Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

VACS_electrolux.se.jpg

Vysavače z mořského dna 22.11.2010

Zdá se vám to jako sci-fi? Opak je pravdou. Společnost Electrolux fandí ekologii a na trh přichází s revoluční novinkou. Vysavačem, jehož plastové části donedávna tlely v hlubinách oceánů.


Elektrolux TZOtevřít galerii »Jak to začalo

Projekt „Vysavač z moře“ má v prvé řadě poukázat na problém plastových odpadů na dně světových moří. Díky svému všestrannému použití a nenáročnosti výroby se plasty užívají k výrobě airbagů, záchranných kruhů, kardiostimulátorů a mnoha dalších užitečných předmětů.

Tomu odpovídá i zamoření naší planety plastovým odpadem. V některých částech moří se zbytky shromažďují do obrovských ostrovů, jejichž rozloha je mnohdy větší než celá Česká republika. Na tyto mořské skládky si posvítil tým dobrovolníků, kteří od letošního léta sbírá a třídí plastovou drť. Rozsah projektu pokrývá všechny klíčové vodní plochy – Tichý, Indický a Atlantický oceán či Středozemní, Baltské i Severní moře.

Problémy výroby a technika sběru

Hlavní problém při výrobě a masové expanzi „ekovysavačů“ na pulty spotřebitelů zůstává paradoxně nedostatek plastových odpadů. Respektive jejich stabilní přísun do výrobních hal. Technika sběru je v současné situaci značně složitá. Každá mořská skládka má jiný charakter, a tak někdy stačí k vytěžení dostupná technika, jindy jsou potřeba potápěči.

Momentální technologické postupy umožňují inženýrům zužitkovat 70 % recyklovaných plastů k výrobě vysavače. Do budoucna se však plánuje se 100 % využitím plastových odpadů.

Elektrolux TZOtevřít galerii »Fešáci jsou na světě


První funkční prototypy jsou již na světě a po designové stránce jsou naprosto odzbrojující. Každý z pěti vysavačů reprezentuje oblast, ze které byly plasty vytěženy. Na pulty obchodů by se tito fešáci měly dostat v řádu několika měsíců. Bohužel zatím jen v limitované edici.

Stále v rytmu zelené

Jestli chcete již nyní vysávat s pocitem, že děláte něco pro planetu i úsporu své peněženky, můžete vyzkoušet vysavače ze série „Ultra Silencer Green“, které jsou běžně k dostání. S pouhými 71 dB bude vysávání konečně rájem pro uši a ještě k tomu ušetříte na energii až o třetinu oproti standardním vysavačům. A máte-li doma alergika, který odmítá vysávat kvůli alergii na prach, s tímto vysavačem ho asi rozhodně nepotěšíte. Díky výfukovému filtru HEPA a sáčku s automatickým hygienickým zavíráním odstraňuje škodlivé alergeny. Vypuštěný vzduch je tak čistší než vzduch v okolním prostředí. Žádné výmluvy tak již nebudou na místě!

Autor: Jiří Kulhánek
Foto: http://www.electrolux.se Chladnička Elektrolux Chladnička Space Plus Úsporná chladnička

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít