Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_whirlpool.jpg

Vestavné spotřebiče a nejen to – jak na kuchyňská studia? 17.12.2007

Rozhodli jste se vestavět spotřebiče? Nebo si pořizujete novou kuchyňskou linku a chcete mít navždy z očí pračku, myčku, koš a mnoho dalších spotřebičů? Omdlíváte blahem nad sněhobílou kuchyňskou deskou z mramoru? Počítejte s nemalými výlohami, vynaložením značného úsilí a s fascinujícím interiérem, dojem z něhož přetrvá dlouhé roky. Jak ale na zařizování nové kuchyně co nejefektivněji?


Zejména zabudování spotřebičů je něco, na co se skutečně hodí odborné vědomosti. Proč? Důvod je nasnadě – některé materiály se navzájem příliš nedoplňují a některé spotřebiče mají specifické nároky na materiály, které je obklopují. Sporák nebo troubu byste měli umístit tak, aby se jich nedotýkalo nic, co by se vlivem sálajícího tepla mohlo poškodit. Nedávejte přitom jenom na svůj dojem – teplo bude na sousedící materiály působit mnoho let, takže se vyplatí skutečně zvážit fyzikální vlastnosti materiálů.

Stylová kuchyně DecodomNebojte se vyzkoušet víc

V této věci vám poradí nejlépe v kuchyňských studiích, kde nabízí návrhy celých kuchyňských interiérů na klíč. Problém samozřejmě je, pokud nechcete od daného studia celou kuchyň, ale jenom radu. Nicméně kuchyňská studia lze doporučit – ne vždy jde o výrazně dražší alternativu, zejména kupujete-li dražší zařízení tak jako tak. Studia totiž odebírají zboží ve velkém množství a ceny nemusí být nutně vysoké. Navíc byste měli mít záruku, že se vaše kuchyně povede.

Rozhodně se ale vyplatí navštívit hned několik studií a všude si nechat udělat návrh na kuchyň a možná cenová rozmezí. Přibližný odhad by vás neměl nic stát a alespoň získáte přehled o cenách a – co je snad ještě důležitější – o přístupu zaměstnanců studia. Ten rozhodně nepodceňujte, trpělivost poradce při vašem několikahodinovém přemýšlení nad materiálem pro kuchyňskou desku (kdo by o tom nepřemýšlel, když to tolik stojí, že) je pak doslova k nezaplacení.

Stylová kuchyně KorynaKam se světlem na kuchyňské lince?

Pokud si necháte vypracovat celý návrh, za ten již zřejmě něco zaplatíte, nebudete litovat. Myslíte-li si, že máte přesnou představu, jak má vaše kuchyně vypadat, možná budete přece jenom zaskočeni dotazem, jestli chcete desku z mramoru nebo ze žuly, jestli mají být lišty z nerezu, jestli chcete poličky se zabudovaným svítidlem, jestli mají být držáky na skříňkách zaměřené více na design, nebo hlavně sednout dobře do ruky, protože hodně vaříte...

Jednání o nové kuchyni vám zabere hodně času a k jeho konci budete považovat zaměstnance kuchyňského studia zřejmě za člena rodiny. Ale ta radost z kuchyně, jež vypadá jak galerie moderního umění bez obrazů, za to rozhodně stojí.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Whirlpool, Docodom, Koryna

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít