Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

SmartVideo_Lifesize_Icon_foto_Audiopro.jpg

Videokonference pronikají i do menších českých firem. Uvažuje o nich každá třetí firma. Přinášejí totiž úspory v řádu statisíců až milionů ročně 14.10.2014

České společnosti začínají využívat potenciál ekonomických úspor, jaký jim nabízí využití videokonferencí. A že nejde o úspory malé – podle velikosti firmy a typu podnikání může zavedení videokonferencí znamenat roční úspory v řádu statisíců až milionů korun. Nesporné jsou také další výhody - zintenzivnění týmové spolupráce, ať už s partnery, nebo uvnitř společnosti a zefektivnění spolupráce s dalšími firmami. Není divu, že o pořízení videokonference dle průzkumu společnosti Audiopro uvažuje každá třetí firma.


Použití videokonferencí je přitom široké. „Podle informací získaných od zákazníků v České republice využívá polovina z nich videokonference pro komunikaci se svými obchodními partnery. Přibližně desetina je pak využívá k řízení interních projektů a jako náhradu osobních schůzek. Trendem, který videokonference umožňují, je posun od dlouhých porad ke kratším schůzkám zaměřeným na určité téma,“ říká Lumír Kulda, expert na videokonference ze společnosti Audiopro.
Jednoznačným trendem poslední doby je mobilita. Videokonference tak již nejsou doménou zasedacích místností, ale díky možnosti připojení ke schůzce z mobilních zařízení, tabletů či softwarových klientů se videokonference stávají masovou záležitostí a jsou k dispozici většině zaměstnanců kdekoli se zrovna nacházejí.
„Pro malé firmy může využití videokonferencí znamenat konkurenční výhodu. Dnes, kdy již řada větších firem videokonferenční řešení využívá, požaduje po svých dodavatelích, kteří jsou často právě z řad menších firem, také takový způsob spolupráce a komunikace. To představuje pro menší firmy možnost odlišit se a získat tak konkurenční výhodu,“ uzavírá Kulda z Audiopro.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít