnu.

Valentýn a jeho láska

Někdo považuje svátek svatého Valentýna za pouhý reklamní trik, ale jeho tradice sahá až do třetího století našeho letopočtu. Než se pustíme do vaření, vrátíme se v čase do doby vlády císaře Klaudia II. Klaudius rád válčil, ale měl problémy s verbováním vojáků do své armády. Věřil, že muži nechtějí do války kvůli lásce a zakázal proto svatby v celém Římě.

Jeden z místních knězů však zákazu nedbal va zamilované páry oddával vesele dál. Když se to dozvěděl císař, nechal kněze Valentýna uvěznit a odsoudil jej k smrti. Zamilovaní na svého ochránce nezapomněli a oknem jeho cely mu házeli květiny a vzkazy na důkaz toho, že i oni věří v lásku. K Valentýnovu oknu chodila i dcera správce vězení, do které se Valentýn zamiloval a v den své smrti jí poslal dopis podepsaný slovy „s láskou tvůj Valentýn“. Od té doby si lidé 14. února, v den výročí, kdy Valentýn zemřel pro lásku, posílají valentýnská přáníčka s vyznáním a oslavují svátek lásky.

Krevety na česneku
Krevety na česneku
A protože je dobře známo, že láska prochází žaludkem, přinášíme vám recept na pochoutky, které můžete servírovat k valentýnské večeři. Hlavní chod představují krevety na česneku. Možná se teď děsíte, vždyť nelibá česneková vůně je přece zabijákem romantiky. Jenže česnek, stejně jako krevety, patří mezi potraviny s vysokým afrodisiakálním účinkem. Připravte si proto k ruce balíček žvýkaček a těšte se na nečekané zážitky:o)

Potřebujete 200 gramů loupaných královských krevet, dva stroužky česneku, dvě polévkové lžíce olivového oleje a lžíci nasekané petrželky. Dále si připravte sušenou feferonku, trochu bílého vína a špetku soli a pepře na dochucení.

Jak na to?
Olej rozehřejte na pánvi a krátce na něm osmahněte lisovaný česnek a nalámanou feferonku. Pak přidejte krevety a tři minutky je za stálého obracení ohřívejte. Pozor, pokud tuto dobu překročíte, budete mít později pocit, že žvýkáte kus gumy. Po uplynutí tří minut podlijte krevety bílým vínem, dolaďte pepřem a solí a přisypte petrželku. Podávejte s bagetkou nebo toastovým chlebem. Úspěch je zaručen!
Toastovač
Ráno po valentýnské noci pak doplňte energii toasty s nutelou. A zcela stylově je opečte v toasteru „I love you“, který do chleba vypálí vaše milostné vyznání.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Thisnext.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít