Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

karma_kt_810__rgb.jpg

Velký test pyrolitických trub 25.09.2008

O pyrolitické trouby je v poslední době mezi spotřebiteli velký zájem. Často se na nás obracíte s dotazem, které značce dát svou důvěru. Náš redaktor Vlasta Čtverák proto srovnal trouby výrobců Karma, Electrolux a Zanussi. Čtěte, jak velký test dopadl.


Pyrolitické trouby jsme vám na Spotřebičích již představili. Pyrolitické čištění usnadňuje údržbu trouby. Po spuštění funkce se stěny trouby zahřejí na Test pyrolitických trubOtevřít galerii »vysokou teplotu, takže se veškeré nečistoty spálí na prach, který pak stačí setřít ubrouskem. Průběh čištění je automaticky kontrolován a bezpečnost užívání je zajištěna pojistkou, která zamkne dveře a odemkne je opět až po snížení teploty. Pyrolitické trouby značek Karma, Electrolux a Zanussi se pohybují ve stejné cenové relaci kolem dvaceti tisíc korun.  Porovnáváme modely KARMA KT-810 PX (19 990 Kč, Electrolux EOC 35000X (20 552 Kč) a Zanussi ZYB 593 XQ  (20 750 Kč).

Která peče nejlépe?

Podle informace od výrobce tyto trouby mají následující počet pečicích programů - Karma 9, Elektrolux-7, Zanussi – 8.
Všechny tři výrobky mají základní programy pečení jako tradiční pečení (spodní a horní ohřev), spodní ohřev, také skoro všechny moderní vestavné trouby mají dodatečné programy jako rozmrazovaní a grilovaní. Porovnávané trouby se liší dodatečnými programy jako dvojkruhový gril, kombinace grilu a ventilátoru, horníhoTest pyrolitických trubOtevřít galerii » a spodního ohřevu a  kruhového topného tělesa. Tady můžeme vydělit výrobek Karma, který má větší množství různých programů což umožňuje snadnou přípravu jakéhokoliv složitějšího receptu. Navíc výrobek Karma má funkce TURBO a gril na „rožni“. Funkce TURBO je kombinace pečení s ventilátorem a tradičního pečení umožňuje přípravu různých potravin v několika výškových polohách mimořádně rychle a efektivně.Dokonalé pro velké objemy jídel, která si vyžadují intenzivní pečení. Funkce rožnění spolu s grilem umožňuje dosáhnout dokonalého opečení masa. Trouba od Zanussi má zase funkci dvojkruhový gril, který není zastoupen u ostatních trub.

Bezpečnost a velikost
Všechny tři výrobky jsou vybaveny chladicím systémem, který se uvádí do provozu ihned, jakmile se spustí některá z funkcí pečení. Ventilátor zajišťuje stálé proudění vzduchu z prostoru nad dvířky, které může krátce pokračovat i po vypnutí trouby. Dvířka Karmy a Zanussi mají čtyřvrstvé sklo oproti Elektroluxu, který má pouze tři skla ve dvířkách. Proto jsou trouby Karma a Zanussi bezpečnější při dotyku i při nejvyšších teplotách, což určitě ocení rodiny s dětmi. Test pyrolitických trubOtevřít galerii »Trouba od Karmy předčí ostatní dvě trouby ve velikosti vnitřního objemu což ocení spotřebitel při častém pečení většího množství jídla. Všechny tři výrobky mají moderní design, vybavený digitálním displejem a programátorem.

Závěrečné shrnutí

Na závěr bych chtěl bych říct, že cenové rozdílyl těchto trub nejsou na trhu zas tak velké, ale myslím, že cílem každého zákazníka je získat spotřebič s co nejvíce užitnými vlastnostmi za co nejmenší cenu. Vzhledem k užitným vlastnostem toto srovnání vychází stejně pro všechny tři typy trub. Technicky má trochu navrch trouba od Zanussi vzhledem k  plnému vybavení funkcí této trouby a protiotiskové úpravě povrchu. Cenově je ovšem tato trouba nejdražší a při porovnání užitných vlastností a cenové úrovně má navrch pyrolitická trouba značky Karma Design. Pro ještě větší přehlednost vám v jednom z příštích článkůp přineseme tabulku porovnávající veškeré podstatné vlastnosti všech tří testovaných trub.

Vlastimil Čtverák
Foto: Karma, Electrolux, Zanussi Hotpoint Ariston Open Space Open Space

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít