Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona_bezpecnost.jpg

Za kuchyni bezpečnou (II.) 15.04.2008

V minulém článku o bezpečnosti v kuchyni jsme vám pověděli o tom, co všechno se (nejen) vašemu dítěti může přihodit. Dnes vám dáme pár rad, jak si v kuchyni udělat opravdu bezpečno.


Indukční varná deska

Kouzlo indukční varné desky je v tom, že se nezahřívá samotná deska, ale pouze nádoba na ní. Při odejmutí hrnce z desky je chladná. Velká výhoda je v tom, že deska chrání před dotykem na teplou plotýnku. V Ikea se varná deska dá koupit v rozmezí 4000-17000 Kč.
Indukční deska Karma Design
Jak už jsme se zmínili minule, největší nebezpečí v kuchyni hrozí dětem, proto existují dětské pojistky. Moderní varné desky a trouby mají elektronické zámky, které fungují zmáčknutím speciálního tlačítka na určitou dobu, uvolněním západky nebo zmáčknutím speciální kombinace tlačítek. Je na místě i zmínka o technologii "Twistpad". Je to magnetický knoflík, který můžeme odejmout z varné desky a dítě nemůže samovolně spotřebič spustit. Můžete si to představit jako zamčené dveře bez klíče.

Dvířka u kuchyňské linky

Aby si dítě nepřivřelo prsty do dvířek nebo aby se nedostalo k ostrým předmětům, existuje na trhu mechanické dobržďování dvířek při zavírání nebo magnetické zámky odblokovatelné speciální kartou. Doporučujeme takovéto zámky například u myček, kde dítě může lehce myčku otevřít v provozu.
Bezpečná dvířka
Elektrické zásuvky

Věc za málo peněz, avšak hodně přínosná. To je plastový chránič do elektrických zásuvek. Dítě nemá šanci co elektrické zásuvky cokoli strčit a poranit se.
Elektrická zásuvka
Odpadkový koš

Nezdá se to, ale i odpadkový koš může znamenat velké nebezpečí. Rozbité sklo či plasty od chemických prostředků do koše nepatří. Odneste je rovnou do popelnice k tomu určených. Zabráníte tak poleptání dítěte nebezpečnou kapalinou nebo pořezání.

Lednice

V žádném případě do lednice neukládejte léky a chemikálie. Váš průzkumník může zajímavě vypadající předměty otevřít a ochutnat.
Lednice
Bezpečný domov je pěkný domov. Chraňte sebe i své děti. Stačí se rozhlédnout po kuchyni a hned zjistíme, co je špatně a ve kterém místě je nejvíce nebezpečno.


Autor: Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu, Ikea, Karma Design

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít