Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Zaostřeno na design: Kuchyň jako před 150 lety 07.07.2008

Zřizujete si novou kuchyň a stojíte před důležitým rozhodnutím, do jakých barev a motivů ji vlastně ladit? Na výběr toho máte jistě nemálo. Ale pokud chcete opravdu něco jiného, něco výrazně kontrastního k chladnému designu moderní doby, co takhle se inspirovat starožitnou romantikou?


Není snadné sledovat, co všechno je v kurzu a tzv. „in“ v době, kdy je tomu každý měsíc zase trochu jinak. Také se jen těžko Zaostřeno na designOtevřít galerii »orientujete a přesto vás láká představa opravdu nezvyklého pojetí kuchyně? Pokud se nemůžete rozhodnout mezi moderním designem, načerpejte inspiraci v minulosti…

Krokem vzad můžete být o krok napřed

Právě takové kuchyně, inspirované 19. stoletím, pochází i z kanadské dílny Elmira Stove, která už představila dvě produktové řady v tomto neokoukaném retro stylu. Řada Antique, to je nápadité spojení dobové elegance se všemi požadavky na kuchyň dneška.

Zaostřeno na designOtevřít galerii »Veškeré kuchyňské vybavení, čítající sporák s elektrickou troubou, lednici s mrazákem, mikrovlnku či myčku nádobí, lze takto stylově ladit v bílé, černé nebo vínově červené barvě. Další možnosti jsou pak různé barevné kombinace těchto tří základních motivů – černočervená a černobílá klasika, ale také profi design Cayenne Pepper Red nebo Liberty Blue. Podstavce, rámy, kování a ornamenty jsou pak buď niklované (vidíte na obrázcích v černém provedení), v mosazi nebo mědi.

Chladničky, které slouží i sluší

Nenechte se zmást, v takové kuchyni se čas zastavil jen zdánlivě. Pod krásným starožitným povrchem se totiž skrývají ty nejmodernější chladicí a mrazící technologie, které můžete své kuchyni dopřát. Jedná se především o oblíbený americký model Side-by-Side (kombinovaná chladnička a mraznička s otvíráním vedle sebe) a velkokapacitní ledničku French Door (ve stylu francouzských dveří).Zaostřeno na designOtevřít galerii »

Do vámi zvoleného motivu se dá zahalit opravdu leccos, což dokládá i další z řady chladicích krásek Bottom Mount. Ta kupř. nabízí praktickou funkci Fridge-over-Freezer, se kterou díky spodní zásuvce nemusíte stále otvírat lednici. Tedy zároveň šetříte energii a uchováte potraviny čerstvé po delší dobu.

Že by se vám tahle myšlenka líbila, ale do Kanady svou zakázku asi přeci jen nepošlete? Nevadí, obdobný nápad vám určitě pomohou zrealizovat i v některém z kvalitních kuchyňských studií v tuzemsku, případně někde poblíž. Anebo si můžete počkat na příští pokračování a inspirovat se o něco přístupnější italskou variací na kuchyň předminulého století, nabízenou i na našem trhu.


Autor: Gábina Janků
Foto: Elmirastoveworks.com Červená pracovna Dekor s motivy lotosových květů Dětský pokoj ve francouzském stylu Hnědý obývák Indické mýdlové ořechy Kolekce Paris Kterou barvu chcete mít v kuchyni? Modrá ložnice Namířit, zmáčkout a je to! Oranžová jídelna Paraványs čínským motivem Pestrobarevná ramínka Plastové židle už nepatří jen na zahradu Průsvitný nábytek, který však nepřehlédnete Staré oprýskané spotřebiče ocení nový nátěr Toastovač Darth Vader Lednice ve stylu antique

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít