Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

konvice.jpg

Voda jako od maminky 18.01.2008

Kupujete balenou vodu? A věděli jste, že vás balená voda vyjde více než 60krát dráž než voda z kohoutku? Přitom v mnoha testech vyšlo najevo, že co do kvality je voda z kohoutku s běžnou balenou vodu srovnatelná, ba co víc, v nemálo případech je ta z kohoutku kvalitnější a vhodnější ke každodenní konzumaci. Ale když ona má takovou podivnou příchuť...


Chuť vody z kohoutku je dána jejími příměsemi, a to především chlórem. Ten je sice zdravotně naprosto nezávadný, ale dává vodě její charakteristickou „pachuť“ i zápach. Pokud je tohle důvod, proč se raději taháte s kartony balených vod, pak si zkuste si koupit filtrační konvici.
Kapka vody
Tento kuchyňský pomocník umí z obyčejné vody z kohoutku nejen odfiltrovat chlór, ale ještě odstranit látky, které dělají vodu tvrdou. Přefiltrovaná voda je pak ideální i k vaření čaje a kávy. Nejenže se tak zbavíte filmu, který se tvoří na hladině vašeho čaje, ale prodoužíte tak i životnost kávovarů, rychlovarných konvic a jiných vodních spotřebičů.

K chutné vodě rychle a snadno

Požití filtrační konvice je velice snadné. Každý typ funguje na trošku jiném principu, ale v zásadě jsou si velice podobné. Buď nalijete studenou vodu z kohoutku rovnou do konvice a pak vložíte filtrační patronu, která vodu pročistí, nebo ji lijete přímo přes patronu a voda se tak filtruje rovnou při nalévání. Filtrační patrona se mění zhruba po měsíci používání, jinak se z konvice nevyndavá. Celá filtrační konvice se bez problémů dá dávat do ledničky a vy tak můžete mít až 2 litry (záleží na typu konvice) čerstvé vody neustále po ruce.
Filtrační konvice Brita

Koruna ke koruně...

Nejenom že nebudete muset pořád tahat kartony balené vody, ale zároveň tak i ušetříte. I když se to vzhedem k počátečním nákladům nezdá, filtrační konvice se opravdu vyplatí. Ty nejlevnější pořídíte již od 250 korun a jedna filtrační patrona přefiltruje kolem 150 litrů vody a pořídíte ji podle typu konvice již od 140 korun. Pokud vás zajímá, kolik přesně ušetříte pitím kohoutkové vody, na Britavoda.cz nadete kalkulačku, která za vás vše spočítá.

A ekologie k tomu

Další nespornou výhodou je ekologičnost. Díky tomu, že už nemusíte kupovat vodu v PET lahvích, totiž šetříte životní prostředí. Na jeden filtr ušetříte okolo 100 plastových lahví!

Spotřebitelské testy ukázaly, že některé levnější balené vody jsou stáčeny z běžné pitné vody, která nám teče z kohoutku. Tak posuďte sami, zda se vám chce pořád kupovat drahou balenou vodu, když ta z kohoutku může být stejně dobrá a můžete ji mít neustále doma.


Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Brita

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít