Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona(2).jpg

Zaostřeno na design: Jak se dělá Francie? 29.09.2008

Čilému pařížskému ruchu ani romantice Středomoří, kde naopak jakoby čas nikam nepospíchal, se jen tak něco nevyrovná, ale k inspiraci jsou tato místa jako stvořená. Dnes tedy přičichneme k vůni luxusních parfémů i k aromatickému koření a bylinkám zároveň, a zavzpomínáme tak Francii v českém prostředí.


Všímáte si, jak už si dnes s výběrem a nákupem vybavení do domácnosti nepořizujete pouze „věci“, ale vlastně i životní styl, který vám vyhovuje, popřípadě zapadne do již zažitého konceptu? Útulný domov, který leccos napoví o vaší osobnosti i o tom, jak žijete, to přeci není zrovna malichernost. A v uspěchané současnosti nejvíc oceníte právě dvě věci - příjemnou dovolenou v oblíbené destinaci, kde se budete rádi vracet jednou dvakrát do roka, a domácí zázemí, do kterého se budete rádi vracet každý den.

Pokud jste alespoň jednou zavítali do Francie, dobře víte, co si pod pověstným francouzským šarmem představit. Pakliže jste se do této kulturní mekky vrátili víckrát, patrně jste jejímu kouzlu už podlehli.

Paris nebo Provence?
Zaostřeno na designOtevřít galerii »
Francie samozřejmě není jen o Paříži, i když je po právu její dominantou. Decentní eleganci a noblesu, která je vlastní městskému stylu, nepostrádá ani venkovské bydlení daleko od všech těch klikatých uliček a velkolepých bulvárů. Oboje se vyznačuje přímořskou prosluněností, a to zejména v použití světlých barev. Barevný základ, s nímž se (téměř výhradně) pracuje, tvoří bílá, slonová kost, vanilková nebo smetanová, popřípadě decentní pastelové odstíny (například bledě modrá). V kombinaci s jemně opracovanými rustikálními tvary pak z interiéru dýchá velmi zvláštní uvolněnost. Ta však namísto odpočinku vybízí k činorodosti a tvůrčí práci - přesně tak, jako je tomu ve Francii odedávna zvykem.

Detailisté určitě neopomenou ani na bytový textil, od závěsů a potahů až po ubrousky na stole, jenž místnosti oživí a nezatěžkávajícímu prostoru dodají právě onen punc zabydlenosti. A jako opravdová esence jihu samozřejmě nesmí chybět bylinky - levandule a macešky zdobící okna a lodžie, sušené v misce anebo jako voňavé pytlíčky.

Zaostřeno na designOtevřít galerii »
Zdánlivý luxus za pár korun

Vedle krásně nevšedního vzhledu má francouzská klasika ještě i tu výhodu, že nijak nelpí na super moderním designu. Sice není problém pořídit vkusný nábytek ve francouzském stylu (v Praze například u firmy Ma Maison) nebo si jej nechat zhotovit zakázkově, ale ke stylovým doplňkům se dostanete i v dobrých starožitnictvích a bazarech. Právě tam totiž můžete narazit na velmi zajímavé kousky, které byste v obchodech už jen marně sháněli, navíc za nesrovnatelně nižší ceny.
Autor: Gábina Janků
Foto: Mamaisoninteriors.cz Červená pracovna Dekor s motivy lotosových květů Hnědý obývák Indické mýdlové ořechy Kterou barvu chcete mít v kuchyni? Kuchyně ve stylu antique Modrá ložnice Namířit, zmáčkout a je to! Oranžová jídelna Paraványs čínským motivem Pestrobarevná ramínka Plastové židle už nepatří jen na zahradu Průsvitný nábytek, který však nepřehlédnete Staré oprýskané spotřebiče ocení nový nátěr Toastovač Darth Vader Myčka nádobí ve stylu antique Lednice ve stylu antique Lednice ve stylu antique

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít